Planujesz wakacje last minute? Wyspy Kanaryjskie wciąż ciepłe, słoneczne oraz, w zbliżającym się okresie, najtańsze

Wyspy Kanaryjskie to dobry kierunek na samą końcówkę wakacji i początek jesieni. Zwłaszcza, że to właśnie w tym okresie można znaleźć tanie loty czarterowe i oferty last minute. Ucieknij na Wyspy Kanaryjskie przed chłodnymi wieczorami, odpocznij na plażę i naładuj baterie słonecznymi promieniami. A jeśli nie teraz, to późną jesienią bądź zimą, bo Wyspy Lanzarote i Fuerteventura oferują ciepło przez cały rok.
Wyspy Kanaryjskie. Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie pogoda Wyspy Kanaryjskie. Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie pogoda fot. n. yanchuk / shutterstock.com

Wyspy Kanaryjskie. Lanzarote i Fuerteventura

Wyspy Lanzarote i Fuerteventura mają charakter pustynny. Przez cały rok panuje na nich doskonała pogoda do wypoczynku. Deszcz to rzadkość. Na Lanzarote pada zaledwie przez kilka tygodni w roku. Przez 330 dni w roku świeci tu słońce i panuje łagodny klimat ze średnią roczną temperaturą 25 stopni Celsjusza. Powietrze jest czyste i pełne jodu. Trzeba jednak pamiętać, że na wszystkich Wyspach Kanaryjskich noce są zimą chłodne.

Takie są Wyspy Kanaryjskie!

lanzarote, wyspy kanaryjskie lanzarote, wyspy kanaryjskie Fot. Shutterstock

Wyspy Kanaryjskie. Lanzarote

Lanzarote to prawdziwy cud przyrody. Specyficzny, wulkaniczny krajobraz w połączeniu z plażami i morzem robi ogromne wrażenie. Prawie całą powierzchnię Lanzarote pokrywa zastygła lawa, nad którą góruje ponad 300 wulkanicznych stożków. Plaże mają różne kolory piasku - są białe, żółte i czarne. Jedne dzikie i bezludne, inne typowo turystyczne, z całym wypoczynkowym zapleczem.

Wyspy Kanaryjskie w pigułce: skrócony przewodnik po najpiękniejszych miejscach

Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie Fot. Shutterstock

Wyspy Kanaryjskie. Lanzarote

Lanzarote nie sprawia wrażenia zatłoczonego kurortu, nie ma tu wysokich hoteli i tętniących nocnym życiem centrów rozrywkowych. Władze wyspy przestrzegają, aby Lanzarote nie przypominało blokowiska. Wyspa spodoba się zarówno osobom chcącym odpocząć jak i tym spragnionym niezwykłych widoków.

Co jeść na wakacjach? Egipt, Wyspy Kanaryjskie, Chorwacja, Baleary, Portugalia

Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie/Fot. Shutterstock

Wyspy Kanaryjskie. Lanzarote

Na wyspie znajduje się Rezerwat Morski, Park Narodowy i 12 chronionych obszarów przyrody. To prawdziwy skarb dla tych, którzy lubią korzystać z uroków natury, słońca i czystego, morskiego powietrza. Są tu wspaniałe trasy trekkingowe. Pod okiem doświadczonych piechurów można nawet zdobyć szczyt wulkanu. Najlepiej odkrywać to wszystko właśnie po sezonie, kiedy nie jest już tak gorąco.

Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie Fot. Shutterstock

Wyspy Kanaryjskie. Lanzarote

W miesiącach zimowych na Lanzarote odczuwa się błogą atmosferę sjesty. Nikt się nie spieszy, słońce świeci na całego, a czas jakby stoi w miejscu.

Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie Fot. Shutterstock

Wyspy Kanaryjskie. Fuerteventura

Fuerteventura jest najstarszą wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich - ma dwadzieścia dwa miliony lat. Stanowi słoneczną przystań dla spragnionych ciepła turystów. Ogromne połacie szerokich piaszczystych plaż oraz temperatura, która rzadko spada poniżej 18 stopni Celsjusza sprawiają , że Furteventura to idealny kierunek na wyjazd posezonowy.

Wyspy Kanaryjskie. Ferteventura Wyspy Kanaryjskie. Ferteventura Fot. Shutterstock

Wyspy Kanaryjskie. Fuerteventura

Fuerteventurę niemal zawsze owiewają gorące podmuchy wiatrów niosących piasek z afrykańskiej pustyni. Odległość do Afryki wynosi bowiem niewiele ponad 100 kilometrów. Klimat tej wyspy jest nieco bardziej surowy, suchy i wietrzny niż na pozostałych Wyspach Kanaryjskich i zdecydowanie bliżej mu do warunków panujących w Afryce. Jest dobry dla alergików i astmatyków, w powietrzu jest dużo soli.

Plaża Corralejo, Fuerteventura, 
Wyspy Kanaryjskie Plaża Corralejo, Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie Fot. Shutterstock

Wyspy Kanaryjskie. Fuerteventura

Na pierwszy rzut oka, płaski i wysuszony krajobraz Fuerteventury nie robi dużego wrażenia. Są tu jednak najpiękniejsze plaże całego archipelagu Wysp Kanaryjskich. To idealna wyspa dla amatorów plażowania i windsurfingu - panują na niej doskonałe warunki do jednego i drugiego.

Wyspy Kanaryjskie. Ferteventura, Wyspy Kanaryjskie pogoda Wyspy Kanaryjskie. Ferteventura, Wyspy Kanaryjskie pogoda Wyspy Kanaryjskie pogoda/Fot. Shutterstock

Wyspy Kanaryjskie. Fuerteventura

Krajobrazy Fuerteventury jednym wydają się ubogie, inni postrzegają je jako zjawiskowe. Rdzawoczerwone rozgrzane pagórki i bezkresne, kamieniste równiny, przepiękne wybrzeże klifowe i rozległe, piaszczyste plaże - to ciekawy plener dla fotografów.

Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie - piaszczyste wydmy w Corralejo Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie - piaszczyste wydmy w Corralejo Fot. Shutterstock

Wyspy Kanaryjskie. Fuerteventura

Fuerteventura nawet w sezonie sprawia wrażenie opustoszałej i dzikiej. Nic dziwnego - to jedna z najsłabiej zaludnionych wysp archipelagu. Kierunek ten jest idealny dla osób spragnionych spokoju, chcących oderwać się od szarej rzeczywistości.

Więcej o: