Big Ben tylko dla Brytyjczyków

Turyści zagraniczni nie będą mogli zwiedzać jednego z najsłynniejszych londyńskich zabytków - Big Bena. Władze tłumaczą się kwestiami bezpieczeństwa. Obecnie na wieżę mogą wejść tylko obywatele Wielkiej Brytanii i to po napisaniu podania i uzyskaniu zgody.
Jak donosi Daily Mail, ogromna liczba zwiedzających wiązała się z dopełnieniem skomplikowanych zasad bezpieczeństwa. W związku z groźbami ataków terrorystycznych postanowiono zamknąć jeden z symboli Londynu dla turystów.

Chyba, że...złożysz podanie

Osoby, które chcą zwiedzić Big Bena muszą złożyć podanie. Terminy wycieczek są dość odległe - czekać trzeba od trzech do sześciu miesięcy (w ciągu jednego dnia wieżę zwiedzić mogą trzy grupy po 16 osób), a tuż przed wejściem poddać się szczegółowej kontroli - pod okiem uzbrojonych policjantów trzeba przejść przez urządzenie wykrywające metal, a następnie zrobić sobie zdjęcie. Dopiero z przepustką, na której znajduje się fotografia, można wjechać na wieżę i przez 75 minut podziwiać panoramę Londynu oraz oglądać mechanizmy, z których zbudowany jest ten najsłynniejszy brytyjski zegar.

Źródło: Daily Mail