O tym pamiętaj podczas trekkingu i podróży. Praktyczne i niedrogie termosy, bidony i lunch boxy

KS
05.10.2017 12:00
Butelki i bidony

Butelki i bidony (Butelki i bidony (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. slimwallet.co))

Niezależnie od tego, czy planujesz dłuższą wycieczkę czy krótką pieszą wędrówkę - zawsze należy mieć pod ręką coś do picia i jedzenie, które szybko postawi cię na nogi. Dlatego przed wyprawą warto zaopatrzyć się w termosy czy pojemniki na żywność, które będą lekkie, wytrzymałe i funkcjonalne.

Termosy turystyczne

Termos to jeden z podstawowych elementów wycieczkowego ekwipunku. Jednak z powodzeniem może służyć nie tylko do utrzymania ciepłą herbaty czy kawy, ale także do gotowania podczas biwaku! O tym, jak przygotowywać posiłki w termosie pisaliśmy tutaj. Wybierając najlepszy termos turystyczny zwróćmy uwagę na jego wagę i budowę - szklane modele nie nadają się na wycieczki, ponieważ są mniej wytrzymałe i cięższe. Najlepsze termosy będą trzymać ciepło do 20 godzin, ale tańsze modele często wystarczają na znacznie krócej.

Termosy turystyczne
Termosy turystyczne (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. yankodesign.com)

Butelki i bidony

Bidony i butelki świetnie sprawdzają się w przypadku zimnych napojów, ale bardzo ciekawym rozwiązaniem będzie butelka filtrująca wodę. Dzięki temu możemy za darmo uzupełnić zapasy napoju. Zwróćcie uwagę przede wszystkim na pojemność oraz materiał, z jakiego wykonana jest butelka czy bidon. Weźcie pod uwagę także kwestie praktyczne - jak leżą one w dłoni oraz czy mieszczą się w odpowiedniej kieszeni plecaka lub do uchwytu rowerowego. 

Butelki i bidony
Butelki i bidony (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. slimwallet.co)

Pudełka śniadaniowe i lunch boxy

Domowe przekąski czy pełnowartościowe posiłki są również bardzo istotnym elementem wyposażenia turystycznego. I chociaż wciąż batony, czekolada czy gotowe jedzenie sprawdzi się podczas wycieczki, to o wiele zdrowiej i taniej będzie przygotować posiłki i przekąski w domu. Lunch boxy świetnie sprawdzają się do transportowania większych porcji, a niektóre zapewniają także regulację temperatury (podobnie jak termos). Śniadaniówki sprawdzają się do przechowywania kanapek, słodyczy czy owoców, więc będą doskonałe na krótsze wycieczki.

Pudełka śniadaniowe i lunch boxy
Pudełka śniadaniowe i lunch boxy (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Baton i butelka wody mineralnej sprawdzą się podczas krótkiej pieszej przechadzki, jednak na dłuższe wyprawy warto się lepiej przygotować. Jedzenie zapakowane w dobrej jakości lunch box długo zachowa świeżość, a ciepła herbata z termosu będzie doskonałym, rozgrzewającym napojem podczas jesiennych wycieczek. Poniżej znajdziecie więcej turystycznych akcesoriów do posiłków i napojów, które przydadzą się podczas krótszych i dłuższych aktywności na świeżym powietrzu: