Najbardziej imprezowe rajskie wyspy świata

Dla niektórych wakacje to spokojna plaża, leżaczek przy basenie i co najwyżej drink z palemką. Inni mają tak napięty grafik zwiedzania, że nie mają chwili wytchnienia. Są także tacy, dla których wakacje to wycieczki po nocnych klubach, imprezy na plaży do białego rana i właśnie dla nich są te wyspy.
ibiza ibiza Fot. Shutterstock

Ibiza, Hiszpania

Najbardziej imprezowa wyspa Europy - Ibiza to raj dla fanów zabawy do białego rana. To wyspa pełna pokus, która przez wiele lat była mekką hippisów. Na Ibizie znajduje się aż siedem spośród najbardziej znanych lokali tanecznych w Europie, ściągają tu najlepsi DJ-e świata, króluje muzyka techno, house. Do największych klubów na Ibizie należą Pacha, Space, Privilege, Amnesia. Do wszystkich dyskotek na wyspie kursuje co godzinę specjalny "discobus". Kluby zamykają się dopiero o godzinie 6.00 i właśnie o tej porze na ulicach panuje największy tłok. Część uczestników nocnych zabaw wraca wtedy do hotelu, inni jadą na plaże, by w barach nad brzegiem morza zjeść śniadanie, a potem przespać się na piasku i nabrać sił na kolejny imprezowy wieczór. Na szczęście, na imprezowej Ibizie znaleźć można miejsca zaciszne, gdzie głośna muzyka nie zakłóca miłego wypoczynku.

Eivissa

Eivissa, Ibiza/Fot. Shutterstock

Koh Pha Ngan, Tajlandia Koh Pha Ngan, Tajlandia Koh Pha Ngan, Tajlandia/Fot. Shutterstock

Koh Pha Ngan, Tajlandia

Koh Pha Ngan położona w południowo-wschodniej Tajlandii jest niezwykle popularna wśród młodych, rozrywkowych turystów. Nie ma tu wielu luksusowych resortów, za to jest mnóstwo niedrogich bungalowów do wynajęcia. Ale czego więcej potrzebuje imprezowicz? Krajobraz tej wyspy tworzą plamy kokosowe i przecudne, białe plaże. Wyspa wygląda za dnia wręcz dziewiczo, tymczasem Pha Ngan znana jest przede wszystkim z szalonych imprez Full Moon, które odbywają  tu co miesiąc w świetle pełni księżyca, na bajecznej plaży Haad Rin. Kalendarz imprez jest ruchomy i daty imprez można sprawdzić w Internecie. Muzyka do zabawy jest różna - house, trance, hip-hop. Geneza imprez Full Moon nie jest dokładnie znana - mówi się, że w 1980 roku pewni turyści byli tak zachwyceni niezwykłym pięknem plaży Haad Rin podczas pełni księżyca, że postanowili urządzić tu wielką imprezę. I tak się zaczęło. Koh Pha Ngan jest zdecydowanie najgłośniejszą i najbardziej imprezową wyspą Tajlandii.

TOP 5: Mniej znane wyspy Azji

.

Fot. Shutterstock/Koh Pha Ngan, Tajlandia

Chorwacja ceny. Wyspa Pag Chorwacja ceny. Wyspa Pag Fot. Shutterstock

Pag, Chorwacja

Wyspa Chorwacji - Pag ma do zaoferowania liczne piaszczyste i żwirowe plaże, a także wspaniałe lokalne wyroby - słynny owczy ser, domowe białe wino, wędzoną szynkę z oliwą z oliwek. Wyspa Pag słynie jednak nie tylko z lokalnych przysmaków i ładnych krajobrazów. Na Pag odbywają się także najlepsze imprezy na plaży w Chorwacji. Wyspa bywa nazywana chorwacką Ibizą. Całodobowa impreza na plaży Zrče w Novalji przyciąga młodych ludzi z całego świata.

10 wysp w Europie idealnych na rajskie wakacje

Chorwacja. Wyspa Hvar. Hvar należy do archipelagu wysp środkowej Dalmacji i jest czwartą co do wielkości i najcieplejszą wyspą Adriatyku. Miasto Hvar to perła śródziemnomorskiej architektury, dzięki gotyckim pałacom i marmurowym alejkom.

Zobacz to zdjęcie i wiele innych w relacji: Uciec, ale dokąd? w serwisie Kolumber.pl

http://kolumber.pl/photos/show/place:568034/page:6
Chorwacja. Wyspa Hvar. Hvar należy do archipelagu wysp środkowej Dalmacji i jest czwartą co do wielkości i najcieplejszą wyspą Adriatyku. Miasto Hvar to perła śródziemnomorskiej architektury, dzięki gotyckim pałacom i marmurowym alejkom. Zobacz to zdjęcie i wiele innych w relacji: Uciec, ale dokąd? w serwisie Kolumber.pl http://kolumber.pl/photos/show/place:568034/page:6 Fot. teo331

Hvar, Chorwacja

Z wysp Chorwacji na uwagę imprezowiczów zasługuje także Hvar - wschodząca gwiazda na wybrzeżu Morza Śródziemnego z nowymi klubami, barami i luksusowymi hotelami. Latem wyspa gromadzi turystów Dalmacji, którzy wpadają tutaj na weekend. Życie nocne na wyspie Hvar toczy się przede wszystkim w Hvarze, mieście, które nigdy nie śpi. Najpopularniejszy klub na wyspie Hvar to Carpe Diem. Hvar to też ulubiona chorwacka wyspa światowych celebrytów.

Chorwacja. Wyspy Chorwacji. Którą wybrać?

chorwacja, hvar, Chorwacja wyspy

Hvar/Fot. Shutterstock

mykonos, grecja mykonos, grecja Mykonos/Fot. Shutterstock

Mykonos, Grecja

Położona na Morzu Egejskim grecka wyspa Mykonos należy do archipelagu Cyklady. Za dnia zachwyca typowo grecką zabudową i pięknymi krajobrazami. Nocą zmienia się w tętniące życiem centrum imprezowe. Wyspa ma długoletnią reputację najlepszego w Grecji ośrodka życia nocnego i w sezonie próżno szukać tu spokoju. Plażowe bary organizują beach party, kluby nocne otwarte są do białego rana. Mykonos przyciąga turystów spragnionych zabawy i luzu. Na szczęście jest też tu co zwiedzać. Stolica wyspy o tej samej nazwie jest pięknym miasteczkiem. Labirynt wąskich uliczek wśród białych domów i pocztówkowe widoki sprawiają, że to miejsce, w którym człowiek czuje wakacyjny nastrój.

Grecja. 10 najładniejszych greckich miasteczek

mykonos, plaża, grecja

Mykonos, Grecja/Fot. Shutterstock

Jamajka Jamajka Jamajka/Fot. Shutterstock

Jamajka

Ducha muzyki czuć niemal w powietrzu na tej słynnej karaibskiej wyspie. Odbywają się tu liczne festiwale reggae, jazzu i bluesa. Jamajka jest kolebką wielu gatunków i stylów muzyki: reggae, ska, mento, rocksteady, dub, ostatnio także dancehall i ragga. Na Jamajce panuje atmosfera wiecznego luzu, tutejsze imprezy mają swój własny styl. Zabawa na plaży ze szklaneczką rumu w rytm gorącej jamajskiej muzyki oraz piękne zachody słońca w tle - to coś zupełnie innego niż zabawa na wyspach europejskich.

Jamajka

Jamajka/Fot. Shutterstock

Jakie jeszcze wyspy byście dodali do tej listy?

Więcej o: