Wokół Warszawy, szlakiem wielkopolskich jezior - sprawdzone trasy rowerowe w Polsce

KS
19.07.2017 11:30
Rowery Cube świetnie sprawdzą się w trakcie codziennego użytkowania, ułatwią pokonywanie dalszych tras oraz pozwolą na aktywne spędzenie wolnego czasu.

Rowery Cube świetnie sprawdzą się w trakcie codziennego użytkowania, ułatwią pokonywanie dalszych tras oraz pozwolą na aktywne spędzenie wolnego czasu. (Fot. Ronny Kiaulehn)

Wycieczki rowerowe cieszą się coraz większą popularnością i nic dziwnego, mało upalne lato sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu. Zobaczcie trzy ciekawe trasy po Polsce i wybierzcie najlepszą dla siebie.

Trasa rowerowa po Warszawie (ok. 55 km)

Ta trasa rowerowa spodoba się zarówno mieszkającym w Warszawie, jak i odwiedzającym stolicę. Pętla po warszawskich ścieżkach rowerowych to doskonała okazja do zobaczenia miasta. Jest jednocześnie jest na tyle krótka, że spodoba się mało zaawansowanym cyklistom i może być dobrym punktem wyjścia do wyprawy rowerem przez Polskę. Zaczynamy w okolicy Parku Szczęśliwickiego:

Trasa rowerowa po Warszawie (ok 55 km)
kolaż redakcja /materiały partnerów /fot. czasnarower.pl

Szlak Stu Jezior (ok. 100 km)

W Wielkopolsce warto zainteresować się trasą nazywaną Szlakiem Stu Jezior. To w sumie ok. 100 km, które łączą się z międzynarodowym szlakiem rowerowym wiodącym z Calais do Petersburga. Dlatego możecie przedłużyć wyprawę, jeśli macie na to czas i siłę. To stosunkowo prosta trasa, która wiedzie przez lekkie pagórki, kilka piaszczystych odcinków i łagodne wzniesienia. Przebiega m.in. przez Szamotuły i Sieraków. 

Szlak Stu Jezior (ok 100 km)
fot. pexels.com

Karpacki szlak rowerowy (ok. 800 km)

Karpacki szlak rowerowy prowadzi przez 35 gmin województwa małopolskiego. Trasa rozpoczyna się na granicy w Leluchowie, wiedzie m. in. przez historyczny szlak handlowy z południa do Krakowa. Będziemy mogli przejechać przez takie miasta i miasteczka jak Muszyna, Piwniczna-Zdrój, Stary i Nowy Sącz czy Wieliczka. To prawie 800 km, dlatego na taką trasę należy się też odpowiednio przygotować fizycznie.

Karpacki szlak rowerowy (ok 800 km)
kolaż redakcja /materiały partnerów /fot. pexels.com

Wycieczki rowerowe po Polsce to doskonała okazja do zobaczenia niezwykłych miejsc w naszym kraju. Przed dłuższą wyprawą należy się przy tym dosyć dobrze przygotować i zawsze lepiej zacząć od krótszych tras. Wybierając się w dłuższą podróż bądźcie przygotowani na różne okoliczności i warunki atmosferyczne. Zaopatrzcie się w odpowiedni sprzęt, który zapewni wam bezpieczeństwo, w tym kask czy odblaski. Bezpieczeństwo podczas tego typu wycieczek jest bardzo ważne i nigdy nie powinniśmy stawiać go na drugim miejscu.