Najlepsze kierunki dla singli

Samotne podróżowanie może być równie satysfakcjonujące, jak podróżowanie z przyjaciółmi, czy ukochaną osobą. Można podążać swoją własną wyznaczoną trasą, nie oglądać się na preferencje i potrzeby innych. Sprawdź najlepsze kierunki dla singli.
Wyspa Ko Tapu, Tajlandia / fot. Shutterstock Wyspa Ko Tapu, Tajlandia / fot. Shutterstock Wyspa Ko Tapu, Tajlandia / fot. Shutterstock

Tajlandia

Egzotyczna Tajlandia to trafiony punkt na mapie, jeśli planujemy długą i samotną podróż z plecakiem. To, co czyni kraj atrakcyjnym, poza ciekawostkami kulturowymi, dziką przyrodą i wysoką temperaturą powietrza w ciągu całego roku, to względy ekonomiczne - tutaj jest naprawdę tanio. Dosłownie za grosze można kupować jedzenie i... alkohol. Ponieważ Tajlandia należy do najchętniej wybieranych kierunków backpackerskich, przy odrobinie szczęścia uda się trafić tu na innych podróżników. A jeśli nie, dobrym słowem i dobrą radą służą miejscowi. Co bardziej życzliwi na pewno zaoferują nocleg u swojej rodziny, posiłek albo transport. Nie ma więc czego się bać. Daleka Azja na pewno ugości wspaniale każdego singla.

Walia w Wielkiej Brytanii to raj dla piechurów. Warto ją odwiedzić w maju 2012, gdyż wtedy wszystkie szlaki walijskiego wybrzeża połączą się, tworząc razem 1377 km tras spacerowych z pełnym dostępem do brzegu, od Chepstown na północy do Queensferry na południu Walii. Walia w Wielkiej Brytanii to raj dla piechurów. Warto ją odwiedzić w maju 2012, gdyż wtedy wszystkie szlaki walijskiego wybrzeża połączą się, tworząc razem 1377 km tras spacerowych z pełnym dostępem do brzegu, od Chepstown na północy do Queensferry na południu Walii. Fot. Shutterstock

Walia

Piękna, zielona Walia to miejsce idealne na samotne podróże. Ta celtycka historyczna kraina słynie z mrocznych i tajemniczych zamków - Walijczycy zapewniają, że ich kraj jest światowym liderem w liczbie zamków na kilometr kwadratowy. Pełno tu przytulnych, przyjaznych miasteczek i wsi - można się zatrzymać w pensjonacie lub wynająć pokój gościnny z regionalnym wyżywieniem w pakiecie. Park Narodowy Snowdonia położony w północno-zachodniej części Walii to przepiękny teren, który przyjemnie odkrywać w pojedynkę. Morze spotyka się tu z górami, rozległe przestrzenie dają poczucie wolności. Można się tu włóczyć godzinami i delektować swobodą oraz wspaniałą przyrodą. Walijczycy są bardzo przyjaźni, chętnie służą pomocą.

amsterdam, holandia amsterdam, holandia Fot. Shutterstock

Amsterdam

Amsterdam to fantastyczne miejsce dla singli bez względu na wiek, płeć i preferencje seksualne. Miasto jest pełne pokus, z których osoby samotne mogą korzystać bez skrupułów. Legalna prostytucja i marihuana to, dla niektórych zalety tego miasta, dla innych wady. Ten, kto nie toleruje tego typu rozrywek nie powinien się zapuszczać do Dzielnicy Czerwonych Latarni. Amsterdam słynie także z setek barów, pubów, klubów nocnych, a także z małych przyjemnych hotelików idealnych dla singli. Przejażdżka po Amsterdamie rowerem, ciekawe muzea i parki - szybko można poczuć się tu swobodnie. Przyjazna atmosfera tego miasta tolerancji spodoba się osobom lubiącym podróżować w pojedynkę.

Indie. Mieszkaniec Delhi Indie. Mieszkaniec Delhi Fot. Shutterstock

Indie

Wśród miliarda ludzi żyjących w Indiach trudno będzie czuć się samotnie. Nie ma tu mowy o braku towarzystwa. Indie to wspaniały kraj do odwiedzenia na własną rękę. Jest to jedno z niewielu miejsc oferujących tak szeroką ofertę turystyczną. Jeśli jesteś kosmopolitą, kochasz duże miasta, clubbing i dobre hotele - możesz odwiedzić kilkunastomilionowe miasta takie jak Bombaj czy Nowe Delhi. Jeśli kochasz backpacking, spirytualne podróże lub obcowanie z naturą - północne stany podnóży Himalajów to kierunek dla Ciebie. Marzą Ci się plaże i lenistwo na wybrzeżu? Odwiedź Goa i Kerali. Można się także zaszyć w indyjskim klasztorze, gdzie w ciszy i spokoju będziesz praktykować jogę.

Prestiżowy amerykański magazyn Travel&Leisure opublikował zastawienie najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych na świecie. Atrakcje zostały wytypowane dzięki dokumentacji prowadzonej przez poszczególne miejsca, danym pochodzącym ze statyk branżowych, rządowych i innych. Liczba odwiedzających odnosi się do roku 2010, w niektórych przypadkach do 2009. Które z tych atrakcji odwiedziliście osobiście? 


Times Square w Nowym Jorku to najczęściej odwiedzane miejsce na świecie. Rozświetlony neonami plac podziwia rocznie aż 39,200,000 osób. Prestiżowy amerykański magazyn Travel&Leisure opublikował zastawienie najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych na świecie. Atrakcje zostały wytypowane dzięki dokumentacji prowadzonej przez poszczególne miejsca, danym pochodzącym ze statyk branżowych, rządowych i innych. Liczba odwiedzających odnosi się do roku 2010, w niektórych przypadkach do 2009. Które z tych atrakcji odwiedziliście osobiście? Times Square w Nowym Jorku to najczęściej odwiedzane miejsce na świecie. Rozświetlony neonami plac podziwia rocznie aż 39,200,000 osób. Fot. Shutterstock

Nowy Jork

Po mieście, znanym z serialu "Seks w wielkim mieście" możemy spodziewać się wiele. Rozpala naszą wyobraźnię, obiecuje moc atrakcji i wielkomiejskich wrażeń. Jest duże, głośnie, zatłoczone. Nie można czuć się samotnie idącego Fifth Avenue! Przewijają się tam ludzie z całego świata, wszystkich narodowości. W Nowym Jorku codziennie coś się dzieje. To miasto nie śpi. Bary, kluby, restauracje zatłoczone są nie tylko w weekend, ale w każdym dniu tygodnia. Nawet jeśli się zgubimy możemy liczyć na pomoc nowojorczyków. W Nowym Jorku z pewnością można przeżyć wiele przygód.

Machu Picchu Machu Picchu Fot. Shutterstock

Peru

Podróżowanie z plecakiem po Ameryce Południowej to niesamowite przeżycie i na dodatek bezpieczniejsze niż by się mogło wydawać. Peru to bogata historia i kultura, ponadto piękne zróżnicowane krajobrazy - od pustyń do gór i lasów deszczowych. Można pokonać w jeden z najwspanialszych szlaków turystycznych na świecie - Inca Trail - turystów tu nigdy nie brakuje, dlatego samotność nie będzie doskwierać. Niezależnym podróżnikom poleca się także rafting i spływy kajakowe na pobliskich rzekach takich jak Urabamba i Apurimac.

Sydney, Australia Sydney, Australia Fot Sydney, Shutterstock

Australia

Australijczycy są bardzo przyjaźni i podróżowanie jest ich pasją. Często podróżują po kraju samotnie, dlatego chętnie nawiązują kontakty z obcokrajowcami, można się do nich śmiało podłączyć. Wielka Rafa Koralowa, niepowtarzalne środowisko naturalne, jedno z najpiękniejszych miast świata - Sydney - to wszystko można śmiało odkrywać w pojedynkę. Ponadto słynne Złote Wybrzeże - pełne surferów i kobiecych ciał w bikini oraz bujne nocne życie nocne - to istny raj dla singli. Dzięki świetnej komunikacji publicznej, podróżowanie po Australii jest łatwe i przyjemne.

La Rambla, Barcelona/Barcelona hotel La Rambla, Barcelona/Barcelona hotel Barcelona hotel/Fot. Shutterstock

Barcelona

Barcelona jest pełnym energii miastem, z dziesiątkami atrakcji dla samotnych podróżników. To miasto kosmopolityczne i nowoczesne, ale z bogatą historią, kulturą i tradycją - ta mieszanka sprawia, że jest fascynujące dla indywidualnych turystów. Na licznych placach, na plaży - mieszają się ludzie z całego świata. Atmosfera sprzyja zawieraniu nowych znajomości. Świetnie czuli się tu słynni artyści indywidualiści - Gaudi rzadko i niechętnie opuszczał ukochaną Katalonię. Wielu turystów tu wraca i czuje się tu jak w domu.

Więcej o: