Egipt. Największe atuty nagrodzone World Travel Awards

Tegoroczne wręczenie statuetek World Travel Awards, porównywanych do Oskarów branży turystycznej, miało miejsce 16 września w Sharm el Sheikh. Międzynarodowe jury doceniło liczne egipskie atrakcje turystyczne, wysoki standard hoteli oraz poziom usług świadczonych w kraju faraonów.

Piramidy w Gizie - największa atrakcja turystyczna

Wśród laureatów nagrody są m.in. Piramidy w Gizie,które w kategorii o największą atrakcję turystyczną pokonały Wodospady Wiktorii, Park Narodowy Serengeti oraz Kilimandżaro.

Słynne piramidy leżą na zachód od centrum Kairu. Są zdecydowanie największą i najbardziej znaną atrakcją Egiptu. Piramidy w Gizie to jedyne takie miejsce na świecie, unikalne dziedzictwo sprzed tysięcy lat. Ich monumentalne rozmiary robią wrażenie, a wędrówka po wnętrzach to ciekawa przygoda. Z daleka wyglądają jak pagórki, z bliska imponują wielkością. Największa piramida, Cheopsa, ma ok. 137 metrów wysokości. Pozostałe dwie piramidy należą do faraonów Chefrena i Mykerinosa.

Sharm el Sheikh opinie Sharm el Sheikh opinie Fot. Shutterstock

Szarm el-Szejk - najlepsze miejsce do plażowania

Kurort Sharm el Sheikh został uznany za najlepsze miejsce do plażowania, a Soho Square za najlepsze centrum rozrywki.

Sharm el Sheikh znajduje się w południowej części półwyspu Synaj i jest zdecydowanie najbardziej zaludnionym miastem Riwiery Morza Czerwonego. Znajduje się tu ponad 500 ośrodków wypoczynkowych, w tym słynące z prestiżu hotele należące do międzynarodowych sieci. Na placu Soho Square znajdują się zaś najlepsze restauracje, bary, sklepy i co ciekawe, lodowisko i bar lodowy!

Sharm el Sheikh Sharm el Sheikh Fot. Shutterstock

Egipt - najlepsze hotele

Nagrodzone zostały także egipskie hotele. Hotel Savoy,w którym odbywała się uroczysta gala, zdobył tytuł najlepszego kompleksu hotelowego. Wyróżniono także hotele Sheraton Miramar Resort El Gouna, Kempinski Nile oraz Jolie Ville Golf & Resort. Wśród nominowanych linii lotniczych klasy biznes zwyciężyły linie Egypt Air, a w kategorii linii ekonomicznych - Kenya Airlines.

egipt, nuwejba egipt, nuwejba Fot. Shutterstock

World Travel Awards

Nagroda World Travel Awards została ustanowiona w 1993 roku w celu podkreślenia, nagrodzenia i uczczenia znaczących osiągnięć we wszystkich sektorach światowej turystyki. Jest to najbardziej prestiżowa nagroda branżowa na świecie. W ramach konkursu World Travel Awards co roku wybierani są liderzy z  10 regionów świata - z Europy, Afryki, Azji, Wysp Karaibskich, Ameryki Północnej, Południowej i Środkowej, Australii,  Oceanu Indyjskiego oraz Środkowego Wschodu. W kategorii regionów nagradzane są m.in. najlepsze hotele , linie lotnicze czy operatorzy rejsów.

Więcej o: