Karaiby - 6 najcudowniejszych wysp karaibskich

Białe plaże, turkusowa woda, palmy, ciekawa architektura i aktywny wypoczynek - przedstawiamy 6 cudownych wysp karaibskich
Kuba Kuba Kuba, fot. Shutterstock

Kuba. Zaskakujące kontrasty na Kubie

Kuba jest największą wyspą Karaibów. To wyspa z rytmami latynoskimi i radością życia w połączeniu z surowymi rządami komunistycznymi. Wszystko to doprowadziło do jej indywidualnego charakteru. Charakteru na kilka sposobów. Jednym z najlepszych przykładów jest zawieszenie importu przez komunistyczny rząd, w wyniku czego, dostrzeżemy mnóstwo starych samochodów, które jeżdzą po ulicach Kuby od lat 50.

Kuba

Nie do końca jest jednak tak, iż Kuba zatrzymała się w latach 50. Wiele nowych inwestycji powstaje w zachodniej części Hawany.

Większość wycieczek na Kubę dostępna jest w ofertach all-inclusive.

Aruba Aruba Aruba, for. Shutterstock

Aruba - pastelowy kolor perły

Aruba to synonim słońca i pięknego wybrzeża. Wyspa charakteryzuje się niewielką ilością opadów, ponieważ leży w klimacie równikowym.

Jej stolicą jest Oranjestad. Stolica znana jest przede wszystkim z pastelowych domów i luksusowych sklepów.

W związku z tym, iż wyspa należy do Holandii, mieszkańcy Aruby posługują się językiem niderlandzkim. Niechaj to was jednak nie zniechęca... Mówią także w języku hiszpańskim.

Gwadelupa Gwadelupa Gwadelupa, Fot. Shutterstock

Gwadelupa po francusku

Gwadelupa to archipelag wysp, który należy do Francji, a zatem należy również do Unii Europejskiej. Dwie największe wyspy połączone są mostem. Zachodnia - Basse-Terre - charakteryzuje się wybuchami czynnego wulkanu Soufriere i lasami tropikalnymi, natomiast wchodnia - Grand Terre -  nizinami i piaszczystymi plażami. Temperatura w dzień nigdy nie spada poniżej 25°C!

Stolicą Gwadelupy jest Basse-Terre, ale największym miastem jest Pont-a-Pitre. Językiem urzędowym jest język francuski.

Dominikana Dominikana Dominikana, fot. Shutterstock

Dominikana - tropikalny luksus

Dominikana jest republiką, która zajmuje około dwie trzecie powierzchni wyspy Haiti.

Dominikana jest jednym z najbardziej popularnych miejsc na Karaibach i popularnym kierunkiem dla wycieczek all-inclusive. Idealna wyspa dla tych, którzy szukają tropikalnego luksusu i komfortu.

Stolicą Dominikany jest Santo Domingo, a  językiem urzędowym jest hiszpański. Niezmiennie od 1996 r. prezydentem Dominikany jest Leonel Fernández.

Barbados Barbados Barbados, fot. Shutterstock

Barbados - kilometry piaszczystych plaż

Barbados jest część Małych Antyli i jednym z najcieplejszych miejsc na ziemi. Nazwa wyspy (która jest również państwem) pochodzi z języka portugalskiego. Portugalscy podróżnicy (którzy wyspę odkryli), zwrócili uwagę na miejscową odmianę figowca, którą nazwali "os barbados", co dosłownie oznacza "drzewa brodate".

Najlepszą porą na wakacje na wyspie Barbados to czas od grudnia do kwietnia, kiedy trwa tam pora sucha. W przeciwieństwie do pozostałych wysp Małych Antyli, Barbados nie jest wyspą wulkaniczną, a wapienną.

Na miłośników aktywnego spędzania czasu czeka wiele atrakcji, począwszy od sportów wodnych (nurkowanie, surfing), kończąc na sportach powietrznych (windsurfing, paralotniarstwo, spadochroniarstwo). W ramach aktywnego wypoczynku można się również wybrać na zakupy wzdłuż Broad Street w stolicy Bridgetown.

Językiem urzędowym jest język angielski.

Curacao Curacao Curacao, fot. Shutterstock

Curacao - niderlandzkie eldorado na Karaibach

Curacao to jedna z wysp słynnej karaibskiej trójki tzw. wysp ABC: Aruba, Bonaire, Curacao. Wchodzi w skład archipelagu Małych Antyli i Królestwa Niderlandów oraz równocześnie jest największą wyspą Antyli Holenderskich. Stolica wyspy - Willemstad - nazywana jest małym Amsterdamem i znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Znane na całym świecie likiery Curacao, wytwarzane są ze skórek gorzkiej odmiany pomarańczy uprawianych na wyspie.

Więcej o: