Najdziwniejsze toalety na świecie

19 listopada obchodzono kolejny Światowy Dzień Toalety, który ma uświadamiać, że 2,6 mld ludzi na świecie nie ma dostępu do sanitariatów. Z tej okazji, serwis Skyscanner przedstawił najdziwniejsze wygódki na świecie.
Toaletowa restauracja Tajpej, Tajwan

Siedzenie na sedesie i jedzenie w tym samym czasie nie wchodzi w grę. Chyba, że jest się w restauracji "Modern Toilet" w Tajpej. Tutaj biesiadnicy, siedząc na desce sedesowej (opuszczonej oczywiście!) spożywają dania, które podawane są w naczyniach o kształcie miski ustępowej. Serwuje się tu także lody czekoladowe o wiadomym kształcie. Nie jest to może najlepsza restauracja dla osób wrażliwych, niemniej jednak bardzo popularna zarówno wśród mieszkańców jak i turystów.

WC z widokiem, Mix Lounge, Mandalay Bay Hotel, Las Vegas

Wizyty w "stylowo-odjazdowym" nocnym klubie Mix Lounge na najwyższym piętrze wieżowca Mandalay Bay Hotel mogą dostarczyć więcej atrakcji niż tylko degustacje mieszanki koktajli i dań przyrządzonych według najnowszych trendów kulinarnych. Wycieczce do tutejszej toalety towarzyszy widok na nocne Las Vegas, rozciągający się z każdej kabiny dzięki wielkim oknom od podłogi aż po sufit. Amatorzy oglądania Las Vegas z lotu ptaka, mogą zobaczyć więcej niż oczekiwali zamawiając lot helikopterem, jeśli ten zbliży się zanadto do tego 43-piętrowego hotelu.

Najwyższa wygódka w Europie, Mont Blanc

Spragnieni widoków nie muszą kupować biletów na loty do Las Vegas, aby skorzystać z WC z widokiem. Francuska firma Ecosphere Technologies skonstruowała, i postawiła na szczycie Mont Blanc, toalety specjalnie przystosowane do ekstremalnych górskich warunków, dzięki czemu erę wspinaczy zmuszonych do pozostawiania swoich śladów za skałami mamy już za sobą. Instalacja toalet kosztowała 145 tys. euro, miejmy nadzieję, że alpiniści docenią ten gest wrzucając monetę, aby skorzystać z WC.

"Urilift" - wysuwające się pisuary, Londyn

Po zapadnięciu zmroku w centrach dużych europejskich miast pojawiają się wyglądające jak magiczne, wyłaniające się z podziemi lśniące kabiny o futurystycznym kształcie. Zaprojektowano je w celu uporania się z problemem zanieczyszczania miasta przez klientów zlokalizowanych głównie w centrach miast barów i klubów nocnych.

Inteligentne toalety, Tokio

Japonia od dawna słynie z produkcji zaawansowanych technologicznie, grających, podgrzewających deskę a nawet mówiących toalet. Wyglądający skomplikowanie pulpit sterujący może początkowo wprawiać użytkowników w zakłopotanie, ale odkrywanie: które przyciski odpowiadają za natrysk wody z których dysz - to prawdziwa zabawa. Wystarczy wejść do dowolnego nowoczesnego hotelu lub centrum handlowego by mieć przyjemność skorzystania z tego wynalazku ery kosmicznej.