Dalekie podróże są teraz w modzie

Neckermann, touroperator należący do koncernu Thomas Cook Group notuje stały wzrost liczby klientów zainteresowanych ofertą dalekich podróży. W tym roku wycieczkę w egzotyczne regiony wybrało o ok. 79 proc. więcej osób niż w roku poprzednim.
Wzrasta nie tylko liczba klientów zainteresowanych dalekimi wyjazdami, ale i sprzedaż zimowej oferty, przekonuje firma. Dalekie kraje najbardziej pociągają Polaków zimą, a polscy turyści coraz częściej egzotyczne podróże przekładają nad wyjazd na narty. Neckermann już na początku sezonu zimowego notuje 140 proc. wzrost sprzedaży zimowej oferty dalekich kierunków podróży w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym.

Turyści szukają ciepła

"Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie dalekimi kierunkami podróży. Klienci, oprócz sprawdzonych miejsc destynacji, szukają także takich, w których mogą liczyć na niezapomniane, nowe wrażenia. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, Neckermann sukcesywnie rozbudowuje swoją ofertę proponując w tym sezonie aż 16 dalekich kierunków, w tym po raz pierwszy wycieczki do Zanzibaru czy Panamy" - powiedziała Magda Plutecka-Dydoń, Neckermann Polska.

Gdzie najczęściej jeżdżą Polacy? Sporo osób ceni egzotyczną aurę wyjazdu - do Kenii, Meksyku, na Kubę i Dominikanę. Zimą szczególnym zainteresowaniem cieszą się także Malediwy i Jamajka.

Większość urlopowiczów decydujących się na podróż do dalekich krajów przekłada jakość nad cenę. Na znaczeniu zatem zyskuje możliwość wylotu z kilku lotnisk, wcześniejsze nadawanie bagażu czy znajomość linii lotniczych, w ramach której oferowany jest wyjazd.

Wygodny lot i dodatkowe atrakcje

"Klienci wybierający dalekie podróże oczekują wygodnych warunków podróży już na pierwszym, wstępnym etapie wycieczki. Niebagatelne znaczenie ma dla nich możliwość wylotu z miasta, w którym mieszkają lub które znajduje się w okolicy" - dodaje Magda Plutecka-Dydoń. Z danych Neckermanna wynika, że klienci biur podróży coraz częściej cenią sobie komfort przelotu. Osoby decydujące się na podróż w dalekie regiony częściej wybierają zatem przeloty pierwszą klasą. Większą uwagę zwracają także na formę wyżywienia all inclusive .

Czym kuszą turystów dalekie kierunki? Okazuje się, że cena wciąż ma znaczenie, jednak najlepiej, gdy idzie w parze z dodatkowymi atrakcjami. Kusząca dla Polaków okazują się możliwość nurkowania w afrykańskich akwenach czy objazdowe wycieczki dostępne niemal w każdym kierunku, które można połączyć z tradycyjnym wypoczynkiem na plaży i pobytem w dowolnym, dostępnym w ofercie, hotelu.

Oferty fly & drive

Jednak, pomimo wskazywanych przez turystów niezapomnianych wrażeń towarzyszących wycieczkom objazdowym, nie wszyscy decydują się tę formę atrakcji. Osoby, którym szczególnie zależy na swobodzie zwiedzania, wybierają ofertę fly & drive, kiedy to mając zapewniony samochód i noclegi, sami dokonują wyboru godnych obejrzenia podczas podróży miejsc. Kto wybiera tego typu wycieczki? Jak podkreślają specjaliści z biura podróży Neckermann, takie rozwiązanie preferują szczególnie młode osoby, pary będące w podróży ślubnej i takie, którym zależy na wrażeniach, ale przy indywidualnie opracowanym modelu i tempie zwiedzania wskazanych przez siebie punktów wycieczki. Z kolei klienci biznesowi przekładają zorganizowane atrakcje nad samodzielną organizację czasu. Dla mężczyzn największe znaczenie mają takie wartości dodane jak na przykład pakiety golfowe, a dla kobiet - SPA.