Top 10. Prywatne wyspy gwiazd

Prywatna wyspa, własny kawałek raju, odpoczynek bez tłumów - to luksus tylko dla bogaczy. Zobaczcie prywatne wyspy gwiazd. Jak wyglądają, ile kosztowały?
wyspa, bahamy, johny deep wyspa, bahamy, johny deep www.privateislandsmag.com

Johnny Depp - Little Halls Pond Cay, Bahamy

Johnny Depp zakochał się w Bahamach podczas kręcenia "Piratów z Karaibów". Postanowił zakupić dla siebie i swojej rodziny mały, prywatny raj - Little Hall's Pond Cay. Gwiazdor nabył wyspę w 2004 roku za 3,6 miliona dolarów. Wyspa ma 45 hektarów, należy do archipelagu Exuma na południe od Wysp Bahama. Depp ma więc na własność cześć najpiękniejszej na świecie rafy koralowej, prywatny port, otoczoną palmami lagunę i sześć białych plaż. Wyspa ma być przykładem wykorzystania ekologicznych rozwiązań. Energia pochodzi więc wyłącznie ze słonecznych paneli.

wyspa, mel gibson wyspa, mel gibson www.privateislandsmag.com

Mel Gibson - Mago Island, Fidżi

Wyspa Mela Gipsona - Mago Island na Fidżi, ma powierzchnię 2160 hektarów i jest jedną z największych, będących prywatną własnością wysp. Aktor kupił Mago Island w  2005 roku za 9 milionów dolarów. Wybrał ją, ponieważ była prawie niezamieszkana i oddalona cywilizacji. Ekolodzy, którzy zastanawiali się, co Gibson może zrobić z tak dużą wyspą, odetchnęli z ulgą. Aktor postanowił nie ingerować w jej naturalne środowisko i wybudował tu tylko niewielką rezydencję.

wyspa, bahamy, raj wyspa, bahamy, raj Fot. Shutterstock

Leonardo DiCaprio - Blackadore Cay, Belize

W porównaniu z innymi gwiazdorami, Leonardo DiCaprio nie wydał zbyt wiele na swoją wyspę. 40-hektarowa Blackadore Cay, usytuowana u wybrzeży Belize, niedaleko słynnej Rafy Koralowej, kosztowała "tylko" 1,75 mln dolarów. Aktor, który od czasu realizacji filmu "Niebiańska plaża" ma ekologiczne podejście do życia, planuje wybudować na wyspie przyjazny dla środowiska resort, na który składać się będzie kilka willi, SPA, baseny i restauracje. Kurort ma być w całości zasilany ze źródeł odnawialnych.

 wyspa, nicolas vage wyspa, nicolas vage www.privateislandsmag.com

Nicholas Cage - Leaf Cay, Bahamy

Nicholas Cage zakupił swoją wyspę w 2006 roku, za 3 milionów dolarów. Leaf Cay jest częścią łańcucha wysp Exuma. Leży blisko wyspy należącej do przyjaciela Nicolasa, Johnny'ego Deppa. Na ten prywatny raj składają się tropikalne palmy, długie, piaszczyste plaże i słodkowodne jezioro. Na wyspie znajduje się m.in. 19 budynków, lądowisko dla małych samolotów, strzeżona przystań. To kolejna wyspa zasilana wyłącznie energią słoneczną. Aktor podkreśla, że największą radość sprawia mu spacer po plaży bez obawy spotkania wścibskich paparazzi.

bahamy, palma, plaża bahamy, palma, plaża Fot. Shutterstock

Shakira - Bonds Cay, Bahamy

Znana piosenkarka Shakira jest współwłaścicielką wyspy Bonds Cay na Bahamach. Kupiła ją wraz z Rogerem Watersem, muzykiem zespołu Pink Floyd oraz hiszpańskim piosenkarzem Alexandro Sanzem. Wyspa kosztowała 16 mln dolarów. Sławni właściciele chcą ją przekształcić w centrum sztuki, gdzie artyści mogliby mieszkać i tworzyć. Będą zarabiać na wynajmie luksusowych domków, galerii, prywatnych plaż i pól golfowych. Bonds Cay posiada pięć plaż i trzy zatoki z licznymi wodospadami. 280 hektarów tej ziemi wycenianych jest obecnie na 140 milionów dolarów.

wyspa, bahamy wyspa, bahamy www.privateislandsmag.com

Eddie Murphy - Rooster Cay, Bahamy

Słynny aktor i komik Eddie Murphy kupił wyspę Rooster Cay Island na Bahamach w 2007 roku. Zapłacił za nią wówczas 15 milionów dolarów. Dziś jej wartość szacowana jest na 75 mln dolarów. Cay Island leży bowiem blisko Nassau - największego miasta i stolicy Bahamów. Idealnie nadaje się na luksusowy  kurort. Nie wiadomo jednak, czy aktor ma zamiar przekształcić wyspę w wysoko dochodowy biznes. Na razie traktuje ją jak kryjówkę przed światem, oazę spokoju.

Island of Ile-Perrot, Quebec, Canada. Island of Ile-Perrot, Quebec, Canada. Fot. Shutterstock

Celine Dion - Île Gagnon, Kanada

Wyspa Celine Dion różni się od innych wysp celebrytów. Piosenkarce nie zależało na tropikach. Postanowiła nabyć wyspę w rodzinnej prowincji Quebec w Kanadzie. Île Gagnon - leżącą na rzece Mille Île's kupiła za 9 mln dolarów kanadyjskich. Piosenkarka wybudowała na niej bajkowy pałac w stylu francuskim, do którego przyjeżdża z rodziną w okresie zimowym.

wyspa, bahamy wyspa, bahamy www.privateislandsmag.com

David Copperfield - Musha Cay Island, Bahamy

Wyspa Musha Cay należy do słynnego iluzjonisty Davida Copperfielda. Magik kupił ją za kwotę 50 milionów dolarów. Musha Cay to właściwie łańcuch czterech wysp na archipelagu Exuma, w południowej części Bahamów. Aktor nie uczynił z nich jednak swojego prywatnego raju. Na 280 hektarach zgromadził wszystko to, czego potrzeba do iście gwiazdorskiego wypoczynku. W luksusowym resorcie wakacje życia mogą spędzić maksymalnie 24 osoby. Pobyt na wyspie kosztuje 265 tys. dolarów za tydzień od osoby. Iluzjonista nazwał archipelag "The Islands of Copperfield Bay".

branson, wyspa branson, wyspa www.privateislandsmag.com

Sir Richard Branson, Necker Island

Richard Branson, właściciel firmy Virgin, przygotowującej pierwsze turystyczne loty w kosmos, już od ponad 30 lat wakacje spędza na prywatnej wyspie Necker położonej w sercu Brytyjskich Wysp Dziewiczych. To najdroższa prywatna wyspa na świecie. Biznesmen kupił ją za 4,2 bilionów dolarów. Wyspę otacza krystalicznie czysta woda i niezwykła przyroda. Branson chętnie przyjmuje gości. Jeden dzień można tu spędzić za...53 tys. dolarów. Bogaczy cena jednak nie zraża. Swoją 10-tą rocznicę ślubu spędzili tu David i Victoria Beckham. Wcześniej często gościła tu księżna Diana.

gulf island, Kanada, british columbia gulf island, Kanada, british columbia Fot. Shutterstock

Robin Williams - Pender Harbour, British Colombia

Robin Williams podobnie jak Celine Dion, od tropików woli Kanadę. Aktor siły regeneruje na jednej z zielonych wysepek Gulf Islands u wybrzeży Kanady, w rejonie British Columbia.

Więcej o: