Nad morze do Niemiec? Zobacz, jakie piękne plaże mają nasi sąsiedzi! [POLECAJĄ INTERNAUCI]

Niemcy na wakacje? Czemu nie. Szczególnie, że w Niemczech nie brakuje pięknych plaż. Nie wierzycie? Oto 10 najpiękniejszych plaż w Niemczech zdaniem czytelników TripAdvisor.
Rugia, Niemcy. Największa niemiecka wyspa to raj dla plażowiczów i miłośników sportów wodnych. Piaszczysta linia brzegowa z wieloma zatokami, półwyspami i mierzejami oraz przepiękne kredowe klify to atuty Rugii. Wokół pięciu półwyspów Rugii można pływać jachtami, kajakami, żaglówkami. Zatoki przyciągają miłośników windsurfingu. Najpiękniejsze plaże to Binz i Sellin. Najbardziej malowniczym zakątkiem wyspy jest porośnięty lasami Stubnitz półwysep Jasmund. Rugia, Niemcy. Największa niemiecka wyspa to raj dla plażowiczów i miłośników sportów wodnych. Piaszczysta linia brzegowa z wieloma zatokami, półwyspami i mierzejami oraz przepiękne kredowe klify to atuty Rugii. Wokół pięciu półwyspów Rugii można pływać jachtami, kajakami, żaglówkami. Zatoki przyciągają miłośników windsurfingu. Najpiękniejsze plaże to Binz i Sellin. Najbardziej malowniczym zakątkiem wyspy jest porośnięty lasami Stubnitz półwysep Jasmund. Fot. Shutterstock

Niemcy plaże. Rugia

Niemcy plaże. Rugia

Największa niemiecka wyspa to raj dla plażowiczów i miłośników sportów wodnych. Piaszczysta linia brzegowa z wieloma zatokami, półwyspami i mierzejami oraz przepiękne kredowe klify to atuty Rugii. Wokół pięciu półwyspów Rugii można pływać jachtami, kajakami, żaglówkami. Zatoki przyciągają miłośników windsurfingu. Najpiękniejsze plaże to Binz i Sellin. Najbardziej malowniczym zakątkiem wyspy jest porośnięty lasami Stubnitz półwysep Jasmund.

Wyspy Fryzjerskie, Niemcy. Wyspy Fryzyjskie są chłodne, mroczne i wietrzne, ale mimo to urzekają spokojem i surowymi krajobrazami. Dwie najbardziej popularne wyspy to Sylt i Amrum. Sylt jest najbardziej na północ wysuniętą częścią Niemiec. U stóp czerwonych klifów, na długości ponad czterdziestu kilometrów, ciągnie się tu ogromna plaża. Można tu odwiedzić małe, malownicze wioski z chatkami krytymi strzechą i odbyć wiele ciekawych wycieczek. Wyspy Fryzjerskie, Niemcy. Wyspy Fryzyjskie są chłodne, mroczne i wietrzne, ale mimo to urzekają spokojem i surowymi krajobrazami. Dwie najbardziej popularne wyspy to Sylt i Amrum. Sylt jest najbardziej na północ wysuniętą częścią Niemiec. U stóp czerwonych klifów, na długości ponad czterdziestu kilometrów, ciągnie się tu ogromna plaża. Można tu odwiedzić małe, malownicze wioski z chatkami krytymi strzechą i odbyć wiele ciekawych wycieczek. Fot. Shutterstock

Niemcy plaże. Sylt

Niemcy plaże. Sylt

Choć Sylt to najbardziej wysunięta na północ niemiecka wyspa Morza Północnego, opływa ją ciepły prąd zatokowy zwany Golfstrom. Głównym walorem wyspy poza klimatem są także plaże. Sylt to ponad 30 kilometrów przepięknej piaszczystej plaży wzdłuż zachodniego wybrzeża, setki kolorowych koszy plażowych i rezydencje bogatych Niemców. Sylt zaspokoi potrzeby każdego turysty. Można tu wypocząć w bardzo luksusowym stylu, ale niekoniecznie. Po wschodniej stronie wyspy znajdują się tereny do pieszych wędrówek oraz miejsca ciekawe pod względem przyrodniczym. Na Sylt obserwuje się w czasie przesilenia letniego ciekawe zjawisko "białych nocy". Najpiękniejsze plaże są w Wenningstedt i List.

Warnemünde, niemcy, plaża Warnemünde, niemcy, plaża Fot. Shutterstock

Niemcy plaże. Warnemünde

Niemcy plaże. Warnemünde

W Warnemünde można opalać się i żeglować do woli. To właśnie tutaj znajdują się najdłuższe piaszczyste plaże niemieckiej części Morza Bałtyckiego, a także idealne warunki żeglarskie dla miłośników jachtów. Opalać się najlepiej na szerokiej plaży u ujścia rzeki Warnow. Nad Warnemünde unoszą się setki latawców. Bryza znad Morza Bałtyckiego jest tu bardzo mocna, a różnokolorowo ozdobione latawce można kupić w okolicznych sklepach. Do najciekawszych miejsc w Warnemünde należy stara latarnia morska, która znajduje się niedaleko nadmorskiej promenady.

Kuhlungsborn, niemcy, plaża Kuhlungsborn, niemcy, plaża Fot. Eigenes Werk/CC/Wikimedia

Niemcy plaże. Kühlungsborn

Niemcy plaże. Kühlungsborn

W Kühlungsborn znajduje się piękna sześciokilometrowa piaszczysta plaża. Przy plaży ciągnie się najdłuższa 240-metrowa promenada w Niemczech. Kühlungsborn to największe kąpielisko w Meklemburgii. Miejscowość znana jest dzięki wielu wspaniałym willom w stylu klasycznej architektury uzdrowiskowej.

Timmendorfer Strand, niemcy Timmendorfer Strand, niemcy Magnus Manske/CC/Wikimedia

Niemcy plaże. Timmendorfer Strand

Niemcy plaże. Timmendorfer Strand

Timmendorfer Strand na zachodnim wybrzeżu Morza Bałtyckiego to miejscowość, której główną atrakcją jest plaża o długości 7 km. Na turystów czeka tu także eleganckie miasteczko z licznymi sklepami, restauracjami, ośrodkami spa oraz polem golfowym. Główna plaża to Timmendorfer Strand Beach.

Wyspa Uznam Wyspa Uznam Fot. Shutterstock

Niemcy plaże. Uznam

Niemcy plaże. Uznam

Wyspa Uznam należy do Niemiec i Polski. W większości leży jednak na granicy Niemiec. Największą atrakcją tej części wyspy są Cesarskie Kąpieliska Wilhelma. Mianem tym określa się trzy uzdrowiskowe miejscowości - Bansin, Heringsdorf i Ahlbeck, połączone najdłuższą, ośmiokilometrową promenadą. Kąpieliska posiadają  szerokie piaszczyste plaże, które przyciągały kuracjuszy już w XIX wieku. Piękna plaża znajduje się także w Zinnowitz, gdzie oprócz niej znaleźć można pieczołowicie odrestaurowane hotele i pensjonaty, oraz wspaniale położoną, 3-kilometrową promenadę.

St. Peter-Ording, niemcy St. Peter-Ording, niemcy Fot. Shutterstock

Niemcy plaże. St. Peter-Ording

Niemcy plaże. St. Peter-Ording

St. Peter-Ording to leżący nad Morzem Północnym kurort. Na plaży o szerokości 2 km znajdzie się miejsce dla każdego. Do wyboru jest także plaża nudystów.

zingst, niemcy, plaża, bałtyk zingst, niemcy, plaża, bałtyk Fot. Shutterstock

Niemcy plaże. Zingst

Niemcy plaże. Zingst

Na półwyspie Fischland-Darss-Zingst plaża rozciąga się pomiędzy nienaruszonymi wydmami i Morzem Bałtyckim. Miejscowość Zingst przyciąga turystów miękkim, delikatnym piaskiem. W miejscowych ośrodkach spa można skorzystać z zabiegów z wykorzystaniem naturalnych składników. Wielbicieli natury zainteresuje na pewno fakt, że na półwyspie mieści się narodowy park leśny. Jest to także miejsce postoju tysięcy migrujących żurawi.

Norderney Norderney Thorsten Hartmann/CC/Wikiedia

Niemcy plaże. Norderney

Niemcy plaże. Norderney

Norderney to miasto uzdrowiskowe i jednocześnie wyspa wchodząca w skład Wysp Wschodniofryzyjskich u wybrzeży Morza Północnego. Całe północne wybrzeże tej wyspy o długości 14 km zajmuje piaszczysta plaża. Na wschodzie wyspy mieści się park narodowy. Norderney to także piękne wydmy, łąki nad wattami i rozległe wrzosowiska. Najpiękniejsze plaże to Nordstrand, Oststrand i Weststrand. Wyspę upodobali sobie także windsurferzy i kitesurferzy.

amrum, niemcy, bałtyk amrum, niemcy, bałtyk Fot. Shutterstock

Niemcy plaże. Amrum

Niemcy plaże. Amrum

Amrum jedna z Wysp Północnofryzyjskich przy niemieckim wybrzeżu Morza Północnego. To idealne miejsce zarówno dla tych, którzy kochają plaże, a także dla osób preferujących aktywne wakacje. Amrum to wyspa przestrzeni i spokoju. Na zachodzie znajduje się najszersza w Europie plaża położona na wyspie. Wspaniałe wydmy wzbijają się na wysokość do 32 metrów. Centrum wyspy pokrywają lasy i wrzosowiska. Amrum ma doskonale rozwiniętą sieć ścieżek rowerowych oraz dobre warunki do zorganizowania kempingu, żeglowania i spacerów.

Więcej o: