Triada wysyła seniorów na Cypr

Programy wypoczynku za granicą dla seniorów zdobywają coraz większą popularność na polskim rynku. Upowszechniona w naszym kraju przez Hiszpanów oferta dotowanego wypoczynku w sezonie zimowym na Balearach (Majorka, Minorka, Ibiza) lub w andaluzyjskich kurortach wybrzeży Costa de Sol oraz Costa de La Luz znajduje coraz więcej naśladowców.
Polskie biura podróży zaczynają opracowywać własne produkty tanich wyjazdów wypoczynkowych skierowanych do emerytów. Exim Tours, który początkowo uczestniczył w hiszpańskim programie Senior Travel przygotował swoją ofertę typu "Hiszpańskie słońce dla seniorów" oraz "Tunezyjskie słońce dla seniorów" proponując wypoczynek w ramach taniej turystyki socjalnej w Hiszpanii i Tunezji.

Triada - Cypr 55+

Biuro podróży Triada zostało natomiast wyłącznym partnerem programu Cypr 55+ w Polsce. Został on przygotowany we współpracy z greckim touroperatorem Kavaliero-Viajes specjalizującym się w organizacji programów 55+, oferujących wyjazdy do Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Anglii i na Cypr. Cypr 55+ jest programem dla obywateli UE. Żeby z niego skorzystać przynajmniej jedna z dwóch wspólnie podróżujących osób musi być w wieku co najmniej 55 lat. Program adresowany jest do osób, które chciałyby poznać bliżej specyficzną cypryjską naturę i klimat wyspy w sezonie jesienno-zimowym. W ramach programu organizowane są zróżnicowane formy wypoczynku w wybranych hotelach w taki sposób, aby ich uczestnicy mogli dzielić się doświadczeniami podróżniczymi z obywatelami innych części Europy. Taka forma turystyki służy nie tylko poznaniu Cypru, ale i zbliżeniu różnorodnych kultur istniejących w łonie Unii Europejskiej.

Oferta dla seniorów

"Program realizowany jest od października 2010 r. do kwietnia 2011 r. Warto zwrócić uwagę na jedną bardzo istotną jego cechę. Mogą z niego skorzystać znacznie młodsze niż 55-letnie, gdyż wystarczy, że jedna z dwóch osób decydujących się na wspólny wyjazd ukończyła 55 lat. Wszystkie wyjazdy w ramach Cypr 55+ trwają 8 dni (7 noclegów) i zawierają: bilety lotnicze, opłaty lotniskowe, transfery, noclegi, śniadania i obiadokolacje z winem, ubezpieczenie podróżnicze oraz różnego rodzaju atrakcje jak dwie wycieczki, program animacyjny w hotelu, a także opiekę polskojęzycznego rezydenta. Program nadal jest udoskonalany. W jego ramach uruchamiany loty na Cypr z Katowic, a niewykluczone, że zaoferujemy też wyjazdy 14 dniowe" - mówi Jacek Socha, dyrektor produktu w spółce Triada.

W przedsięwzięciu biorą udział hotele czterogwiazdkowe położone w najpopularniejszych miejscowościach turystycznych Cypru. Oferta obejmuje w chwili obecnej wypoczynek w hotelach Atlantica Oasis i Poseidonia Beach w Limassol oraz Mayfair i Askos w Pafos. Ceny pobytu łącznie z wliczonymi opłatami lotniskowymi zaczynają się od 1590 zł.