Londyn w lutym? Zobacz, jakie darmowe atrakcje znajdziesz w Londynie!

Londyn oferuje sporo atrakcji, które można zobaczyć za darmo. Są to przede wszystkim wspaniałe muzea, ale nie tylko. Oto darmowy Londyn.
Natural History Museum, Londyn Natural History Museum, Londyn Fot. Shutterstock

Londyn. Natural History Museum

Natural History Museum to jedna z największych tego typu placówek na świecie. Muzeum jest w dużej części interaktywne i multimedialne. Można tu przeżyć symulowane trzęsienie ziemi, poznać mechanizmy wybuchu wulkanu, zobaczyć szkielet diplodoka oraz poruszające się, wydające odgłosy dinozaury. Muzeum mieści się ponadto w pięknym wiktoriańskim gmachu i  gromadzi ponad 70 milionów eksponatów! Wstęp jest wolny, choć muzeum przyjmuje od turystów dobrowolne datki.

Co można kupić na świecie za jednego dolara?

Borough Market, targ, londyn Borough Market, targ, londyn Fot. Shutterstock

Londyn. Borough Market

Borough Market, największy i najstarszy w Londynie targ żywności naturalnej znajduje się w dzielnicy Southwark, na południowym brzegu Tamizy. Sprzedaje się tu najróżniejsze produkty spożywcze z całego świata. Zakupy robią tu najlepsi szefowie kuchni brytyjskiej. Na Borough Market kręcono m.in. sceny do "Dziennika Bridget Jones" czy "Harry'ego Pottera".? To ciekawe miejsce, które można odwiedzać od czwartku do soboty.

Darmowy Paryż. Top 15 darmowych atrakcji Paryża

Brytyjski Instytut Filmowy Brytyjski Instytut Filmowy Alex Abian/flickr.com

Londyn. Brytyjski Instytut Filmowy

Brytyjski Instytut Filmowy to nowoczesny obiekt ukryty pod mostem Waterloo. Posiada cztery kina oraz Mediatekę, w której za darmo można przeglądać archiwa filmowe. Brytyjski Instytut Filmowy jest organizacją charytatywną założoną w celu pobudzania rozwoju sztuki filmowej i telewizji na obszarze Zjednoczonego Królestwa. ?Turyści, którzy po zwiedzeniu londyńskich muzeów i sklepów poszukują czegoś innego, równie ciekawego będą Brytyjskim Instytutem Filmowym zachwyceni.

Włochy. 10 atrakcji w Rzymie za mniej niż 10 euro

British Museum, Londyn British Museum, Londyn PHLauke redux@splintered.co.uk/flickr.com

Londyn. British Museum

British Museum, jedno z najbardziej znanych muzeów na świecie, dzięki darmowemu wstępowi może zobaczyć każdy, kto odwiedzi Londyn. British Museum zlokalizowane jest w londyńskiej dzielnicy zwanej Bloomsbury. Zgromadziło ponad 7 milionów eksponatów dotyczących historii starożytnej - ogromne ekspozycje przedmiotów, z różnych epok i różnych kultur. Można tu podziwiać m.in. sarkofagi, mumie, arcydzieła sztuki. Oprócz imponujących zbiorów British Museum może się poszczycić także największym zadaszonym dziedzińcem na świecie.

Hiszpania. Jak tanio zwiedzić Barcelonę?

british museum, londyn, anglia british museum, londyn, anglia Fot. Shutterstock

Londyn. National Gallery

National Gallery prezentuje ponad 2300 dzieł najwybitniejszych artystów Europy od wieku XIII aż do roku 1900, w tym Leonarda da Vinci, Rembranta, van Gogha, Moneta, Velasqueza, Renoaira, Cezanna i innych. Jest to galeria państwowa, udostępniona bezpłatnie (oprócz wystaw czasowych).

Belgia. Bruksela - jak ją mądrze i tanio zwiedzić

The Photographer's Gallery, Londyn The Photographer's Gallery, Londyn Sifter/flickr.com

Londyn. The Photographer's Gallery

The Photographer's Gallery jest największą galerią publiczną w Londynie poświęconą fotografii. Prezentowane są tu fotografie współczesnych dopiero wschodzących artystów, jak i tych znanych oraz fotografie archiwalne. The Photographer's Gallery reklamuje się jako miejsce, gdzie poznać można sztukę fotografii we wszystkich jej formach.

Praga - jak mądrze i tanio zwiedzić czeską stolicę

muzeum nauki, londyn muzeum nauki, londyn attilafozo/flickr.com

Londyn. Science Museum

Science Museum prezentuje eksponaty z różnych dziedzin nauki i techniki. W zbiorach znajdują się m.in. eksponaty związane z działalnością brytyjskich wynalazców, np. Jamesa Watta (pionierskie maszyny parowe), Johna Bairda (prototypowe odbiorniki telewizyjne). W Science Museum można też między innymi zobaczyć, jak będzie się wyglądało za 30 lat, polecieć w wirtualną podróż na Marsa, zmienić płeć, zobaczyć jak działają na skórę nowoczesne kosmetyki itp.

Wielka Brytania. Londyn - najciekawsze miejsca

Tate Modern, brytyjskie muzeum międzynarodowej sztuki nowoczesnej w Londynie zwiedza rocznie 5,061,172 osób. Tate Modern, brytyjskie muzeum międzynarodowej sztuki nowoczesnej w Londynie zwiedza rocznie 5,061,172 osób. Fot. Shutterstock

Londyn. Tate Modern

Tate Modern to zdaniem znawców najlepsze muzeum międzynarodowej sztuki nowoczesnej na świecie. Znajduje się nad południowym brzegiem Tamizy w monumentalnym przemysłowym budynku, który przekształcony został w nowoczesną galerię. W przystępny sposób przedstawiane są tutaj dzieła przedstawicieli tak nietypowych gatunków jak kubizm, surrealizm, futuryzm, pop-art. Można zobaczyć m.in. prace takich artystów jak Monet, Rothko, Matisse, Picasso czy Warhol.

Wielka Brytania. Londyn w pigułce

Victoria & Albert Museum, Londyn Victoria & Albert Museum, Londyn Fot. Shutterstock

Londyn. Victoria & Albert Museum

Muzeum Wiktorii i Alberta jest największym londyńskim muzeum gromadzącym dzieła sztuki i rzemiosła artystycznego. Jego stała kolekcja liczy ponad 4,5 mln przedmiotów. Są tutaj zarówno obrazy, rzeźby, fotografie, jak i ceramika, stroje, meble czy biżuteria. Zbiory muzeum pochodzą właściwie ze wszystkich części ziemskiego globu, a najbardziej popularna jest kolekcja obrazów Johna Constable'a. Niektóre z eksponatów pochodzą nawet sprzed 5000 lat.

National Portrait Gallery National Portrait Gallery HerryLawford/flickr.com

Londyn. National Portrait Gallery

National Portrait Gallery - galeria, która znajduje się obok Trafalgar Square, to miejsce wyjątkowe, ale mniej zatłoczone niż słynne londyńskie muzea. Poznać tu można historię Wielkiej Brytanii na podstawie portretów wszystkich angielskich monarchów, także wybitnych pisarzy, malarzy, kompozytorów, architektów, a nawet przestępców i innych ciekawych postaci.

opactwo westminsterskie, londyn, wielka brytania opactwo westminsterskie, londyn, wielka brytania Fot. Shutterstock

Londyn. Westminster Abbey

Westminster Abbey to imponująca katedra, w której odbywała się koronacja większości królów i królowych (ostatnio głośny na cały świat ślub księcia Williama i Kate Middleton). W Opactwie mieszczą się też groby wielu słynnych osób m.in. Karola Dickensa, Roberta Browninga, Isaaca Newtona, Karola Darwina. Wizyta w świątyni jest płatna jeśli chce się ją zwiedzać z przewodnikiem. Aby zobaczyć Westminster Abbey za darmo trzeba się wybierać na mszę. Msze są odprawiane codziennie.

Portobello Road Market Portobello Road Market Portobello Road Market/Fot. Shutterstock

Londyn. Portobello Road Market

Portobello Road Market jest jednym z najpopularniejszych bazarów na świecie. Promuje się jako "największy w świecie bazar antyków". Można tu upolować prawdziwe dzieła sztuki. Poza zabytkowymi meblami sprzedaje się tu niemal wszystko począwszy od starych bibelotów i stylowej biżuterii, na plastykowych, kolorowych pamiątkach kończąc. Rynek rozkłada się w każdą sobotę, wstęp darmowy.

Więcej o:
Komentarze (11)
Londyn w lutym? Zobacz, jakie darmowe atrakcje znajdziesz w Londynie!
Zaloguj się
 • jacksonmartinez88

  Oceniono 7 razy 7

  Ciekawe zestawienie. Poszukując atrakcji i zabytków w Londynie trafiłem także na ten interesujący portal z miejscami wartymi odwiedzenia w znanych europejskich miastach.

  Zachęcam do sprawdzenia - cudaarchitektury.pl

 • angielski_kochanek

  Oceniono 8 razy 4

  "British Museum (...) zgromadziło ponad 7 milionów eksponatów dotyczących historii starożytnej - ogromne ekspozycje przedmiotów, z różnych epok i różnych kultur."

  W tekście jest błąd - powinno być "zagrabiło" zamiast "zgromadziło". Anglicy na wielką skalę rabowali dobra kultury ze wszystkich ziem, które podbijali lub przejeżdżali tranzytem...

 • Gość: pippa

  Oceniono 7 razy 3

  Wieczory liryczne w Westminster Abbey - a cóż to takiego? Zakładam, że chodzi o evensong, czyli nabożeństwo wieczorne, takie nasze nieszpory, faktycznie ubogacone wspaniałym śpiewem chóru opactwa.
  Warto się douczyć, zanim zacznie się pisać artykuły, hę?

 • an.ed

  Oceniono 8 razy 2

  Dodatkowo warto dodać, że Londyn można zwiedzać całkiem za darmo i przez cały dzień zobaczyć większość zabytków w centrum . Tutaj można zobaczyć całą trasę ze zdjęciami i mapką - bardzo fajne i przydatne
  gdziewyjechac.pl/14892/zwiedzanie-londynu-w-jeden-dzien-wzdluz-tamizy-mapa.html

 • yaco

  Oceniono 1 raz 1

  gratuluję autorowi pomysłu na zwiedzanie godnego Jarosława Kuźniara - "nie chcesz płacić za zwiedzanie Westminster Abbey - przyjdź i zwiedzaj podczas mszy - przeszkadzając w tym samym czasie uczestnikom!" Nie jestem osobą wierzącą, ale ilekroć widzę na katedrach/klasztorach itp. tabliczki z prośbą o niezwiedzanie podczas mszy to się do tego - z szacunku dla innych - stosuję. Tu autor proponuje inaczej...

 • patrickkolno

  Oceniono 4 razy 0

  Dla mnie najfajniejszym targowiskiem jest i bedzie Brixton Market, gdzie w kazdy weekend przychodzilem na kawke do Italian Cafe albo pobliskiej portugalskiej. A wokol tumult wielokulturowego tlumu przy dzwiekach muzyki afrykanskiej czy karaibskiej. Kobiecina z Gujany ze zlotymi zebami sprzedajaca w swojej przyczepie kempingowej roznego rodzaju dania karaibskie, ktore mozna zjesc w zaimprozowanej restauracji na ulicy. A w samym markecie super stoiska z warzywami, restauracyjki, kawiarnie wzdluz alejek o nazwach ulic "5th Ave", "4th Ave". I fajny sklepik voodoo z wizerunkiem Matki Boskiej Czestochowsko-Haitanskiej. A potem pasaz z fryzjerkami afrykanskimi, ktore w oszklonych pomieszczeniach kreca afro, umocowuja sztuczne dredy, paznokcie et c. I te kobiety z Karaibow z wielkimi tandetnymi kolczykami, o kurpulentnych ksztaltach, prawdziwe hojraczki, ktore piescia powalilyby niejednego faceta. Bardzo tesknie za tym miejscem, bo w Polsce nie ma takich klimatow. Goraco polecam - znajduje sie tuz przy wyjsciu z przystanku tube Brixton na Victoria Line.

 • Gość: le_Ming

  Oceniono 4 razy 0

  > George'a Stephensona (samochód Rakieta)

  Samochód?! No, no...

 • Anna Stankiewicz

  Oceniono 4 razy -4

  Tu napisali, że muzea są darmowe: blog.holidaycheck.pl/ogolne/miasto-tygodnia-londyn/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX