Koncert legendy thrash metalu - KAT

13 lutego
Po raz drugi w UK zagra legenda polskiej sceny metalowej - KAT & Roman Kostrzewski . W piątkowy wieczór (13.02.09) w londyńskim klubie Underworld odbędzie się to niezwykle, mistyczne wydarzenie. Podczas ubiegłorocznego koncertu niestety zabrakło biletów dla wszystkich chętnych, dlatego też proponujemy wcześniejszy zakup przez stronę www.ticketweb.co.uklub w podanych poniżej punktach.

Początek działalności kultowego, najważniejszego polskiego zespołu thrash metalowego datuje się na rok 1980. Do chwili wydania debiutanckiego singla " Ostatni tabor/ Noce Szatana", grupa zdobywała swe szlify podczas sesji nagraniowych dla PR Katowice (dzięki sesji zespół zaistniał na antenie stacji radiowych w kraju, jak również biorąc udział w wielu festiwalach rockowych. Ukoronowaniem swej dotychczasowej pracy było zwycięstwo w plebiscycie publiczności na największym w latach 80-90-tych XX w Festiwalu Rockowym Muzyków Młodej Generacji Jarocin 81'. Popularność singla w mediach zaowocowała dłuższa trasą koncertowa u boku brytyjskiej grupy HANOI ROCKS. Zespół zyskuje wtedy znakomite recenzje czego skutkiem było nagranie debiutanckiego albumu "Metal and hell" dla belgijskiej firmy Ambush Records (maj 1986r) i jej polskiej wersji pt: "666" wydanej przez Klub Płytowy "Razem". Było to prekursorskie wydawnictwo dla polskiego thrash metalu.

Kat nawiązuje współpracę z firmą Metal Mind Productions po czym bierze udział w festiwalu Metalmania ("Spodek"- Katowice), wraz z HELLOWEEN, OVERKILL, RUNNING WILD

Na wyjątkową pozycję zespołu poza warstwą muzyczną miały wpływ także teksty wokalisty Romana Kostrzewskiego, oraz bardzo widowiskowe i nowatorskie wówczas, mroczne koncerty z udziałem "baletu wielu rekwizytów".

Występując jako gwiazda na festiwalu Jarocin 86' zespół zagościł w filmie dla telewizji BBC pt: " My blood, your blood" , poświęconemu polskiemu rockowi.

W lutym 1987r. dwukrotnie występuje w katowickim Spodku z METALLICĄ. W tym samym roku ukazuje się koncertowy album zespołu "38 minutes of life", zawierający zapisu utworów z Metalmanii i koncertów z METALLICĄ.

Kolejna płyta "Oddech wymarłych światów" wydana w 1989r. okazała się wyjątkową pozycją w dyskografii zespołu. Znajdują się tu utwory pełne nowatorskich rozwiązań muzycznych i brzmieniowych.

Różnice pomiędzy muzykami spowodowały dwuletnią przerwę z działalności zespołu.

Jednak w 1992 r. KAT powraca z płytą "Bastard", dowodząc, że nadal jest prekursorem thrash metalu. Wiosną 1994r. wydaje album "Ballady", który ukazuje jego spokojniejsze aczkolwiek niepozbawione zadzioru oblicze. W nagraniu tego materiału gościnnie bierze udział legenda polskiego rocka Józef Skrzek (SBB) . Następnie zaś wiele koncertów , spośród których wartym odnotowania jest wspólny listopadowy koncert

z MÖTORHEAD w Zabrzu.

1996 to rok, w którym wydany zostaje album monumentalny i podniosły w warstwie muzycznej i mocno osadzony w thrash metalu "Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach". W 1998 r. ukazuje się album "Szydercze zwierciadło", uwieńczony zostaje dużą trasą koncertową.

Ze względu na nagłą śmierć głównego gitarzysty Jacka Regulskiego w 2000r. zespół zawiesza działalność powracając w 2003 r. z olbrzymią i owianą sukcesem trasą koncertową zwaną "Kat on tour again".

W 2005r. na Mystic Festival, na którym gościem był IRON MAIDEN, grupa zarejestrowała płytę dvd pt.: "Somewhere in Poland".

Rekonstrukcja Kata okazała się być niezbyt fortunną. Pożądanym stało się przemianowanie zespołu na KAT & RK i samookreślenie w świadomości fanów, co skutkowało olbrzymim sukcesem na jego trasach koncertowych z ostatnich dwóch lat.

W tym też czasie KAT & RK przygotowywał materiał na swoją nową płytę, poprzedzając ją wydawnictwem dvd pt.: " Życie po życiu"(rejestracji koncertu podsumowującej ostatni etap swojej działalności) w Mega Clubie- Katowice (14.04.07) Wieńcząc tym samym trasę koncertową luty -kwiecień 2007r. Obecnie zespół kończy prace nad swoim nowym albumem nie zaprzestając jednak swej działalności koncertowej w kraju jak i za granicą.

Zespół występuje w następującym składzie:

Roman Kostrzewski- wokal

Ireneusz Loth- perkusja

Piotr Radecki- gitara

Krzysztof Pistelok- gitara

Michal Laksa- bas

KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI

13.02.2009 Londyn / Club The Underworld

174 CAMDEN HIGH STREET,

London NW1 0NE

Drzwi otwarte od : 7 PM

bilety : 15 funtów (przedsprzedaż ) 18 funtów (w dniu koncertu )

Bilety dostępne :

www.ticketweb.co.ukoraz nasze stale punkty sprzedaży :

Polsmak - 39 Balls Pond Rd , Dalston N1 4BW 02072757045

Polska Zywnosc - 65 Westbury Ave , Turnpike Lane N22 6SA

Pole Position - 157 New Kent Rd , SE1 4AG 02074077050

Kasa Bussines - biuro 1D,POSK,King St,Hammersmith 02087416699

Bronek's Deli - 124 Northfield Ave W13 9RT 02085792722

Kujawiak - 255 Caledonian Rd, Islington N1 1ED

Polskie Delikatesy - 124 Mitcham Rd , Tooting SW17 9NH

Nasze strony:

www.kat.info.pl

www.myspace.com/katandrk666

www.roman-kostrzewski.com.pl

www.katfc.plFan Club KAT&RK