Najdziwniejsze restauracje świata

Kelnerzy z prezerwatywami na głowie, obiad w chmurach, zupa w sedesie i inne nietypowe lokale. Poznaj najdziwniejsze restauracje świata.
Sushi kanibalistyczne, Japonia Sushi kanibalistyczne, Japonia youtube

Najdziwniejsze restauracje świata. Sushi kanibalistyczne - Tokio

Nyotaimori to zwyczaj serwowania sushi i sashimi na nagim ciele kobiety. W restauracji Cannabalistic Sushi w Tokio można zjeść zainspirowane nyotaimori - sushi kanibalistyczne.  Sushi kanibalistyczne serwuje się jednak nie na ciele, ale...w ciele - oczywiście sztucznym. Manekin przypominający kobietę leży na stole operacyjnym. Goście dostają skalpel i nacinają "ciało", które za sprawą czerwonego sosu krwawi jak prawdziwe. Wewnątrz znajduje się jedzenie ułożone w kształt ludzkich narządów. Kolacja jak w horrorze, ale podobno smaczna...

Najbardziej ekstremalne jedzenie świata

Tajlandia, Bangkok Tajlandia, Bangkok Jeremiah Ro/Flickr.com

Najdziwniejsze restauracje świata. Restauracja pełna prezerwatyw - Bangkok

Dziwnych restauracji nie brakuje w Tajlandii. W restauracji Cabbages and Condoms na ścianach, podłodze, stolikach znajdują się prezerwatywy. Mają je nawet na głowach kelnerzy. Skąd taki dziwny pomysł? Restauracja promuje bezpieczny seks i planowanie rodziny. Przy wyjściu każdy dostaje kondom w prezencie. W menu, poza spisem dań można znaleźć informacje na temat działania restauracji i statystyki, dowodzące pozytywnych skutków otworzenia restauracji i uświadamiania społeczeństwa. Zyski restauracji przeznaczanie są na fundację walki z chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Ekstremalne potrawy. Robaki na talerzu

modern toilet, tokio modern toilet, tokio rinux/flickr.com

Najdziwniejsze restauracje świata. Posiłek na sedesie - Tajwan

Wang Tzi-wei, który otworzył sieć restauracji Modern Toilet w stolicy Tajwanu wpadł na nietypowy pomysł i dowiódł tym samym, że to, co obrzydliwe, przyciąga klientów jak magnes. Jak sama nazwa wskazuje, lokale Modern Toilet urządzone są na wzór toalety. Stoliki składają się ze zlewu lub wanny. Goście restauracji siedzą na sedesach, a pod oknami znajdują się umywalki i pisuary. Potrawy serwowane są na deskach klozetowych, mydelniczkach, miniaturowych pisuarach. Zamawiający zupę dostaną ją w sedesie, a jeśli ma być bardzo gorąca, sedes będzie zamknięty. Serwetki do wytarcia rąk przypominają oczywiście papier toaletowy. Menu jest normalne, jak w każdej innej restauracji, jedynie niektóre dania, np. lody swoim kształtem i kolorem mogą przypominać...fekalia.

modern toilet

riNux/flickr.com

obiad w chmurach, Bruksela obiad w chmurach, Bruksela www.dinnerinthesky.be

Najdziwniejsze restauracje świata. Obiad w chmurach

Dinner in the Sky to niezwykła restauracja, która serwuje dania w...powietrzu na wysokości 45 metrów. Pierwsza znalazła się w Brukseli, ale pomysł spodobał się też w innych krajach. Podniebne posiłki były serwowane już w ponad 30 krajach, między innymi w Hiszpanii, we Francji, w Anglii, w Izraelu oraz w Polsce. Dźwig unosi specjalnie zaprojektowane krzesła i stół, przy którym mogą siedzieć jednorazowo 22 osoby. Każdy uczestnik przypięty jest specjalnymi pasami do foteli, które obracają się o 180 stopni. Spożywanie posiłku kilkadziesiąt metrów nad ziemią to ogromne przeżycie. Tym bardziej, że w tle można obserwować najpiękniejsze zabytki danego miasta. Uczestnictwo w Dinner in the Sky nie jest uzależnione od wieku lecz od wzrostu uczestnika. Minimalny wzrost uczestnika wydarzenia to 150 cm. Dinner in the Sky może się odbywać się w różnych warunkach atmosferycznych. Nad stołem znajduje się specjalne zadaszenie, które osłania uczestników od opadów deszczu lub śniegu.

Lodowe hotele. Nocleg ekstremalny?

penis restauracja penis restauracja youtube

Najdziwniejsze restauracje świata. Penis na talerzu - Pekin

Guolizhuang Penis Restaurant to ekskluzywna restauracja w Pekinie, która w swoim menu oferuje głównie potrawy ze.... zwierzęcych penisów. Według wierzeń tradycyjnej chińskiej medycyny jedzenie tego typu potraw poprawia męskie libido, ale nie tylko. Można zamówić penisa końskiego, świńskiego, koziego, koguciego, a nawet psiego. Koński penis podawany jest na przykład razem z jądrami w sosie chilli. W menu objaśniono dokładnie, jakie działanie mają penisy poszczególnych gatunków zwierząt. I tak penis osła jest ponoć dobry na cerę, penis konia poprawia ukrwienie, a penis węża działa na potencję. Kobiety też mogą korzystają z usług restauracji, ale powinny uważać na jedzenie jąder. Testosteron w nich zawarty może podobno uszkodzić płodność. Restauracja nie jest tania. Za takie rarytasy trzeba słono zapłacić.

Top 10. Najbardziej ekstremalne i obrzydliwe potrawy świata

restauracja dla nudystów, naga kobieta, kobieta, wino restauracja dla nudystów, naga kobieta, kobieta, wino Fot. Shuttersotck

Najdziwniejsze restauracje świata. Restauracje dla nudystów - Nowy Jork

Są plaże, kluby, a nawet linie lotnicze dla naturystów więc muszą być także restauracje dla nudystów. Na Manhattanie cyklicznie odbywają się obiady dla nudystów - CODINNERS - "Clothing Optional Dinners". Raz w miesiącu w poszczególnych restauracjach można zjeść posiłki siedząc przy stole nago. Restauracje te stają się wówczas nie tylko miejscem posiłku, ale także centrum wydarzeń powiązanych z nudyzmem - kabaretów, wieczorów przy bingo oraz spotkań literackich. Pomysłodawcą obiadów dla nudystów była grupa amerykańskich amatorów nagości, której brakowało swojego towarzystwa podczas długich zim.

Najciekawsze turystyczne rekordy Guinessa

Japonia, makak, małpa Japonia, makak, małpa Fot. Shutterstock

Najdziwniejsze restauracje świata. Małpi personel - Japonia

W restauracji Kayabukiya Tavern w mieście Utsunomiya w Japonii klientów obsługują...małpy. Makaki ubrane w kraciaste koszule i krótkie spodenki sprawnie roznoszą posiłki i napoje. Jak normalni kelnerzy oczekują napiwków, w ich przypadku są to jednak orzeszki ziemne. Zgodnie z zaleceniami obrońców praw zwierząt, małpy nie mogą pracować więcej niż dwie godziny dziennie, najczęściej można na nie trafić wczesnym wieczorem. Małpki podobno bardzo lubią swoją pracę. Właściciel restauracji twierdzi nawet, że makaki są lepszymi pracownikami niż jego syn.

Top 15. Najdziwniejsze muzea świata

kelner, restauracja, więzień kelner, restauracja, więzień Fot. Shutterstock

Najdziwniejsze restauracje świata. W więzieniu - Włochy

Kolejna nietypowa restauracja usytuowana jest w pilnie strzeżonym więzieniu Fortezza Medicea we Włoszech w miejscowości Volterra niedaleko Pizy. Wszyscy pracujący tam kelnerzy i kucharze to więźniowie. Szef kuchni, odsiaduje wyrok dożywocia za morderstwo. Posiłek spożywa się pod okiem uzbrojonych strażników. Dwudziestoosobowy zespół więźniów przygotowuje jednak wyśmienite dania. W menu dominują włoskie przysmaki nie mające nic wspólnego ze stereotypowym więziennym jedzeniem. Rezerwacje trzeba robić na kilka tygodni do przodu. Przed wizytą dane klientów restauracji zostają dokładnie sprawdzone, a przed wejściem ochrona porządnie ich przeszukuje. Dla bezpieczeństwa klientów, do gotowania używane są wyłącznie plastikowe chochle. Posiłek spożywa się w jednej z więziennych stołówek przy muzyce granej przez pianistę skazanego za morderstwo. Restauracja jest bardzo udanym eksperymentem w procesie resocjalizacji.

Top 10. Najdziwniejsze atrakcje turystyczne

neon, restauracja neon, restauracja Fot. Shutterstock

Najdziwniejsze restauracje świata. Ciemna restauracja

Pierwsza "ciemna restauracja", powstała w Zurychu w 1999 roku. Zaraz po niej zaczęły pojawiać się kolejne w największych miastach Stanów Zjednoczonych, Azji i Europy. W restauracjach takich je się w ciemnościach, nie wiedząc tego, co ma się na talerzu. Wnętrze restauracji jest całkowicie czarne i nie tam żadnego źródła światła. Gościom odbierane są przed wejściem telefony, zapalniczki i wszelkie inne podświetlane urządzenia. Jedzenie po ciemku wyostrza inne zmysły - smak, słuch, dotyk - sprawia, że smak potraw czuć wyjątkowo intensywnie. Klienci takich restauracji twierdzą, że kiedy nie widzą jedzenia, mogą się skupić na wrażeniach płynących z odkrywania aromatów i tekstury serwowanych dań. Odgadnięcie zawartości talerza to dodatkowa zabawa. Pierwsza polska restauracja tego typu mieści się na poznańskich Garbarach. Ważne zadanie mają kelnerzy, którzy muszą w ciemnościach donieść posiłek. W niektórych restauracjach tego typu kelnerzy obsługujący gości mają noktowizory. Co ciekawe, w "ciemnych restauracjach" podobno nie da się przejeść, bo skupienie nad samą czynnością jedzenia sprawia, że je się tylko tyle, ile trzeba by zaspokoić głód.

Top 8. Najdziwniejsze festiwale świata

Restauracja s'Beggers Restauracja s'Beggers www.sbaggers.de

Najdziwniejsze restauracje świata. Restauracja bez kelnerów - Niemcy

Restauracja s'Beggers w Norymberdze w Niemczech to nie tylko dobra jadłodajnia, ale również zaawansowane centrum techniki, w którym wszystkie czynności (z wyjątkiem gotowania) wykonują roboty, a dokładniej zautomatyzowane podajniki do jedzenia. Tutaj kelnerzy są niepotrzebni. Klienci nie muszą martwić się o napiwki. Przy każdym stoliku zainstalowane są dotykowe ekrany służące do złożenia zamówienia. Po jakimś czasie, po spirali łączącej salę jadalną z kuchnią znajdującą się piętro wyżej zsuwają się dania lądujące przy stoliku zamawiającego. Nikogo nie trzeba też wzywać przy zapłacie. Wystarczy terminal do płatności kartą zamontowany przy elektronicznym menu. Restauracja łączy nowinki technologiczne i smaczną kuchnie. Bardzo podoba się klientom.

Niesamowite podwodne atrakcje

Więcej o: