Plaże nudystów. TOP 10 najpiękniejszych plaż nudystów na świecie

Plaże nudystów są coraz bardziej popularne. Nie tylko dlatego, że można się na nich równo opalić. Niektóre plaże nudystów są po prostu wyjątkowo piękne.
plaże, morze, plaża nudystów, wakacje plaże, morze, plaża nudystów, wakacje Fot. Shutterstock

Najpiękniejsze plaże nudystów

10 najlepszych plaż dla naturystów wytypowali użytkownicy portalu TripAdvisor.com. Prezentujemy je od miejsca dziesiątego do pierwszego.

francja, plaża francja, plaża MichaelJanich/CC/Wikimedia

10. Cap-d'Agde Naturist Village, Francja

Cap-d'Agde Naturist Village to całe zamknięte miasteczko - największy na świecie ośrodek dla naturystów, położony na francuskim wybrzeżu Morza Śródziemnego. Rozciąga się wzdłuż olśniewającej złotej plaży nad turkusową wodą. Nago chodzi się tu nie tylko po plaży, ale też po znajdujących się na terenie miasteczka sklepach i restauracjach. Golizna na plaży jest obowiązkowa - informują o tym napisy na tablicach przed wejściem. Do Cap-d'Agde Naturist Village można się dostać w pięć godzin pociągiem z Paryża.

Plaże na wakacje. Najczystsze kąpieliska Europy

chorwacja, plaża nudystów chorwacja, plaża nudystów fot. valalta.hr

9. Valalta Naturist Camp, Rovinj, Chorwacja

Chorwacja to jeden z krajów najbardziej lubianych przez naturystów. Kemping Valalta znajduje się na półwyspie Istria w bezpośrednim kontakcie z miasteczkiem Rovinj. Kemping otoczony jest dziewiczą przyrodą, znajduje się bezpośrednio nad morzem. Do opalania zachęca 5 km linii brzegowej z czystą piaszczystą plażą oraz zatokami. Kemping Valalta powstał pod koniec 1960 roku.

Najpiękniejsze plaże Europy

plaża, australia plaża, australia fot. raguy/flickr.com

8. Samurai Beach, Port Stephens, Australia

Samurai Beach to jedna z najpiękniejszych plaż Australii. Słynie z białego piasku, znakomitych warunków do uprawiania sportów wodnych, a także z chętnie odwiedzających ją nudystów.

Najpiękniejsze plaże świata

7. Playa de Maspalomas, Gran Canaria, Wyspy Kanaryjskie

Plaża Maspalomas jest jedną z najbardziej znanych plaż na Gran Canarii. Łączy się z wydmami, na których w pięknym otoczeniu można opalać się nago. Idąc od Faro de Maspalomas do Playa del Ingles, obszar nudystów rozpoczyna się na wysokości 3 i 4 budki. Od Playa del Ingles do Faro de Maspalomas, obszar nudystów rozpoczyna się między budką 5 i 6.

Najpiękniejsze polskie plaże

Paradise Beach Mykonos, Greece Paradise Beach Mykonos, Greece Fot. Shutterstock

6. Paradise Beach Mykonos, Greece

Na wyspach greckich niewiele jest plaż, na których można się kąpać i opalać nago. Na szczególną uwagę zasługuje Paradise Beach na wyspie Mykonos - nazywanej przez turystów małą Ibizą. Jak wskazuje nazwa, plaża Paradise Beach oferuje iście rajskie warunki - złoty piasek, przejrzystą wodę i pełną swobodę.

10 wysp w Europie idealnych na rajskie wakacje

Orient Beach, St. Martin Orient Beach, St. Martin Fot. Shutterstock

5. Orient Beach, St. Martin, Karaiby

Orient Beach jest najlepiej rozwiniętą i najbardziej popularną plażą na Saint Martin. Część dla nudystów, wraz z resortem i słynnym Clubem Orient, usytuowana jest na południowym krańcu plaży. Orient Beach słynie także z niesamowitych podwodnych raf. Można je podziwiać bez specjalistycznego sprzętu.

Hawaje - rajskie wyspy w kolorach tęczy

plaża, nudysta plaża, nudysta Fot. Shutterstock

4. Grand Saline Beach St. Barthelemy

Plaże Saint Barthelemy kuszą wyjątkową czystością, cudownym miękkim piaskiem, ciepłym turkusowym morzem i spokojem. Na plaży Grand Saline znajduje się część dla nudystów. Można cieszyć się tu prawdziwym, karaibskim krajobrazem. Miejsce to uchroniło się bowiem przed losem innych karaibskich wysepek, które w czasach kolonialnych zostały w dużej mierze pozbawione swojej naturalnej flory.

TOP 25. Najlepsze miejsca na wakacje 2011 na świecie

plaża nudystów, plaża, morze, wakacje plaża nudystów, plaża, morze, wakacje Fot. Shutterstock

3. Playa Sonrisa, Costa Maya, Meksyk

Gorąca meksykańska Playa Sonrisa oddalona jest o cztery i pół do pięciu godzin jazdy od lotniska w Cancun. W przeciwieństwie do tego ogromnego gwarnego miasta oferuje spokój i typowo wakacyjną atmosferę. Biały piasek, turkusowa woda i brak obowiązku noszenia strojów kąpielowych to jej największe zalety.

Portugalia: plaże jak marzenie

Playa Es Trenc, Majorka, Hiszpania Playa Es Trenc, Majorka, Hiszpania Fot. Shutterstock

2. Playa Es Trenc, Majorka, Hiszpania

Majorka słynie z pięknych plaż. Szczególnie warto zobaczyć plażę Es Trenc na południu wyspy. To 4 kilometry białego piasku i turkusowej wody. Wzdłuż plaży ciągnie się piniowy lasek. Es Trenc znajduje się ok. 30 minut jazdy autem od najpopularniejszych kurortów Arenal i Platija de Palma. To raj dla spragnionych ciszy i kontaktu z naturą plażowiczów. Południowa część plaży jest zajmowana przez naturystów.

Hiszpania. 10 najlepszych plaż


Banana Beach Skiathos Banana Beach Skiathos Fot. 123rf

1. Little Banana Beach, Skiathos, Grecja

Skiathos jest wyspą w północnej części Morza Egejskiego, w archipelagu Sporady. Największą atrakcją turystyczną Skiathos są wspaniałe plaże - jest ich tu ponad 60, w tym plaże najpiękniejsze w całej Grecji. Oficjalna naturystyczna plaża to Little Banana Beach.? Oferuje kameralną atmosferę i piękne krajobrazy.

Wyspy greckie. Najpiękniejsze zakątki

Źródło: TripAdvisor

Więcej o: