Poligamia? Są już specjalne wycieczki

Poligamia? Większość z nas kojarzy ją wyłącznie z filmów dokumentalnych. Pewna firma z Arizony w Stanach Zjednoczonych organizująca wycieczki autokarowe, postanowiła umożliwić doświadczenie poligamii swoim klientom.
Polygamy Experience Tour to trwająca cztery godziny wycieczka do jednej z amerykańskich społeczności, w których jest ona praktykowana. Turyści nie tylko z USA, ale również z Europy płacą za możliwość przyjrzenia się jak funkcjonuje społeczność poligamiczna wśród członków Fundamentalistycznego Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich (FLDS), który liczy kilka tysięcy wyznawców. Mężczyźni posiadają tam zwykle jedną "legalną" żonę i dodatkowe "duchowe".

"Miejski autobus z 29 miejscami zabierze turystów do Arizony, gdzie przewodnik przedstawi założenia kościoła mormońskiego, pokaże ciekawe miejsca z nim związane oraz zorganizuje piknik" - opisuje Robert Holm, jeden z założycieli agencji.

Agencja turystyczna twierdzi, że nie popiera poligamii, chociaż jeden z jej właścicieli sam miał kiedyś trzy żony, dopóki nie wystąpił z FLDS.

Sama społeczność FLDS stała się negatywnym bohaterem kilku ostatnich lat. Jej liderzy zostali oskarżeni m.in. o molestowanie seksualne nieletnich.

Koszt udziału w objazdowej wycieczce wynosi 70 dolarów.

Źródło: Jaunted, upi.com