Rosjanie uruchomią hotel w kosmosie

Rosyjska grupa Energiya we współpracy z firmą Orbital Technologies zbudują kompletny hotel kosmiczny. W hotelu znajdzie się miejsce dla siedmiu turystów, będzie on również spełniał funkcję schronienia awaryjnego dla astronautów.
Komercyjna Stacja Kosmiczna będzie prawdziwą bramą do Układu Słonecznego. Krótki pobyt w naszej stacji będzie świetnym początkiem załogowego lotu po orbicie okołoksiężycowej - przekonuje Energiya w oświadczeniu. Firma chce uruchomić stację w 2016 roku. Będzie to zależało m.in. od ilości osób chętnych do pobytu na stacji. - Zapewni ona unikalną destynację dla prywatnych, państwowych i komercyjnych misji kosmicznych - powiedział Siergiej Kostenko, szef Orbital Technologies.

Rosja rozpoczęła kosmiczną turystykę w 2001 roku, pobierając 35 mln dolarów od osób chętnych do znalezienia się w przestrzeni kosmicznej. Ostatnim kosmicznym turystą był założyciel Cirque du Soleil, Guy Laliberte, który we wrześniu 2009 roku spędził w kosmosie 12 dni. Rosja zawiesiła podróże z powodu zwiększenia się obsady Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Źródło: Breaking Travel News