Na pierwszym miejscu znalazły się Łazienki Królewskie w Warszawie. Piękny park z licznymi zabytkami klasycystycznymi to "wspaniałe miejsce, w którym można spędzić pół dnia" - pisze użytkownik TripAdvisor.com Ms_OffTheBeatenPath. "Kilka minut spaceru w tym parku i zapomina się, że jest się w mieście" - pisze deepfern. Obcokrajowcy, którzy odwiedzili Łazienki polecają to miejsce na popołudniowe spacery, wspominają niedzielne koncerty muzyki Chopina, pawie przechadzające się po parku. Nie sposób się z nimi nie zgodzić - Łazienki to bardzo przyjemne miejsce w Warszawie, można tu odetchnąć od gwaru stolicy. Też polecamy wizytę w Łazienkach.
Stare Miasto to obowiązkowy przystanek podczas wycieczki po Warszawie. Miejsce ważne pod względem historycznym, ale także ładne i klimatyczne. "Dobry wybór restauracji i ciekawa architektura" - napisał jeden z użytkowników portalu (Fred S). "Mała, ale czarująca" - napisał o Starówce HonestBobWalsall. Obcokrajowcy uznali też Stare Miasto za zupełne przeciwieństwo reszty Warszawy i zachwycali się tym, jak wspaniale udało się Polakom odbudować Starówkę po wojnie. W swoich komentarzach chwalili też bożonarodzeniowy jarmark na Starym Mieście w Warszawie i znajdujące się tam restauracje z regionalną kuchnią.
"Niezwykłe doświadczenie" - napisał Craig L na TripAdvisor.com o wizycie w Muzeum Powstania Warszawskiego. Ktoś inny uznał, że muzeum dostarcza niezwykle dużo informacji o Warszawie i samym powstaniu. Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego jest absolutnie konieczna zdaniem obcokrajowców. "Trudno docenić Warszawę, bez zagłębienia się w jej przeszłość" - podsumował to trafnie Craig L. Panuje ogólne przekonanie, że muzeum to jest przytłaczające, smutne, ale jednocześnie bardzo ciekawe i pouczające.
Grób Nieznanego Żołnierza na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie to kolejne miejsce, które zdaniem użytkowników portalu TripAdvisor.com warto odwiedzić, będąc w Warszawie. "To wspaniały hołd złożony poległym żołnierzom" - ocenia jeden z nich (whereisliz). Widać, że obcokrajowcy interesują się naszą historią. Niektórzy piszą, że przy Grobie Nieznanego Żołnierza byli wzruszeni. Zwracają uwagę na żołnierzy pełniących tu całodobową wartę i ładne otoczenie grobu-pomnika.
Chodzi o kampus główny Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu i Bibliotekę Uniwersytecką. Obcokrajowcom wypowiadającym się na TripAdvisor.com podobają się budynki uniwersyteckie, ale najciekawszą częścią Uniwersytetu Warszawskiego jest ich zdaniem nowoczesna biblioteka ulokowana przy ulicy Dobrej 55. Wrażenie robi na nich przede wszystkim ogród ulokowany na dachu biblioteki. To świetne miejsce na słoneczne popołudnie.
Odwiedzający Kościół Świętej Anny obcokrajowcy twierdzą, że to jeden z najładniejszych kościołów w Warszawie. To także jedne z najstarszych kościołów w Warszawie, który do dziś funkcjonuje jako kościół akademicki. Położony jest przy Krakowskim Przedmieściu 66/68. Kościół jest mieszanką różnych stylów. Warto go odwiedzić przy okazji wizyty na Starym Mieście.
Pomnik Powstania Warszawskiego robi wrażenie na obcokrajowcach. Ten szczególny pomnik ma w sobie moc i siłę - twierdzą użytkownicy TripAdvisor.com. Ktoś pisze, że może nie jest to najpiękniejszy pomnik w Warszawie, ale interesujące są realistyczne postacie będące jego częścią. To potężny symbol przedstawiający determinację członków powstania. Warto się przy nim zatrzymać chociaż na 5 minut - radzą obcokrajowcy.
Ogromny cmentarz to miejsce, gdzie można spędzić wiele godzin, oglądając wyjątkowe, zabytkowe nagrobki. Uliczki zdobią rzędy wspaniałych, wielkich drzew. "To miejsce idealne na refleksyjny, jesienny spacer" - pisze TraveloJames z Londynu. Nie sposób się z tym nie zgodzić. Powązki to bardzo nastrojowe miejsce w Warszawie.
Mauzoleum Walki i Męczeństwa 1939-1945, oddział Muzeum Niepodległości, to kolejne miejsce w Warszawie, które warto odwiedzić zdaniem obcokrajowców. W latach okupacji niemieckiej w Polsce (1939-1945) w budynku przy al. Szucha 25 mieściła się siedziba hitlerowskiej policji bezpieczeństwa i służby bezpieczeństwa. W podziemiach budynku znajdowało się ciężkie więzienie śledcze Gestapo. Po zakończeniu II wojny światowej pomieszczenia piwnic więzienia Gestapo uznane zostały za miejsce martyrologii, świadectwo męki i bohaterstwa Polaków. Mauzoleum Walki i Męczeństwa prezentuje pomieszczenia aresztu gestapo, zachowane w prawie nienaruszonym stanie korytarze, cele zbiorowe, izolatki i pokój, w którym odbywały się przesłuchania. Zwiedzaniu towarzyszą etiudy filmowe podkreślające grozę tego miejsca. "Małe, a wzruszające" - pisze o muzeum polonaiseWindsor. "Jest to jedno z tych miejsc, które zostają w tobie na zawsze" - dodaje James K.
Ulica Próżna jest jedyną ulicą obustronnie ocalałą ulicą z warszawskiego getta. Przedwojenna Próżna miała niepowtarzalny żydowski charakter. Mimo że kamienice są obecnie zrujnowane, odwiedzający ulicę obcokrajowcy czują atmosferę przedwojennej żydowskiej Warszawy. "Idź zanim będzie kompletnie odnowiona" - napisała whereisliz. Dawniej kroczenie tą ulicą było jak wycieczka w przeszłość. Niedługo, za sprawą przeróbek i remontów, pewnie niewielu obcokrajowców będzie w stanie wyczuć historyczny klimat Próżnej.
Kolejne wysoko ocenione miejsca w Warszawie to m.in. Zamek Królewski, Muzeum Narodowe, Muzeum Kopernika, Pałac Kultury i Nauki. A które miejsce jest waszym zdaniem najważniejszym punktem na mapie Warszawy?
Źródło: www.tripadvisor.com