Najlepsze na świecie 2011. 5 najlepszych wysp w Europie

Czytelnicy Travel&Leisure, słynnego nowojorskiego magazynu o podróżach, już po raz 16 wybrali najlepsze w mijającym roku hotele, linie lotnicze, miasta, wyspy, linie promowe, ośrodki SPA i wiele innych miejsc oraz organizatorów wypoczynku z całego świata. Sprawdźcie koniecznie, kto sprawił, że wakacje 2011 były rajem dla setek tysięcy osób i dzięki temu... znalazł się w tegorocznym zestawieniu. Przedstawiamy ranking 5 najlepszych wysp w Europie!
Santorini, Grecja Santorini, Grecja Santorini, Grecja/Shutterstock

Santorini, Grecja

Wyspa Santorini położona jest na Morzu Egejskim i należy do archipelagu Cyklady. Wyspa jest w istocie częścią wierzchołka zatopionego wulkanu, którego erupcja nastąpiła ok 1450 r. p.n.e.. Niesamowity, klifowy krajobraz rozciągający się z każdego miejsca na wyspie oraz śnieżnobiała architektura ulokowanych na jego stromych zboczach miast wyróżnia Santorini spośród wszystkich greckich wysp.

Sycylia, Włochy. Sycylia jest największą wyspą Morza Śródziemnego i zarazem najwyższą za sprawą czynnego wulkanu - Etna. Od wieków zachwyca swoją egzotyką, bogactwem zabytków i krajobrazami. Koniecznie trzeba odwiedzić Rezerwat Zingaro - jeden z najpiękniejszych parków krajobrazowych Sycylii, a także miasteczko Taormina. Sycylia, Włochy. Sycylia jest największą wyspą Morza Śródziemnego i zarazem najwyższą za sprawą czynnego wulkanu - Etna. Od wieków zachwyca swoją egzotyką, bogactwem zabytków i krajobrazami. Koniecznie trzeba odwiedzić Rezerwat Zingaro - jeden z najpiękniejszych parków krajobrazowych Sycylii, a także miasteczko Taormina. Sycylia/Fot. Shutterstock

Sycylia, Włochy

Sycylia jest największą i najbardziej zaludnioną wyspą na Morzu Śródziemnym. Położona jest trzy kilometry od Półwyspu Apenińskiego. Nazywana jest wyspą słońca, ponieważ średnia liczba słonecznych dni w roku może liczyć nawet 300!

Sycylia słynie z doskonałych win m.in. z wina Marsala. Warto też spróbować pysznych lodów Cassate. To lody z sera ricotta, kandyzowanych owoców, pistacji, cukru i czekolady na cieście biszkoptowym. Rodowici mieszkańcy Sycylii mają łagodne usposobienie i są bardzo życzliwi. Chętnie pomagają turystom, jednak kłopoczą się i reagują niechętnie wypytywani o słynną sycylijską mafię...

Capri Capri Fot. Shutterstock

Capri, Włochy

Capri jest włoską wyspą na Morzu Tyrreńskim w Zatoce Neapolitańskiej.

Ponoć to gdzieś w okolicy Capri Odyseusz uległ syrenim śpiewom i droga do domu znacznie mu się wydłużyła. Wyspa do najtańszych kąpielisk nie należy, ale może poszczycić się pięknymi widokami i turkusową wodą. No i ta nazwa tak pięknie brzmi.

Majorka wczasy, Majorka, jedzenie, restauracja Majorka wczasy, Majorka, jedzenie, restauracja Fot. Shutterstock

Majorka, Hiszpania

Majorka jest największą hiszpańską wyspą archipelagu Balearów położoną na Morzu Śródziemnym. Leży w odległości 80 km od brzegów Hiszpanii.

To idealne miejsce na wakacje. Znajdziemy tu wszystko: od kilometrowych plaż po kilkudziesięciometrowe klify oraz szczyty wzgórz.

Majorka jest też idealnym miejscem dla smakoszy, ponieważ szacuje się, ze na wyspie znajduje się blisko aż... 2,5 tysiąca restauracji!

mykonos, paradise beach, grecja, wyspy greckie mykonos, paradise beach, grecja, wyspy greckie Fot. Shutterstock

Mykonos, Grecja

Mykonos jest grecką wyspą położoną na Morzu Egejskim (należącą do archipelagu Cyklady).

Wyspa ma bardzo dobrze rozwiniętą bazę hotelową i rekreacyjną, dlatego też jest chętnie odwiedzana przez turystów.

Ze względu na silnie wiejące tu wiatry, to idealne miejsce dla miłośników żeglarstwa i sportów wodnych.

Więcej o: