Najlepsze na świecie 2011. 10 najlepszych hoteli na świecie - GALERIA

Najwygodniejszy hotel? Zmienia się co sezon. A jednak lubimy takie zestawienia. Czytelnicy Travel&Leisure, słynnego nowojorskiego magazynu o podróżach, już po raz 16 wybrali najlepsze w mijającym roku hotele z całego świata. Sprawdźcie koniecznie tegoroczne zestawienie 10 najlepszych hoteli na świecie!

Singita Grumeti Reserves (Sasakwa Lodge, Sabora Tented Camp, Faru Faru Lodge), Park Narodowy Serengeti, Tanzania

Pozycje o tych samych numerach = miejsca ex equo

1. Singita Grumeti Reserves (Sasakwa Lodge, Sabora Tented Camp, Faru Faru Lodge), Park Narodowy Serengeti, Tanzania

Singita Grumeti Reserves

Singita Faru Faru Lodge

Singita Grumeti Reserves to trio luksusowych obozów w Tanzanii, usytuowanych w samym środku safari.

W kompleksie Sasalwa Lodge, każdy domek posiada prywatny basen bez krawędzi, z widokiem na "ziemię, która rozciąga się aż na wieki". Kamienne ściany, duże werandy, wysokie sufity, okazałe meble, srebra i ozdobne elementy w pełni dopełniają obrazu klimatycznych domków safari z prawdziwego zdarzenia.


Singita Ebony Lodge Singita Ebony Lodge Singita Ebony Lodge

Singita Sabi Sand (Ebony Lodge, Boulders Lodge, Castleton Camp), Sabi Sand Wildtuin, RPA

Pozycje o tych samych numerach = miejsca ex equo

2. Singita Sabi Sand (Ebony Lodge, Boulders Lodge, Castleton Camp), Sabi Sand Wildtuin, RPA

Singita Boulders Lodge

Singita Castleton Camp

Singita Sabi Sand to trio luksusowych obozów w RPA.

Castleton Camp oferuje ekskluzywną willę, która może pomieścić dwanaście osób jednocześnie. Goście mogą korzystać z obiadów przy kominku, grać w tenisa na korcie tenisowym, a dzieci skakać na trampolinie i kąpąć się w basenie.

Royal Malewane, Kruger Area, RPA

Royal Malewane to hotel osadzony głęboko w afrykańskim buszu. Jest hotelem idealnym dla osób, które chcą doświadczyć prawdziwej Afryki.

Aby docenić wszystko to, co hotel ma do zaoferowania swoim gościom, właściciele sugerują zarezerwować przynajmniej dwa noclegi... Ich średnia cena, w przeliczeniu na złotówki, to 9 500 zł za osobę.

ol Donyo Lodge, Kenya Game Parks, Kenia

Wyobraź sobie ... 275.000 hektarów malowniczej Afryki, gdzie przyroda została jeszcze nienaruszona przez człowieka.

Wyobraź sobie... safari bez turystów w mini autobusach i według ustalonego harmonogramu.

Wyobraź sobie ... podróżowanie przez sawannę Afryki Wschodniej w samochodach terenowych z napędem 4x4, bez ograniczeń, z Kilimandżaro w tle...

A na sam koniec, wyobraź sobie zwiedzania tego raju, a następnie powrót do hotelu, gdzie gorącą kąpiel, lub prysznic, weźmiesz na świeżym powietrzu...

To wszystko oferuje hotel ol Donyo Lodge w Kenii - miejsce 4. w światowym rankingu najlepszych hoteli na świecie wg czytelników Travel&Leisure.

Oberoi Udaivilas, Udaipur, Indie

Udaipur, położone w samym sercu stanu Radżastan, jest miastem majestatycznych pałaców i jezior. Pałac, który zdobi brzegi jeziora Pichola, to The Oberoi Udaivilas - nasze 5. miejsce w rankingu.

The Oberoi Udaivilas prezentuje bogate dziedzictwo Radżastanu - ze swoimi dziedzińcami, delikatnie falującymi fontannami, basenami i zapierającymi dech w piesiach, zielonymi ogrodami. Wszystko to tworzy wyjątkową atmosferę królewskiego splendoru.

Triple Creek Ranch, Darby, Montana, USA

Jeśli udamy się w to miejsce zimą, na pewno poczujemy się jak w legendarnym teledysku "Last Christmas" zespołu Wham!

Cena wynajmu domku w resorcie Triple Creek Ranch (1 osoba/1 nocleg) to koszt $1150, co w przeliczeniu na polskie złote, daje średnio 3600 zł.

Mandarin Oriental Dhara Dhevi, Chiang Mai, Tajlandia

Mandarin Oriental Dhara Dhevi to jedyny tak luksusowy hotel w Chiang Mai, w którym można delektować się jednym z największych na świecie najpiękniejszych uzdrowisk.

Cena noclegu dla jednej osoby to koszt ok. 900 zł.

Oberoi Rajvilas, Jaipur, Indie

Zlokalizowanych wśród 32 przepięknych ogrodów, basenów i fontann, w spokojnej okolicy regionu Radżastan, hotel jest oazą elegancji i luksusu.

Wszystkie pokoje posiadają duże łóżka z baldachimem i marmurową łazienkę z widokiem na prywatny, otoczony murem, ogród.

Kirawira Luxury Tented Camp, Park Narodowy Serengeti, Tanzania

Kirawira Luxury Tented Camp to obóz składający się z 25-ciu luksusowych namiotów, wzniesionych na drewnianych platformach, z widokiem na równiny. W każdym namiocie jest sypialnia wyposażona w antyczne meble w stylu edwardiańskim.

Średni koszt noclegu dla dwóch osób to $650, co w przeliczeniu na polskie złote, daje ok. 2000 zł.

Serengeti Migration Camp, Park Narodowy Serengeti, Tanzania

To właśnie tutaj odnajdziesz równowagę między ludźmi i przyrodą, turystyką i ochroną przyrody oraz między komfortem i stylem - głosi część hasła obozu Serengeti Migration Camp w Tanzanii.

 

 

Więcej o: