Ferie 2012 dla dzieci - parki i centra rozrywki na ferie

W ferie nie trzeba wyjeżdżać na narty czy do ciepłych krajów, by na chwilę oderwać się od codzienności i spędzić aktywnie czas z dziećmi. Dobra zabawa i uśmiech dziecka są na wyciągnięcie ręki, nawet gdy ferie są bezśnieżne. Wystarczy wybrać się do parku rozrywki. Na dzieci podczas ferii czekają tam lodowe rzeźby, warsztaty chińskiej kaligrafii, dinozaury i wiele innych atrakcji.
Ochaby. Park Miniatur i Park z dinozaurami. Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta Ochaby. Park Miniatur i Park z dinozaurami. Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta Ochaby. Park Miniatur i Park z dinozaurami. Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Wyborcza.pl

Ferie 2012 dla dzieci - Dream Park w Ochabach

Ferie 2012 dla dzieci - Dream Park w Ochabach
W tym roku podczas ferii warto odwiedzić Dream Park w Ochabach, który zamieni się w krainę z epoki lodowcowej. Po raz pierwszy w parku rozrywki w Ochabach odbędzie się Festiwal Rzeźb Lodowych pod takim właśnie hasłem. Na miejscu będzie można obejrzeć wiele figur wykutych w lodzie, ustawionych w zimowej aranżacji. Nawet jeśli nie będzie śniegu, festiwal się odbędzie, bo ekspozycja będzie zadaszona. Festiwal rozpocznie się 27 stycznia i trwać będzie do 11 marca. Dodatkowo w każdą sobotę oraz niedzielę odbywać się będą warsztaty dla dzieci z rzeźbienia w lodzie oraz pokazy rzeźbienia prowadzone przez artystów.

Dream Park w Ochabach bilety

Bilety w cenie 12 zł (ulgowy) oraz 16 zł (normalny), w cenie wliczone zwiedzanie parku miniatur i dinozaurów.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Dream Park Ochaby w Beskidach

10 pomysłów na ferie w Polsce dla tych, co nie jeżdżą na nartach

JuraPark w Krasiejowie / fot. materiały prasowe JuraPark w Krasiejowie JuraPark w Krasiejowie / fot. materiały prasowe JuraPark w Krasiejowie JuraPark w Krasiejowie / fot. materiały prasowe JuraPark w Krasiejowie

Ferie 2012 dla dzieci - JuraPark w Krasiejowie

Ferie 2012 dla dzieci - JuraPark w Krasiejowie

JuraPark w Krasiejowie zaprasza na spotkanie z dinozaurami. Ścieżka edukacyjna w tym parku ma długość około 1500 m a jej zwiedzanie trwa mniej więcej 1,5-2 godziny. Po drodze fani prehistorii znajdą prawie 200 modeli płazów i gadów (około 70 gatunków). JuraPark Krasiejów to największy taki park w Europie, więc warto wybrać się do niego, by na własne oczy zobaczyć, jak kiedyś wyglądały dinozaury. Na miejscu znajduje się także muzeum paleontologiczne, jedyne na świecie, które stoi nad czynnym stanowiskiem. Zobaczyć można tu rekonstrukcję szkieletu najstarszego jak dotąd odkrytego pradinozaura Silesaurus opolensis.

JuraPark w Krasiejowie bilety

Bilet w cenie 16 zł od osoby, część atrakcji jest zamknięta w zimę.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Funpass - pierwsza karta rabatowa do parków rozrywki

Park Świętego Mikołaja w Zatorze / fot. materiały prasowe Park Świętego Mikołaja w Zatorze Park Świętego Mikołaja w Zatorze / fot. materiały prasowe Park Świętego Mikołaja w Zatorze Park Świętego Mikołaja w Zatorze / fot. materiały prasowe Park Świętego Mikołaja w Zatorze

Ferie 2012 dla dzieci - Park Świętego Mikołaja w Zatorze

Ferie 2012 dla dzieci - Park Świętego Mikołaja w Zatorze

Jeśli macie ochotę zanurzyć się na dłużej w świątecznym klimacie, to warto wybrać się do Parku Świętego Mikołaja w Zatorze, gdzie codziennie odbywa się Parada Bajkowych Postaci i gdzie można spotkać się ze Świętym Mikołajem.

Park Świętego Mikołaja w Zatorze bilety

Bilety w cenie 19 zł (ulgowy) oraz 24 zł (normalny), w weekend niektóre atrakcje dodatkowo płatne.

CZYTAJ TAKŻE:

Wakacje z wodą - 9 fajnych aquaparków w Europie

Dinolandia w Inwałdzie / fot. materiały prasowe Dinolandia w Inwałdzie Dinolandia w Inwałdzie / fot. materiały prasowe Dinolandia w Inwałdzie Dinolandia w Inwałdzie / fot. materiały prasowe Dinolandia w Inwałdzie

Ferie 2012 dla dzieci - Dinolandia w Inwałdzie

Ferie 2012 dla dzieci - Dinolandia w Inwałdzie

Nadal w niektórych parkach rozrywki obowiązują promocyjne, zimowe ceny biletów wstępu. W Dinolandii można bawić się za 9,99 zł od osoby. Przy bezśnieżnej pogodzie, można za darmo zagrać w tu w minigolfa i petanque (bule).

CZYTAJ WIĘCEJ:

Polska z dziećmi. Inwałd - Park Miniatur, Mini Zoo i Dinolandia

Narty w Górach Świętokrzyskich - Szwajcaria Bałtowska / Fot. Jan Kędracki Narty w Górach Świętokrzyskich - Szwajcaria Bałtowska / Fot. Jan Kędracki Narty w Górach Świętokrzyskich - Szwajcaria Bałtowska / Fot. Jan Kędracki

Ferie 2012 dla dzieci - Szwajcaria Bałtowska na narty

Ferie 2012 dla dzieci - Szwajcaria Bałtowska na narty
Jeśli pogoda dopisze i spadnie śnieg, warto będzie wybrać się w Góry Świętokrzyskie, gdzie w sezonie działa stok narciarski Szwajcaria Bałtowska. Na miejscu do dyspozycji są dwie trasy narciarskie, można wypożyczyć pełen sprzęt oraz nauczyć się jeździć dzięki działającej na miejscu szkółce narciarskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Szwajcaria Bałtowska - zjazd z dinozaurem

Ferie 2012 dla dzieci - półkolonie Centrum Experymentarium w Łodzi

Ferie 2012 dla dzieci - półkolonie Centrum Experymentarium w Łodzi
Centra rozrywki i nauki oferują z kolei dla dzieciaków półkolonie. Warsztaty chińskiej kaligrafii, interaktywne lekcje tematyczne, pojedynki na laserowej arenie - to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na dzieci w wieku 7-13 lat w łódzkim Centrum Experymentarium. W okresie od 30.01. do 10.02. w ramach półkolonii organizowane będą tu dni tematyczne: dzień gier, odkryć, sportu.

Półkolonie Centrum Experymentarium w Łodzi ceny

CZYTAJ TAKŻE:

Termy w Polsce - zimny weekend w ciepłych wodach

Cena turnusu (5 dni): 320 zł, pojedyncze zajęcia: 80 zł. W cenie półkolonii są zajęcia w godzinach 10.00-15.00, obiad, opieka i wycieczki.

Pomysł na ferie - kręgle w centrum rozrywki / fot. Shutterstock Pomysł na ferie - kręgle w centrum rozrywki / fot. Shutterstock Pomysł na ferie - kręgle w centrum rozrywki / fot. Shutterstock

Ferie 2012 dla dzieci - Hulakula w Warszawie

Ferie 2012 dla dzieci - Hulakula w Warszawie

W warszawskim Hulakula na ferie przygotowano z kolei bogaty program edukacyjno-rozrywkowy dla dzieci w wieku 3-13 lat. Program obejmuje zabawy taneczne, naukę języka przez zabawę, warsztaty geograficzno- przyrodnicze oraz szereg zajęć plastycznych. Dzieci mogą korzystać z dwóch placów zabaw dostosowanych do różnych grup wiekowych.

Hulakula w Warszawie bilety
Pobyt czterogodzinny w cenie 40 zł (obiad), ośmiogodzinny: 70 zł (obiad + podwieczorek), pakiet tygodniowy (pn-pt, 8h): 250 zł. W cenie opieka, program edukacyjny, zabawa na placu zabaw, kręgle, bilard.

CZYTAJ TAKŻE:

10 parków rozrywki w Europie, gdzie będziecie się bawić jak dzieci

10 pomysłów na ferie w Polsce dla tych, co nie jeżdżą na nartach

10 miast w Europie idealnych dla rodzin z dziećmi

NARTY - ośrodki narciarskie dla początkujących


Więcej o: