10 restauracji na świecie z naprawdę spektakularnym widokiem

Restauracja znajdująca się 16 metrów pod powierzchnią Oceanu Indyjskiego? Czy może 2048 metrów nad poziomem morza? A może w samym sercu plantacji czekolady? Prezentujemy 10 restauracji na świecie z naprawdę spektakularnym widokiem!
Restauracja Ithaa na Malediwach Restauracja Ithaa na Malediwach Restauracja Ithaa na Malediwach /Fot. Noblige/CC/Wikimedia

Malediwy. Restauracja Ithaa

Czy "jedzenie zaglądające do talerza" może być ciekawe? Może, nawet jeżeli to stwierdzenie rozumiemy dosłownie. Restauracja Ithaa znajduje się 16 metrów pod powierzchnią Oceanu Indyjskiego. Restauracja posiada przeszklone ściany, tak że dno jest doskonale widoczne. W menu znajduje się większość ryb obecnych w oceanie. Jeżeli jednak nie przepadamy za rybami, możemy skosztować bananowego milkshake'a. W końcu to nie menu jest największym magnesem restauracji...

Cena: lunch dla dwojga to koszt ok. 120 $.

Restauracja hotelu Monument Valley Restauracja hotelu Monument Valley Restauracja hotelu Monument Valley, Utah, USA/Fot. monumentvalleyview.com

USA. Restauracja Hotel View, Monument Valley, Utah

 

Hotel View, Monument Valley, Utah

Obiad w restauracji Hotel View w stanie Utah polecany jest szczególnie wielbicielom westernów. To właśnie dolina Monument Valley, na terenie której znajduje się hotel, była tłem do wielu filmów tego gatunku (w szczególności słynnych westernów Johna Forda).

Hotel View, Monument Valley, Utah Hotel View, Monument Valley, Utah Hotel View, Monument Valley, Utah/Fot. monumentvalleyview.com

Szwajcaria. Restauracja Kuklos

Restauracja Kuklos w szwajcarskich Alpach położona jest na wysokości... uwaga: 2048 metrów nad poziomem morza! I to nie jedyna jej wyjątkowa cecha. Ponadto restauracja obraca się wokół własnej osi - obrót o 360 stopni zajmuje dokładnie 90 minut. Lunch w restauracji Kuklos można uznać zatem za synonim wycieczki. Konsumując danie główne z deserem ujrzymy wiele pięknych alpejskich szczytów.

Saint Lucia. Hotel Chcolat. Restauracja&Bar Boucan. Saint Lucia. Hotel Chcolat. Restauracja&Bar Boucan. Fot. thehotelchocolat.com/boucan.html

Saint Lucia. Hotel Chocolat. Restauracja&Bar Boucan.

Restauracja hotelu Chocolat Boucan położona jest w samym sercu... plantacji kakao. I dlatego też każda pozycja z menu czekoladę zawiera.

Przepis na idealne czekoladowe menu na romantyczny wieczór? Przystawka: cytrusowa sałatka z sosem z białej czekolady (za jedyne $8!), danie główne: stek z ciemną czekoladą ($28), deser: Crème Brûlée w wydaniu kakaowym ($8). A za oknami widok na góry Piton. Słodko i magicznie.

1-altitude 1-altitude Fot. 1-altitude.com

Singapur, Restauracja 1-Altitude

Restauracja 1-Altitude poza świetnym menu oferuje... widok na państwo-miasto Singapur. To właśnie tutaj znaczący biznesmeni spotykają się po pracy. Delektując się drinkiem i patrząc na miasto z wysoka, niczym Zeus z Olimpu, podejmują ważne biznesowe decyzje.

Paryż. Le Deli-Cieux Paryż. Le Deli-Cieux Le Deli-Cieux, Fot. departmentstoreparis.printemps.com

Francja. Paryż. Le Deli-Cieux

Le Deli-Cieux to miejsce usytuowane na 9. piętrze budynku Printemps de la Maison. Mówi się, że taras restauracji Le Deli-Cieux to jeden z najlepszych tarasów w całej stolicy Francji. Zobaczymy z niego m.in. Bazylikę Sacré-Ceur (Bazylika Najświętszego Serca), Wieżę Eiffla i Łuk Triumfalny.

Ceny na kieszeń każdego turysty.

Bosco Cafe Bosco Cafe Bosco Cafe

Rosja. Moskwa. Bosco Cafe

Kawiarnio-restauracja Bosco Cafe znajduje się na parterze centrum handlowego GUM na Placu Czerwonym w Moskwie. Popijając tam kawę, możemy podziwiać takie widoki jak mauzoleum Lenina czy Katedra św. Bazylego. A ceny? Drogo... Jak to w Moskwie.

Dubaj, Restauracja Pierchic Dubaj, Restauracja Pierchic Dubaj, Restauracja Pierchic

Dubaj, Restauracja Pierchic

Dubaj, synonim luksusu i blichtru, oferuje wiele niezapomnianych widoków. Jednym z nich, jest widok z tarasu restauracji Pierchic. M.in. na najbardziej luksusowy hotel świata, Burdż al-Arab. I nie tylko.

Argentyna. Chez Manu Argentyna. Chez Manu Fot. chezmanu.com

Argentyna. Chez Manu

Restauracja Chez Manu znajduje się w Andach, w najdalej na południe wysuniętym mieście na kuli ziemskiej - Ushuaia. Zachwyca nie tylko swym widokiem na Kanał Beagle (cieśnina między wyspami archipelagu Ziemia Ognista), ale i znakomitym menu (m.in. krab królewski).

Restauracja Julaymba Restauracja Julaymba Fot. daintree-ecolodge.com.au

Australia. Restauracja Julaymba

Restauracja Julaymba przenosi  turystów wprost do serca jednego z najstarszych na świecie lasów deszczowych. Znajduje się bowiem w samym środku dżungli. Konsumując obiad możemy również usłyszeć dźwięki około... 430 gatunków ptaków. Niezapomniane przeżycie.

Więcej o: