Kierunki idealne na grudzień

Urlop w grudniu? Są miejsca, które szczególnie warto odwiedzić ostatniego miesiąca roku. Do wyboru egzotyczne plaże, wysokie góry, a nawet... pingwiny (i to nie tylko te na Antarktydzie!)
Patagonia Patagonia Fot. Shutterstock

Patagonia, Argentyna

Chyba każdy kiedyś marzył, aby przed nadchodzącą, nierzadko srogą zimą przeprowadzić się do cieplejszych krajów. Niestety często okazuje się to dla nas nierealne. Jednak jest na świecie gatunek pingwinów, które nad taką możliwością długo się nie zastanawiają. W czasie zimnych miesięcy podróżują z Antarktydy na północ, do argentyńskiego wybrzeża w poszukiwaniu cieplejszych wód. Więc jeżeli ktoś się zdecyduje opuścić zmrożoną Polskę, proponuję udać się do Patagonii - miejsca sprawdzonego przez tysiące pingwinów uciekających przed zimą.

Austria Austria Fot. Shutterstock

Austria

Zamknij oczy. Wyobraź sobie bajeczne szczyty gór pokryte śnieżnym puchem, energiczne szusowanie na nartach lub snowboardzie, brukowane uliczki oświetlone świątecznymi lampkami, grzane wino z goździkami i zapach cynamonowych ciasteczek. Tak właśnie wygląda i smakuje Austria w okresie świąt Bożego Narodzenia. Jeżeli ktoś nie wierzy, polecam przekonać się na własne oczy.

Kerala, Indie Kerala, Indie Fot. Shutterstock

Kerala, Indie

Kerala jest stanem w południowo-zachodnich Indiach na Wybrzeżu Malabarskim. Jego nazwa pochodzi od słów kera (palma kokosowa) i alam (kraj), więc każdą wyprawę do Kereli można uznać za wycieczkę do raju pełnego palm kokosowych. Gdy po długim wypoczynku pośród palm zapragniemy czegoś więcej, czegoś bardziej egzotycznego, warto skorzystać z terapii ajurwedyjskiej (czyli m.in. masaże, zabiegi odtruwające ciało), która wywodzi się właśnie z Kerali.

Antarktyda Antarktyda Fot. Shutterstock

Antarktyda

Grudzień jest idealnym miesiącem na miniekspedycję na Antarktydę! Boicie się zimna? Niepotrzebnie. W tych miesiącu na Antarktydzie zaczyna się pora letnia, która trwa aż do marca. Rejs przez Cieśninę Drake'a gwarantuje niesamowite wrażenia pamiętane do końca życia. Ktoś może powiedzieć, że za daleko. Cóż, po te najbardziej oryginalne wrażenia trzeba przebyć parę kilometrów i zapomnieć o ograniczeniach.

Więcej o: