Jeśli nie Bałtyk, to co? Aquapark!

Chłodne i deszczowe lato nie rozpieszcza amatorów kąpieli. Zamiast wyczekiwać na słoneczny dzień nad jeziorem lub szukać ciepłej wody w Bałtyku, lepiej skierować swoje kroki ku coraz liczniejszym w Polsce parkom wodnym. Dziś swoje aquaparki mają już nie tylko duże miasta, coraz częściej także małe, ale chętnie odwiedzane przez turystów miejscowości. Sprawdziliśmy najfajniejsze parki wodne w Polsce, nie tylko na wakacje.
aquapark, polska aquapark, polska www.parkwodny.hajnowka.pl

Hajnówka

Wybraliście się na urlop do Puszczy Białowieskiej, by szukać spokoju i kontaktu z przyrodą? Nawet w tak mało kojarzącym się z pływaniem miejscu można pobawić się w wodzie. W Hajnówce działa najnowszy aquapark w regionie. Został on otwarty zaledwie półtora roku temu, ale już ma wszystko, czego potrzebuje wielbiciel wodnych szaleństw. Niektórzy uważają, że park wodny w Hajnówce bije na głowę baseny w o wiele większym Białymstoku. Ogromnym plusem aquaparku w Hajnówce jest stosunkowo niska cena - skrojona na miarę możliwości finansowych turysty, który nie chce do końca wypłukać portfela. Bilet normalny do parku wodnego w Hajnówce kosztuje maksymalnie 11 zł za godzinę (przed południem w tygodniu tylko 7 zł), dzieci płacą od 5 do 9 zł w zależności od dnia i godziny. Bardzo korzystne dla rodzin i przyjaciół są wejścia grupowe (do 5 osób). Amatorom zjeżdżania aquapark oferuje fantastyczną zjeżdżalnię o długości 132 metrów. Natomiast dzieci mogą korzystać z drugiej, nieco mniejszej i mniej stresującej dla ich rodziców.

 

Wakacje z wodą: 9 fajnych aquaparków w Europie

Hotele w Polsce

www.warmiapark.pl www.warmiapark.pl www.warmiapark.pl

Warmiapark w Pluskach

Spędzacie wakacje nad jeziorami, a pogoda nie rozpieszcza? W okolicach Olsztyna, w niewielkiej miejscowości o wiele mówiącej nazwie Pluski, znajduje się atrakcyjny kompleks basenów termalnych. Baseny w Pluskach są wielopoziomowe i połączone specjalnymi wodnymi korytarzami, które przypominają prawdziwe pojezierze z systemem kanałów. Spragnieni słońca mogą tu wygrzewać się na specjalnej łączce do opalania, a ci, którzy chcą podreperować zdrowie, skorzystają zapewne chętnie z tężni i grot solankowych. Na wszystkich czeka 5 ciekawie skonstruowanych zjeżdżalni. Bywalcy aquaparku w Pluskach chwalą sobie miłą obsługę parku i brak tłumów. Jednak krótki, bo 3-godzinny pobyt w Pluskach oznacza wydatek rzędu 40-50 złotych (w zależności od pory dnia i tygodnia) za osobę.

 

Kąpieliska termalne na Słowacji - tu jest wodny raj

Hotele w Polsce

aquapark, woda, basen aquapark, woda, basen Fot. Shutterstock

Aquapark Tropikana w Wiśle

Goście hotelu Gołębiewski w Wiśle mają prawdziwe szczęście, bo mogą bez dodatkowych opłat korzystać do woli z tutejszego aquaparku. Cieszy się on jednak dużym zainteresowaniem także ze strony innych turystów. W Tropikanie jest basen sportowy, basen z hydromasażem i basen rekreacyjny, ponadto w sezonie letnim można korzystać z kilku basenów zewnętrznych. W otoczeniu gór i lasów warto wymoczyć się w oryginalnie zaprojektowanych wannach jacuzzi. Nie trzeba jechać nad morze, jest jacuzzi z wodą "morską", a także np. "jodowo-bromową" (w okolicach sylwestra, siedząc w jacuzzi można podziwiać wspaniałe fajerwerki za oknem). Do kompletu mamy w Tropikanie szeroki wybór saun oraz tężnie. Podczas pobytu w tej okolicy, przystanek w aquaparku w Wiśle jest naprawdę nieodzowny. Warto wspomnieć, że sieć hoteli Gołębiewski oferuje podobny Aquapark także w swoim obiekcie w Mikołajkach.

 

Polska na długi weekend: z adrenaliną!

Hotele w Polsce

www.aquapark.lodz.p www.aquapark.lodz.p www.aquapark.lodz.p

Łódź

Mieszkańcom Łodzi, którzy nie wybrali się w tym roku na "wodny" urlop oraz wszystkim turystom odwiedzającym to klimatyczne, postindustrialne miasto, polecamy wizytę w aquaparku "Fala" przy alei Unii Lubelskiej. Jest on położony na skraju parku im. Piłsudskiego i zajmuje aż 10 hektarów. W sezonie w Fali można skorzystać z basenów odkrytych, a przez cały rok mamy do dyspozycji 4 baseny pod dachem. Rodziny z dziećmi nie będą tam na pewno narzekać na brak atrakcji. Obok tradycyjnych zjeżdżalni (w tym jednej naprawdę ekstremalnej) w aquaparku Fala jest specjalny plac zabaw dla dzieci. Dla wyjątkowo wytrwałych amatorów wody istnieje możliwość wykupienia biletu całodziennego (koszt to 50 zł w tygodniu, 60 w weekend). Obsługa aquaparku zadba o to, żebyśmy się nie nudzili. Poza korzystaniem ze wszystkich atrakcji, możemy wpaść na zorganizowaną imprezę, wziąć udział w konkursie, czy wreszcie pobawić się na letniej plaży.

 

Polska. Szlaki zamków krzyżackich

Hotele w Polsce

parkwodny.net parkwodny.net parkwodny.net

Darłowo

Wymarzony urlop z kąpielami w Bałtyku nie wypalił z powodu brzydkiej pogody? Nie ma powodu do narzekań, jeśli trafiliśmy w okolice Darłowa. Mieści się tam Park Wodny Jan. Ponieważ aquapark położony jest niedaleko wybrzeża, woda w basenach pochodzi z morza, tak więc amatorzy bałtyckich kąpieli mogą się czuć mimo wszystko usatysfakcjonowani. Na basenie zewnętrznym też czuć świeżą bryzę od morza, brakuje tylko szerokiej piaszczystej plaży. Ale w zamian możemy skorzystać z jacuzzi albo skoczyć na kręgielnię lub strzelnicę, które także znajdują się w obiekcie. Za godzinny pobyt na terenie aquaparku Jan zapłacimy 19 złotych. Możemy też wykupić bilet całodobowy w cenie 50-55 złotych.

 

Polska. Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Hotele w Polsce

www.aquapark.info.pl www.aquapark.info.pl www.aquapark.info.pl

Jarosławiec

W odległości 350 metrów od wybrzeża Bałtyku znajduje się Aquapark Morska Panorama w Jarosławcu (okolice Jeziora Wicko). Miejscowość ta ma niezwykle sprzyjające warunki mikroklimatyczne. Ale pobyt na pięknych klifach i w sosnowych lasach Jarosławca warto uzupełnić o wizytę w aquaparku. Jest to całkowicie zewnętrzny kompleks basenów z plażą, specjalną inhalacyjną grotą oraz kilkoma zjeżdżalniami. Woda w basenach jest podgrzewana do przyjemnej temperatury i w słoneczne dni można się tam poczuć jak na greckiej wyspie. Jeśli zmęczymy się szaleństwami w wodzie, do dyspozycji mamy specjalne masujące leżaki, a gdy zgłodniejemy, możemy skorzystać z przyplażowej restauracji. Półtorej godziny spędzone w tym kompleksie kosztuje aż 30 zł, dlatego bardziej opłaca się wykupić bilet całodzienny, który w zależności od godziny wejścia kosztuje od 30 do 50 zł. Osoby, które zagustują w aquaparku Morska Panorama mogą wykupić korzystne cenowo karnety na kilka wejść.

 

Polska pełna ciekawostek. Miejsca naj

Hotele w Polsce

Ferie na basenie Ferie na basenie Fot. Shutterstock

Sopot

Prawdziwy nadmorski kurort nie może obyć się bez własnego aquaparku - do takie wniosku doszli zapewne włodarze Sopotu. Powstał tam bardzo nowoczesny obiekt z kilkoma basenami, w tym jednym położonym na zewnątrz. Baseny połączone są ze sobą mostkami i kanałkami, tak że samo poruszanie się między poszczególnymi akwenami sprawia niesamowitą frajdę. Dbające o urodę panie (choć także i panowie) z pewnością chętnie skorzystają z rozlicznych saun. Prawdziwą atrakcją jest sauna błotna. Dodatkowo można skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych na ciało oraz masaży. Organizowane są specjalne dni dla pań, kiedy bez odzieży i skrępowania mogą się one poddawać licznym upiększającym zabiegom. Sopocki Aquapark stawia jednak na klientów z bardziej zasobnym portfelem. Godzina pobytu łącznie na basenie i w saunach kosztuje 36 złotych, ale można też za niższe kwoty odwiedzić obie części oddzielnie. Istnieje także możliwość wykupienia biletu bez limitu czasowego - bilet ze wstępem do obydwu części aquaparku kosztuje 80 złotych. Naprawdę warto natomiast śledzić oferty promocyjne, które często pojawiają się na stronie internetowej aquaparku.

 

Polska. Szlak Kanałem Augustowskim

Hotele w Polsce

www.aquapark.zakopane.pl www.aquapark.zakopane.pl www.aquapark.zakopane.pl

Zakopane

Park wodny w Zakopanem to chyba najbardziej popularny aquapark w kraju. Zakopane przyciąga turystów o każdej porze roku i nie ma nic przyjemniejszego po całym dniu spędzonym na nartach albo górskich wędrówkach niż porządne wymoczenie się w wodzie. W dodatku, korzystając z geotermalnego basenu położonego na specjalnym zewnętrznym tarasie, nie tracimy z oczu wspaniałych widoków na Tatry. Najdłuższa tutejsza zjeżdżalnia ma aż 166 metrów i zjazd nią naprawdę zapiera dech w piersiach. Dla mniej odważnych aquapark w Zakopanem proponuje jeszcze cztery krótsze i mniej ekstremalne zjeżdżalnie. Zdecydowanie zakopiański aquapark powinien stanowić stały punkt przy planowaniu pobytu w Tatrach. Godzinny pobyt kosztuje tutaj już od 16 złotych, nie jest to więc cena zbyt wygórowana jak na tak modny kurort.

 

Polska. Kaszuby. Z okruchów gór i morskich kropli

Hotele w Polsce

www.termabukowina.pl www.termabukowina.pl www.termabukowina.pl

Bukowina Tatrzańska

W Bukowinie Tatrzańskiej znajdują się z kolei słynne na całą Polskę termy. Są one idealne do odwiedzenia przez wszystkich - zarówno młodych, aktywnych amatorów górskiej wspinaczki, jak i rodziny, włącznie z babciami i dziadkami, którym gorące kąpiele pomogą zachować i podreperować zdrowie. Cały obiekt w Bukowinie Tatrzańskiej jest bardzo ładnie położony. Sam budynek został zaprojektowany w przyjemnym stylu. Młodzież chętnie bawi się na tutejszych zjeżdżalniach, zaś starsi wylegują w różnych basenach o właściwościach zdrowotnych lub wysiadują w jednej z 8 saun. Za te przyjemności trzeba jednak słono płacić - 2,5-godzinny pobyt na basenie kosztuje 49 złotych, cały dzień - 89 zł. Jest za to rozbudowany system zniżek dla dzieci, seniorów, osób niepełnosprawnych (oraz ich opiekunów), a także - co warte rozważenia - dla grup zorganizowanych. Niestety, popularność tego obiektu przekłada się na częste kolejki i panujący w termach tłok, co wraz z dość wysoką ceną może odstraszyć mniej zdeterminowanych.

 

Polska. Najstarsze miejsca w Polsce

Hotele w Polsce

www.basen.eurograf.pl www.basen.eurograf.pl www.basen.eurograf.pl

Kudowa Zdrój

Turystyczne obłożenie w "Wodnym Świecie" w Kudowie Zdroju jest już znacznie bardziej akceptowalne niż w Bukowinie. Obiekt chwali się, że do ogrzewania wykorzystuje energię odnawialną - z tego względu chętnie odwiedzą go osoby zwracające uwagę na ekologię. Zaletą aquaparku jest jego położenie w centrum uzdrowiska. W stosunku należy zaliczyć także usługi dodatkowe w postaci odnowy biologicznej, rehabilitacji i opieki trenerskiej. A po udanym pobycie na basenie można jeszcze zajrzeć do kręgielni.

 

Znacie inne fajne parki wodne w Polsce? Podzielcie się z nami swoimi wrażeniami w komentarzach

 

Polska. Polskie odpowiedniki światowych atrakcji

Hotele w Polsce

Więcej o:
Komentarze (28)
Jeśli nie Bałtyk, to co? Aquapark!
Zaloguj się
 • jozo2

  Oceniono 2 razy 2

  Welki Meder na Słowacji o wiele taniej i wiecej atrakcji

 • piter_ka

  Oceniono 6 razy 2

  Jeśli ktoś wypoczywa blisko granic naszego kraju to polecam Druskienniki na Litwie (niedrogo i praktycznie po polsku, z mnóstwem zjeżdżalni), aqaupark w Libercu w Czechach (świetne zjeżdżalnie, sauny w cenie i niezapomniane wrażenia w lodowatej wodzie), Tropical Islands 60km od Berlina (raczej drogo ale warto choć raz zobaczyć i poczuć się jak w tropikach obcując z papugami i kanarkami). W Tatralandi na Słowacji nie bylem ale też podobno fajnie.

 • pluszsz

  Oceniono 1 raz 1

  To jak mg_0, dobrze się bawiłeś w Tatralandii, a właściwie Tatraczekalni? Tam mozna pojechac tylko poza weekendami - gdy nie ma najazdu Polaków. Akurat wybrałeś długi weekend i czekałeś godzinę na 1 zjazd trwający kilkanaście sekund. Nie ma się czym chwalić.

  autor artykułu się nie przyłożył - nie napisał słowa o basenach w Zielonej Górze. Najdłuższa zjeżdżalnia w Polsce - jedna z wielu (w tym z lejkiem), a przede wszystkim bajecznie niskie ceny - w porównaniu z tym, co jest w wymienianych basenach. 10 zł dla dorosłego za 2 godziny, 8 zł za dziecko. Rodzina wybawi się za 36 zł... Tyle kosztują bilety dla 1 osoby w innych opisanych parkach wodnych - wiele z opisanych jest dużo gorsza od zielonogórskiej.

 • prezeswalter

  Oceniono 3 razy 1

  Dlaczego w Bukowinie jest tak drogo,przecież to termy i nie muszą podgrzewać wody.

 • pitrusza

  Oceniono 1 raz 1

  Polecam Suwałki, świetna zabawa za niewielkie pieniądze :)

 • mg_0

  Oceniono 3 razy 1

  nie, dziękuję, jadę (właściwie dzisiaj) do Tatralandi na Słowacji - jedyne 130 km, 80 zł i tuzin zjezdzalni na europejskim poziomie.

 • taka_prawda500

  Oceniono 1 raz 1

  Polecam również Polkowice, dużo świetnych zjeżdżalni (najdłuższa 164m), wiele innych atrakcji i również NISKIE CENY.
  infobasen.pl/basen/dolnoslaskie/Polkowice/Aquapark_Polkowice_S.A..html
  www.aquapark.com.pl/
  www.youtube.com/watch?v=ZUAX5FejXQM

 • taka_prawda500

  Oceniono 1 raz 1

  @Jacek.Boczkowski
  Polecam Leszno! Najdłuższa ma 136m, druga czarna z efektami świetlnymi i dźwiękowymi wewnątrz (drugiej takiej chyba nigdzie nie ma) 100m, są jacuzzi i basen z wodotryskami i podwodnymi biczami wodnymi.No i najważniejsze - NISKIE CENY porównywalne chyba tylko z Białowieżą.
  www.spahotele.pl/leszno/aquapark_akwawit
  www.akwawit.pl/aquapark

 • xailo

  Oceniono 1 raz 1

  Polecam kompleks w Uniejowie nad Wartą, mozna tam się kąpać w każdej porze roku, ponieważ wykorzystana jest woda geotermalna, do tego kilka typów saun, balie z solankami etc etc :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX