Tam gdzie dom zdrojowy....Tę piosenkę na pewno znacie, a polskie uzdrowiska?

1 / 13

To o tej miejscowości śpiewali T-Raperzy znad Wisły. Jeśli do domu zdrojowego dodamy tężnie na pewno będziecie wiedzieli, o które miasto pytamy. To:

2 / 13

To, że nie ma takiego miasta jak Londyn wiedzą wszyscy wielbiciele komedii Barei. Jest za to:

3 / 13

Dziś ta miejscowość nie jest kojarzona z uzdrowiskiem, pierwsza myśl to deptak pełen tłumów. Pytamy o:

4 / 13

Przez tą położoną na Kujawach miejscowość przepływa Noteć. Znajdziemy tam tężnię solankową i złoża soli kamiennej. Chodzi o:

5 / 13

To miasto położone jest na wyspach, a jedną z jego atrakcji jest Stawa Młyny. To:

6 / 13

Wraz ze Słupskiem tworzy Dwumiasto. Znajdują się tu złoża solanki i torfu leczniczego. Pytamy o:

7 / 13

Olbrzymią popularnością cieszy się tu Pijalnia Wód Mineralnych. Potok nad którym jest położona jest dopływem Dunajca. Na pewno wiesz, że pytamy o:

8 / 13

Tężnie solankowe i fontanna przed Kawiarnią Zdrojową to nic w porównaniu do tytułu, jakie nosi ta miejscowość. "Miastem Dzieci Świata" jest:

9 / 13

Za sprawą wyjątkowego mikroklimatu (to najcieplejszy region Polski) to uzdrowisko jest ukierunkowane na pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi. Pytamy o:

10 / 13

Zasoby leczniczych wód mineralnych to nie jedyny atut tej miejscowości. Liczne zabytki, bliskość Popradzkiego Parku Krajobrazowego czynią ją niezwykle atrakcyjną. To:

11 / 13

To miasto położone jest w województwie zachodniopomorskim, jedną z jego atrakcji jest, udostępniona do zwiedzania, latarnia. Pytamy o:

12 / 13

Ta miejscowość kojarzona jest przede wszystkim z licznymi odwiertami wód mineralnych. Znajdują się tu m.in. zdroje Józef, Jan i Słotwinka. To:

13 / 13

Znajdziemy tu złoża torfu i borowiny, atrakcją turystyczną jest Głaz Królewski (umieszczony w Zalewie Kamieńskim). Uzdrowisko o które pytamy to: