Zakupy i latanie. Tym chwalimy się na Facebooku

Pobytem w jakich miejscach najbardziej lubimy chwalić się na Facebooku? Według ostatniego raportu przygotowanego przez serwis SocialBakers, który zajmuje się analizą wyników generowanych przez media społecznościowe, w pierwszej dziesiątce miejsc w Polsce, w których najchętniej oznaczamy się na Facebooku, jest tylko jeden zabytek. Nie brakuje za to lotnisk, galerii i przytulnych knajpek, które zyskały sobie powyżej 5 tys. checkinów, czyli wpisów na Facebooku informujących o pobycie w danym miejscu.
Warszawa Lotnisko Chopina Warszawa Lotnisko Chopina Warszawa Lotnisko Chopina / shutterstock

Lotnisko Chopina - 39 827 oznaczeń

Lotnisko Chopina - 39 827 oznaczeń

Na Lotnisku Chopina oznaczyło się ostatnio blisko 40 tys. użytkowników Facebooka. Największy port lotniczy w Polsce mieści się na warszawskim osiedlu Okęcie i pod taką nazwą jest najlepiej znany. W 2011 roku z usług portu lotniczego skorzystało blisko 10 milionów pasażerów, co stanowi prawie połowę całkowitego ruchu pasażerskiego w naszym kraju. Port ma dwa terminale pasażerskie funkcjonujące pod wspólną nazwą Terminalu A. Jest stale rozbudowywany i unowocześniany.

Samolot lądujący w Porcie Lotniczym Kraków-Balice / shutterstock Samolot lądujący w Porcie Lotniczym Kraków-Balice / shutterstock Samolot lądujący w Porcie Lotniczym Kraków-Balice / shutterstock

Kraków Airport - 12 638 oznaczeń

Kraków Airport - 12 638 oznaczeń

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice to drugie co do wielkości lotnisko w naszym kraju. W 2012 roku z jego usług skorzystały nieco ponad 3 miliony pasażerów, wykonano tutaj ok. 36, 5 tys. operacji lotniczych. Port znajduje się w miejscowości Balice, na obrzeżach Krakowa.

Lotnisko Katowice / shutterstock Lotnisko Katowice / shutterstock Lotnisko Katowice / shutterstock

Katowice Airport - 6 304 oznaczeń

Katowice Airport - 6 304 oznaczeń

Międzynarodowe lotnisko w Pyrzowicach pod Katowicami znajduje się w ścisłej czołówce największych tego typu obiektów w naszym kraju. Ma ono dwa terminale pasażerskie, przez które tylko w grudniu 2012 roku przewinęło się prawie 135,5 tys. pasażerów.

Warszawa. Hard Rock Cafe Warsaw przy Pałacu Kultury i Nauki / flickr.com / ankur's Warszawa. Hard Rock Cafe Warsaw przy Pałacu Kultury i Nauki / flickr.com / ankur's Warszawa. Hard Rock Cafe Warsaw przy Pałacu Kultury i Nauki / flickr.com / ankur's

Hard Rock Cafe Warsaw - 5 229 oznaczeń

Hard Rock Cafe Warsaw - 5 229 oznaczeń

Miejscem, którym zdaniem internautów warto się pochwalić, jest też kultowa restauracja amerykańska Hard Rock Cafe Warsaw. W knajpie zlokalizowanej tuż przy Złotych Tarasach kucharze serwują dania typowe dla kuchni amerykańskiej.

Warszawa - lokal Sketch / fot. sketch.pl Warszawa - lokal Sketch / fot. sketch.pl Warszawa - lokal Sketch / fot. sketch.pl

Warszawa - Sketch - 5 173 oznaczeń

Warszawa - Sketch - 5 173 oznaczeń

Modny i nowoczesny lokal Sketch ma do zaoferowania świetną, międzynarodową kuchnię w dobrej cenie. W menu znajdziecie m.in. 150 rodzajów piwa, koktajle i pyszną kawę. Restauracja mieści się w XIX-wiecznej kamienicy przy ulicy Foksal 19, a więc w ścisłym centrum Warszawy.

Warszawa Stare Miasto - Plac Zamkowy / shutterstock Warszawa Stare Miasto - Plac Zamkowy / shutterstock Warszawa Stare Miasto - Plac Zamkowy / shutterstock

Stare Miasto - 5 095 oznaczeń

Stare Miasto - 5 095 oznaczeń

Kolejne miejsce, którym warto się pochwalić, też leży na mapie Warszawy. Tętniące życiem przez okrągły rok zabytkowe warszawskie Stare Miasto wraz z Placem Zamkowym i niedużym, prostokątnym Rynkiem, zdobyło aż 5 tysięcy oznaczeń na Facebooku. Zabudowa warszawskiej Starówki obejmuje szereg odrestaurowanych po II wojnie światowej kamienic, z których najstarsze liczą sobie nawet sześćset lat.

Lotnisko Gdańsk / shutterstock Lotnisko Gdańsk / shutterstock Lotnisko Gdańsk / shutterstock

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy - 5 090 oznaczeń

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy - 5 090 oznaczeń

Port lotniczy w Rębiechowie niedaleko Gdańska to trzecie pod względem rocznej liczby obsłużonych pasażerów lotnisko na terenie Polski. W zeszłym roku z jego usług skorzystały ponad 2 miliony pasażerów. Turystom udostępnia ono dwa nowoczesne terminale.

Warszawa Centralna / Flickr.com / Metaphox Warszawa Centralna / Flickr.com / Metaphox Warszawa Centralna / Flickr.com / Metaphox

Warszawa Centralna - 5 049 oznaczeń

Warszawa Centralna - 5 049 oznaczeń

Jedna z najbardziej znanych stacji kolejowych w Polsce to oczywiście Warszawa Centralna. Warszawski Dworzec Główny mieści się przy Alejach Jerozolimskich i wraz z Pałacem Kultury stanowi najważniejszy element krajobrazu Śródmieścia. Przy Hali Głównej, naprzeciwko Złotych Tarasów, mieści się pętla autobusowa - główny punkt komunikacyjny stolicy.

Kraków. Galeria Krakowska / Flickr.com / Rodrigo Galindez Kraków. Galeria Krakowska / Flickr.com / Rodrigo Galindez Kraków. Galeria Krakowska / Flickr.com / Rodrigo Galindez

Galeria Krakowska - 4 362 oznaczeń

Galeria Krakowska - 4 362 oznaczeń

Znakomita lokalizacja Galerii Krakowskiej obok Dworca PKP i niedaleko Rynku sprawia, że należy ona do najbardziej rozpoznawalnych obiektów, nie tylko handlowych, na terenie Krakowa. Trzypiętrowy budynek, w którym mieści się blisko 300 butików, połączony jest tunelami z Dworcem Głównym, dworcem autobusowym i przystankami tramwajowymi głównej pętli komunikacyjnej miasta. To jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Krakowie.

Warszawa - Złote Tarasy / Flickr.com Warszawa - Złote Tarasy / Flickr.com Warszawa - Złote Tarasy / Flickr.com

Warszawa. Złote Tarasy - 3 769 oznaczeń

Warszawa. Złote Tarasy - 3 769 oznaczeń

Wielu pasażerom pociągów, którzy odwiedzają Warszawę tylko przejazdem, Złote Tarasy z charakterystycznym falistym dachem zapadają w pamięć. Przede wszystkim ze względu na ich znakomitą lokalizację w samym sercu Warszawy - położone są obok Dworca PKP i Pałacu Kultury - stały się naprawdę słynne. Złote Tarasy to jedno z największych centrów handlowo-rozrywkowych w stolicy. Galeria mieści około dwustu sklepów, czterdzieści restauracji oraz Multikino. W środku można skorzystać z usług m.in. biur podróży, banku, pralni albo zakładu krawieckiego, a na zewnątrz wypić kawę np. w pierwszej w Polsce restauracji Hard Rock Cafe.

Wrocław - Rynek Wrocławski / flickr.com / smo_q Wrocław - Rynek Wrocławski / flickr.com / smo_q Wrocław - Rynek Wrocławski / flickr.com / smo_q

Pozostałe miejsca

Pozostałe miejsca

Kolejne pozycje w rankingu z liczbą poniżej 3,7 tys. oznaczeń na Facebooku zajęły następujące miejsca:

Rynek Główny w Krakowie - miejsce 12,

Stary Browar - miejsce 19,

Rynek we Wrocławiu - miejsce 20,

Krupówki - miejsce 21,

Stadion Legia Warszawa - miejsce 22,

Centrum Nauki Kopernik - miejsce 24,

Zakopane - miejsce 29,

Pole Mokotowskie - miejsce 31,

Łazienki Królewskie - miejsce 32,

Wrocław Główny - miejsce 33,

Kopalnia Soli w Wieliczce - miejsce 50.

Więcej o: