Top 10. Najseksowniejsze miasta świata

Najseksowniejsze miasta świata? Trudne pytanie. Zależy jak to interpretować. My przedstawiamy miasta zmysłowe i pełne atrakcji, w których można przeżyć najgorętszą przygodę życia. Jest wśród nich też polski akcent.
Samba, Brazylia, Rio Samba, Brazylia, Rio Fot. Shutterstock

Rio de Janeiro, Brazylia

Rio de Janeiro, Brazylia

Jeśli jest miasto, które ma w sobie wszystkie pierwiastki seksu to jest to na pewno Rio de Janeiro. Jest szalone, namiętne, głośne, piękne, uzależniające. Na słynnej plaży Copacabana zobaczyć można najpiękniejsze kobiety i najprzystojniejszych mężczyzn ze wszystkich stron świata. Na deptaku wzdłuż plaży panuje zdecydowanie moda na jak najbardziej skąpy ubiór. Nakręconych tu zostało mnóstwo naszpikowanych erotyzmem teledysków słynnych gwiazd. Cielesność i seksualność są z pewnością ważnymi elementy życia społecznego, co widać także w nocy w licznych klubach i barach. No i jest jeszcze słynny karnawał. Podczas karnawału Rio staje się wibrującym seksem miastem pełnym pasjonującego tańca i roznegliżowanych ciał.

rio de janeiro, brazylia, Rio

Hawana, Kuba. W Hawanie czas stoi w miejscu. To fascynujące miasto, mające swój własny klimat, jakiego nie ma nigdzie indziej na świecie. Hawana, Kuba. W Hawanie czas stoi w miejscu. To fascynujące miasto, mające swój własny klimat, jakiego nie ma nigdzie indziej na świecie. Fot. Shutterstock

Hawana, Kuba

Hawana, Kuba

Nie można pominąć Hawany na liście najseksowniejszych miast świata. Czas stanął tu w miejscu, ale Hawana nie jest miastem smutnym. Kojarzy się z pięknymi kobietami i zabawą do białego rana. Pulsuje muzyką. Życie toczy się tu w rytmie salsy - jednego z najseksowniejszych tańców. Wizyta w jednym klubie w Hawanie wystarczy, by się o tym przekonać. O seksie się mówi, o seksie śpiewa i wyraźnie widoczny jest on w tańcu. Połowa kubańskich utworów muzycznych traktuje także o seksie, w mniej lub bardziej subtelny sposób. Seksualność Kubańczyków stała się jednym z magnesów jakimi Kuba przyciąga tysiące spragnionych egzotycznych wrażeń obcokrajowców. Seks obok kawy, cygar i rumu jest ważnym elementem życia na Kubie. Hawana to koktajl namiętności i pożądania.

Miejsce 9. Miami Beach, Floryda. Miami Beach i jego południowa dzielnica - South Beach znane są na całym świecie z seriali i filmów, które tu kręcono. Wszystko wygląda tu właśnie tak, jak filmach. Kilometry piaszczystych plaż, nowoczesne budynki na brzegach, szerokie promenady i przechadzający się po nich piękni, opaleni ludzie, a wśród nich znani gwiazdorzy kina i modelki. Najpiękniejsze plaże w Miami Beach to Haulover Beach Park, South Pointe Park, South Beach. Miejsce 9. Miami Beach, Floryda. Miami Beach i jego południowa dzielnica - South Beach znane są na całym świecie z seriali i filmów, które tu kręcono. Wszystko wygląda tu właśnie tak, jak filmach. Kilometry piaszczystych plaż, nowoczesne budynki na brzegach, szerokie promenady i przechadzający się po nich piękni, opaleni ludzie, a wśród nich znani gwiazdorzy kina i modelki. Najpiękniejsze plaże w Miami Beach to Haulover Beach Park, South Pointe Park, South Beach. Najpiękniejsze plaże świata/Fot. Shutterstock

Miami, Stany Zjednoczone

Miami, Stany Zjednoczone

Miami Beach uchodzi  za najseksowniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych. Widać to nie tylko na fotografiach reklamujących Miami, ale nawet w takich filmach jak Miami Vice czy Bad Boys. Słoneczne plaże w środku zimy, wspaniałe ciała w bikini, gwiazdy filmowe, najlepsze kluby. W Miami dobry wygląd to priorytet, a operacje plastyczne są normą. Wygoda, zabawa i seks to tutaj cześć stylu życia. A to wszystko podobno dzięki...Kubańczykom, którzy po przejęciu władzy przez Fidela Castro zaczęli tłumnie napływać do swojego dawnego wakacyjnego kurortu. Joan Didion w swojej książce "Miami" twierdzi, że to dzięki nim Miami stało się najbardziej seksownym miastem w Ameryce. W Miami panowała ta sama "tak bardzo zauważana przez Amerykanów pikanteria, co w Hawanie przed rewolucją" - pisze.

Paryż, Francja, para, pocałunek Paryż, Francja, para, pocałunek Fot. Shutterstock

Paryż, Francja

Paryż, Francja

Paryż to miasto romansu. Idealne miasto do odwiedzenia przez parę kochanków, idealne miasto na oświadczyny. Miasto pełne romantycznych i pikantnych historii, będące tłem wielu filmów z miłością w roli głównej. Wystarczy przejść ulicami Paryża, by zaobserwować, że nikt nie krępuje się tutaj z publicznym okazywaniem uczuć. Nikogo nie dziwią całujące się na środku drogi pary. Paryż ma z pewnością klimat, który sprzyja miłości. Przybywają tu zarówno poszukiwacze pikantnych wrażeń jak i romantycznej atmosfery. Nie brakuje klimatycznych hotelików i restauracji, ani miejsc na długie spacery. A jeśli chodzi o zmysłowe widowiska paryski Moulin Rouge jest bezkonkurencyjny.

Buenos Aires, Argentyna

Buenos Aires, Argentyna

Buenos Aires to najbardziej europejskie miasto Ameryki Południowej. Tutaj elegancja łączy się z latynoską pasją i duchem. Widać to szczególnie na ulicznych pokazach najbardziej znanego tańca argentyńskiego - tanga. Namiętny, intymny wręcz taniec na ulicach Buenos Aires porywa wszystkich oglądających. Argentyńczycy potrafią zarazić namiętnością, nie tylko do tańca.

Sewilla, Hiszpania pogoda / Shutterstock Sewilla, Hiszpania pogoda / Shutterstock Hiszpania pogoda/Fot. Shutterstock

Sewilla, Hiszpania

Sewilla, Hiszpania

Wskazanie najseksowniejszego miasta Hiszpanii to jak wybieranie najzimniejszego miejsca na Syberii. Jest wielu kandydatów np. Barcelona, Madryt, ale w tej konkurencji wygrywa Sewilla. Sewilla to egzotyczny miks, nie tylko pod względem architektonicznym. Słońce świeci tutaj niemal cały rok, a mieszkańcy mają w sobie mnóstwo namiętności do życia, co udziela się też przyjezdnym. Nocne kluby w Sewilli są podobno wyjątkowo wciągające. Zabawa pełna tańca zaczyna się najwcześniej o północy i trwa do jeszcze długo po wschodzie słońca. Do tego zalotni mieszkańcy Sewilli potrafią umiejętnie zawrócić w głowie...

dzielnica czerwonych latarni, holandia, amsterdam dzielnica czerwonych latarni, holandia, amsterdam Dzielnica czerwonych latarni/Fot. Shutterstock

Amsterdam, Holandia

Amsterdam, Holandia

Amsterdam to mekka nieskrępowanej miłości. Z legalną prostytucją, słynną dzielnicą czerwonych latarni i legendarnymi muzeami erotycznymi niektórym wydaje się miastem zbyt pruderyjnym. Nie dziwi fakt, że Amsterdam jest gorącym kierunkiem na mapie wielbicieli seksturystyki. W dzielnicy czerwonych latarni znajduje się najstarsze muzeum seksu na świecie, które prezentuje wiele innych rubasznych eksponatów. A to nie jedyne muzeum seksu w Amsterdamie. To, że Amsterdam słynie z liberalnego podejścia do życia, widać na każdym kroku, poczynając od ubioru mieszkańców na ostrych klubowych imprezach kończąc.

Sydney, Bondi Beach, Australia Sydney, Bondi Beach, Australia Fot. Shutterstock

Sydney, Australia

Sydney, Australia

W zestawieniu najseksowniejszych miast świata nie może zabraknąć też Sydney. Świetna pogoda, bezstresowy styl życia mieszkańców i najpiękniejsze plaże na świecie - tego zazdrości Sydney cały świat. Podczas gdy w większej części świata panuje zima, słynna Bondi Beach jest pełna opalonych, uśmiechniętych ludzi. Dobre warunki klimatyczne sprawiają, że Australijczycy uprawiają dużo sportu, co przekłada się bezpośrednio na dobry poziom ich zdrowia. Są tolerancyjni, pozytywnie nastawieni do życia. Społeczeństwo jest tu ponadto wielokulturowe, a taka mieszanka temperamentów jest wyjątkowo erotyczna.

Las Vegas Stany Zjednoczone. Las Vegas to miasto przede wszystkim ciekawe i zaskakujące. Słynie z kasyn i luksusowych hoteli. Na terenie jednego z nich Shelton Adelson stworzył małą Wenecję włącznie z repliką mostu Rialto. Las Vegas Stany Zjednoczone. Las Vegas to miasto przede wszystkim ciekawe i zaskakujące. Słynie z kasyn i luksusowych hoteli. Na terenie jednego z nich Shelton Adelson stworzył małą Wenecję włącznie z repliką mostu Rialto. shutterstock

Las Vegas, Stany Zjednoczone

Las Vegas, Stany Zjednoczone

Las Vegas zwane jest miastem grzechu. To pełna przepychu, zalana światłami i hektolitrami alkoholu świątynia hazardu. Miejsce nieskrępowanej zabawy, lekkich obyczajów, narkotyków, wielkich pieniędzy i licznych afer towarzyskich. Ryzyko i seks często idą w parze, a Las Vegas to także świątynia striptizu. Miejsce licznych wieczorów kawalerskich i panieńskich, które nie zawsze kończą się zgodnie z planem. W Las Vegas nawet najwytrwalszym puszczają hamulce. Można nawet wziąć ekspresowy ślub z nieznajomym...

sydney, bondi beach, australia sydney, bondi beach, australia Fot. Shutterstock

Warszawa, Polska

Warszawa, Polska

A co z polskimi miastami? Podróżnik i dziennikarz Ben Groundwater na łamach australijskiego dziennika "The Sydney Morning Herold" umieścił Warszawę na trzecim miejscu w zestawieniu najbardziej seksownych miast opartym o jego osobiste doświadczenia. "Nie jest to zbyt romantyczne miejsce, ale ma inny atut: niesamowicie atrakcyjni ludzie. Szczęśliwym trafem losu obdarzeni zostali całą pulą genów piękna. Wystarczy jedna noc w nocnym klubie, by zapragnąć polskiego obywatelstwa" - uzasadnił. My więc także umieszczamy Warszawę w naszym zestawieniu. Co Wy na to?

Więcej o: