Nowy Jork w grudniu - co warto przeżyć, gdzie kupić prezenty?

Spektakularne ozdoby świąteczne, lodowiska pod gołym niebem, słynna choinka przed Rockefeller Center znana z amerykańskich komedii romantycznych i prawdziwie świąteczna atmosfera - Nowy Jork ma wiele do zaoferowania w grudniu. Co warto zobaczyć odwiedzając Nowy Jork w grudniu i gdzie kupić świąteczne prezenty?
Nowy Jork / Fot. Shutterstock Nowy Jork / Fot. Shutterstock Nowy Jork / Fot. Shutterstock

Nowy Jork w grudniu. Choinka przed Rockefeller Center

Zapoznaj się z Królem świerków

Najsłynniejsza choinka świata znajduje się przed Rockefeller Center na Manhattanie. W tym roku lampki na słynnej choince uroczyście zapalono 30 listopada. Świerk został ozdobiony 30 000 lampkami i gwiazdą od Swarovskiego.

Choinkę można zobaczyć do 6 stycznia i przy okazji pojeździć na łyżwach na lodowisku, które znajduje się tuż obok.

 

Nowy Jork Nowy Jork Fot. Shutterstock

Nowy Jork w grudniu. Lodowisko

Zaledwie kilka kroków od Times Square, znajdziesz Bryant Park, jedno z najlepszych miejsc na Manhattanie na przejażdżkę na lodzie. Jeśli nie jesteś w posiadaniu własnych łyżew, to już za 12$ możesz je wypożyczyć. Uwaga, chętnych na lodową przejażdżkę jest mnóstwo!

Lodowisko otwarte jest codziennie, a w piątki i soboty aż do północy (w sam raz na romantyczną randkę!).

Nowy Jork Nowy Jork Fot. Shutterstock

Nowy Jork. Ozdoby świąteczne

Odwiedzając Nowy Jork w grudniu, nie sposób nie zauważyć ozdób świątecznych na każdym kroku. Zobacz koniecznie witryny sklepowe trzech domów towarowych: Bloomingdale na Lexington Avenue, Saks Fifth Avenue oraz Macy. Niezapomniane wrażenia gwarantowane.

 

Nowy Jork Nowy Jork Fot. Shutterstock

Nowy Jork. Świąteczne prezenty - co i gdzie?

Co? Książka o sztuce

Idź do sklepu Moma. Można tam znaleźć ponad 2000 tytułów o sztuce, architekturze, projektowaniu i fotografii. Sklep znajduje się przy wejściu do Muzeum Sztuki Nowoczesnej na 11 West 53rd Street (pomiędzy 5th Avenue i 6th Avenue).

Co? Ipod

Pójdź do najsłynniejszego Apple Store na świecie. Tutaj znajdziesz wszystko, co posiada słynne logo jabłuszko. Co ważne, nie musisz się spieszyć - sklep jest otwarty przez całą dobę, przez cały rok. 767 Fifth Avenue (między 58th a 59th Avenue).

Co? Sukienka

Idź do Urban Outfitters. Tutaj możesz znaleźć oryginalne ubrania, akcesoria, torebki, buty i zabawnych rzeczy, szczególnie dla osób młodych i modnych. Marka Urban Outfitters ma sześć sklepów na samym Manhattanie, a ten z najlepszą lokalizacją znajduje się na: 628 Broadway (między Bleecker Street i Houston Street).

Co? Odzież sportowa

Idź do sklepu Adidas Flagship. Tutaj możesz znaleźć sportowe ubranie dla każdego, bez względu na upodobanie czy rozmiar. Sklep znajduje się na rogu Broadway i Houston Street. Innym dobrym rozwiązaniem jest sklep firmowy Nike na rogu 5th Avenue i East 57th Street.

Co? Samochód-zabawka

Idź do FAO Schwarz. Ten duży sklep z zabawkami przy 747 Fifth Avenue (przy 58th Street) jest dobrze znanym miejscem dla nowojorczyków, którzy są rodzicami maluchów. Alternatywą jest Toys R Us na Times Square, na rogu Broadwayu i 44th Street.

Więcej o: