O co pary kłócą się na wakacjach? 9 spornych kwestii, które mogą zagrozić związkowi [SONDAŻ]

Według najnowszych badań ponad trzy czwarte par ma przynajmniej kilka powodów, by podczas wspólnych wakacji zakończyć związek - donosi Telegraph.co.uk. Badanie, przeprowadzone przez Latedeals.co.uk ujawniło kilka wakacyjnych sytuacji zagrażających harmonii związku.
Wakacje we dwoje Wakacje we dwoje Shutterstock

Pakowanie

Sprzeczki mogą się zacząć już przy pakowaniu. Mężczyzna pakuje za mało, a jego ukochana próbuje mu przetłumaczyć, że na dwutygodniowy wyjazd trzeba zabrać nieco więcej niż dwie koszulki i jedną parę butów. Kobieta zaś, zabiera ze sobą niemal całą szafę, mimo że części rzeczy w ogóle nie założy - no, ale przecież warto je wziąć na wszelki wypadek. No i o co się tu kłócić? Facet i tak posłusznie poniesie walizkę, bo chętnie zademonstruje swoją siłę, a kobieta będzie miała wystarczającą ilość sukienek, by mu zaimponować.

lotnisko lotnisko Shutterstock

Droga na lotnisko

Kolejny powód do kłótni jeszcze zanim wyjedzie się na wakacje - o której godzinie jechać na lotnisko? Ona chce być wcześniej na wszelki wypadek, a on twierdzi, że jeśli teraz wyjdą z domu, będą niepotrzebnie siedzieć i czekać. Jeśli ona chce na dodatek pochodzić po sklepach wolnocłowych, to niech sobie sama jedzie, on dotrze później. Nie będzie wydawał pieniędzy na perfumy i kosmetyki zanim jeszcze samolot wzbije się w powietrze.

plaża, opalanie, piersi plaża, opalanie, piersi Fot. Shutterstock

On patrzy na inne

Kolejna niebezpieczna dla związku sytuacja wakacyjna - mężczyźni zbyt żarliwie obserwują inne kobiety na plaży i przy basenie. Tak to jest już zaprogramowane w naturze, że roznegliżowane panie przyciągają wzrok mężczyzn i raczej nie da się z tym skutecznie walczyć. Nawet, jak partner twierdzi, że nie patrzy, będzie zerkał ukradkiem, podziwiając niby piękny krajobraz, a zezując na boki tak, że omal mu oczy z orbit nie wyskoczą. Niektóre panie nie mogą się z tym pogodzić i urządzają swoim mężczyznom okropne awantury.

opalanie opalanie Shutterstock

Ona tylko leży

Kolejny powód, jaki przytacza Telegraph.co.uk jest naszym zdaniem zbyt stereotypowy, ale może trochę w nim prawdy. Podobno mężczyźni na urlopie chcą spędzać czas aktywnie, podczas gdy kobiety wolą leżeć na leżaku, opalając się godzinami. To prawda, paniom zwykle bardziej zależy na pięknej opaleniźnie, ale to nie znaczy, że wszystkie dni urlopu wygrzewają się jak foki, rezygnując ze zwiedzania, spacerów i sportów.

Zobacz także:

Gdzie znaleźć idealnego kochanka?

Wakacyjny romans czy seksturystyka - jak Polacy flirtują na wakacjach?

restauracja, para, kłótnia restauracja, para, kłótnia shutterstock

Gdzie zjeść?

Kwestią sporną na wspólnym wyjeździe może być  też wybór restauracji i dań, które będzie się spożywać. Szybki kebab, czy wykwintne dania kuchni śródziemnomorskiej? Tania knajpa na uboczu, czy modny lokal w centrum kurortu? Niby jedzenie jest kwestią indywidualną, ale pary często narzucają sobie wzajemnie swoje wybory.

Zobacz także:

Gdzie znaleźć idealnego kochanka?

Wakacyjny romans czy seksturystyka - jak Polacy flirtują na wakacjach?

alkohol, wakacje, morze, opalanie alkohol, wakacje, morze, opalanie Shutterstock

Alkohol

Wspólne wakacje może też zniszczyć alkohol. Szczególnie wtedy, gdy zakochani zaplanowali wycieczki, a tymczasem, jedno z nich nie może się nacieszyć urokami all inclusive i od rana do wieczora nie opuszcza hotelowego baru. Pod wpływem alkoholu można też narobić wiele głupstw, których partner nie wybaczy po powrocie.

Zobacz także:

Gdzie znaleźć idealnego kochanka?

Wakacyjny romans czy seksturystyka - jak Polacy flirtują na wakacjach?

mapa, samochód, para mapa, samochód, para shutterstock

Ona + mapy

No i odwieczny problem orientacji w terenie. Mężczyzna jeździ samochodem po obcym kraju, a kobieta z mapą w ręku ma mu pomóc znaleźć drogę. Tak, kobiety mają problem z czytaniem map i jest to udowodnione naukowo. Dlaczego zatem panowie nie mogą się z tym pogodzić i wciąż ich to irytuje? Naukowcy dowiedli też podobno, że mężczyźni nie potrafią słuchać, więc może dlatego...

Zobacz także:

Gdzie znaleźć idealnego kochanka?

Wakacyjny romans czy seksturystyka - jak Polacy flirtują na wakacjach?

kobieta, ubieranie, sukienka, szykowanie się kobieta, ubieranie, sukienka, szykowanie się Shutterstock

Ona za długo się ubiera

Panowie denerwują się, że ich partnerkom zbyt wiele czasu zajmuje przygotowanie się do wyjścia. Makijaż, fryzura, wybór kreacji - mężczyźni nie mogą wciąż zrozumieć, że kobiety robią to właśnie dla niech, po to by się im podobać.

A Wy? O co kłócicie się na wakacjach z partnerem? Zagłosujcie w SONDAŻU

wakacje, zakupy, para wakacje, zakupy, para shutterstock

Pieniądze

No i coś, co wiele par zna pewnie z autopsji - kłótnie o pieniądze! Pary kłócą się na wakacjach o to, ile mają wydać pieniędzy na swoje przyjemności. Pamiątki, niepotrzebne ciuszki, drinki w barach i inne nie zawsze potrzebne wydatki są powodem do sprzeczek. Szczególnie wtedy, gdy limit wydatków został ustalony przed wyjazdem, a po kilka dniach pobytu jest już przekroczony.

A Wy? O co kłócicie się na wakacjach z partnerem? Zagłosujcie w SONDAŻU

Więcej o: