Wycieczka roku? Królewski ślub w Londynie

W Polsce zaczynają pojawiać się pierwsze oferty wyjazdu na królewski ślub. Jedna z polskich agencji edukacyjnych oferuje kurs języka angielskiego w Londynie połączony z udziałem w ślubie księcia Williama. Najwięcej jednak ofert tego typu wyjazdów znajdziemy w czeskich, brazylijskich i amerykańskich biurach podróży.
Nie tylko beatyfikacja Jana Pawła II zachęci w tym roku Polaków do podróżowania. Także ślub księcia Williama i Kate Middelton dla wielu z nas będzie powodem, żeby odwiedzić Wielką Brytanię. Z sondażu przeprowadzonego przez Language Abroad wynika, że ponad 43 proc. Polaków chętnie wzięłoby udział w królewskim ślubie machając z widowni. Bardziej podekscytowani ślubem stulecia są Rosjanie, wg gazety Daily Mail aż 83 proc. naszych wschodnich sąsiadów wybrałoby się 29 kwietnia do Londynu. Ślub jest także wydarzeniem wartym podróży dla 75 proc. Czechów. W realizacji marzenia o udziale w królewskim ślubie mają pomóc specjalne oferty weekendy i wakacji, które zaczęły się już pojawiać w agencjach turystycznych i edukacyjnych u naszych sąsiadów. Także w Polsce obok ofert wycieczki do Rzymu, znajdujemy te na 29 kwietnia do Londynu.

Miliony ludzi, miliony funtów

Ślub księcia Williama i Kate Middleton ożywia brytyjską turystykę. Już dziś gorącymi kierunkami podróży stają się Wyspy Scilly, gdzie młoda para spędzi miesiąc miodowy. Takie oferty od trzech miesięcy są hitami w brytyjskich biurach podróży. Sam ślub już stał się główna atrakcją Londynu na najbliższy sezon. Jak wyliczyła gazeta Daily Mail uroczystość przyciągnie do Londynu aż 25 tys. obcokrajowców. Głównie Rosjan, Brazylijczyków i Czechów, to oni deklarują największą chęć wzięcia udziału w ślubie - poddaje gazeta. Łącznie do stolicy Wielkiej Brytanii ma zjechać aż 1.1 miliona turystów, dwa razy tyle, co podczas ślubu Diany i Karola - podaje z kolei portal Visit London.

Nic więc dziwnego, że w ofertach firm turystycznych i edukacyjnych na całym świecie zaczęły pojawiać się wycieczki, wczasy, a nawet kursy językowe, których główną atrakcją jest przyszła para królewska. I tak oto firma TUI oferuje w tym czasie romantyczny weekend w Londynie za 295 euro, z którego mogą skorzystać Niemcy. Także British Airways przygotowało specjalny ślubny pakiet od 795 dolarów wzwyż od osoby, z zakwaterowaniem w dwugwiazdkowym hotelu w Londynie. W Polsce również znajdujemy oferty, kuszące ślubem księcia Williama.

Na kursie i na własną rękę

Już od 535 funtów można spędzić tydzień na specjalnym kursie językowym w Londynie, którego główną atrakcją jest udział w ślubie księcia Williama. Taką propozycję znajdujemy m.in. w ofercie agencji edukacyjnej Language Abroad. Jak tłumaczy Halina Juszczyk przedstawicielka firmy, ślub to doskonała okazja, żeby nauczyć się języka i wziąć udział w historycznym wydarzeniu. Podczas wielu kursów językowych w Anglii, główną atrakcją, oprócz nauki języka, jest zwiedzanie Londynu, praktycznie zawsze tych samych punktów w mieście. W tym roku można dodać jeszcze inną atrakcje, jaką jest udział w ogromnym wydarzeniu, jakim jest królewski ślub - dodaje Halina Juszczyk dyrektor agencji edukacyjnej Language Abroad.

Polacy, którzy wybierają się natomiast do Londynu na własną rękę np. tanimi liniami lotniczymi, mogą od 2 stycznia do 29 kwietnia skorzystać ze specjalnej oferty Royal Weeding Walk, jaką dla zagranicznych turystów przygotowała firma Golden Tours. Za wycieczkę szlakami ślubnymi zapłacimy 15 funtów od osoby. Wycieczka cieszy się tak ogromnym powodzeniem, że trzeba ją rezerwować on-line poprzez stronę Visit London. Polacy mogą skorzystać także z oferty Kensington Tours, znajdą w niej m.in. 8 dniowy pobyt w Londynie. Oferowany przez firmę Royal Wedding Tour obejmuje zwiedzanie wszystkich miejsc związanych ze ślubem, a także udział w samym wydarzeniu. Cena - od 2166 funtów.

W tym roku mamy dwa duże wydarzenia, które pokazują znaczenie turystki eventowej. Dziś do Rzymu przyciąga nas beatyfikacja, do Londynu ślub. Za dwa lata kierunek się odwróci i to Polska stanie się atrakcyjnym kierunkiem podróży. Przyciągać będzie EURO 2012 - mówi Juszczyk.