Egipt najpopularniejszym krajem urlopowym

Niekwestionowanym liderem wśród najczęściej wybieranych krajów urlopowych, jest cały czas Egipt. Na wczasy w tym kraju zdecydowało się w tym roku 35 proc. turystów korzystających z usług internetowego biura podróży Travelasystent.pl.
Dalej Turcja, Grecja, Bułgaria

Na drugim miejscu znalazła się Turcja, do której wybrało się 18 proc. osób, a ostatnie miejsce na podium przypadło Grecji i Bułgarii (15 proc. wykupywanych wycieczek). Czwarta pod względem popularności była natomiast Tunezja (10 proc.). Rosnąca popularność Bułgarii to zasługa nieustannej modernizacji i dostosowywania do europejskich standardów, zbudowanych za czasów komunistycznych kurortów takich jak Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg.

Skąd popularność bliskowschodnich kurortów?

Nie bez znaczenia są ceny wycieczek . Tygodniowy pobyt w Egipcie kosztuje średnio tyle, co siedem dni nad polskim Bałtykiem. Wybierając zagraniczne wakacje zapewniamy sobie jednak wyższą jakość usług, lepszą infrastrukturę, a co najważniejsze pewną pogodę - mówi Mariusz Tomczak, właściciel internetowego biura podróży Travelasystent.pl.

Obecnie, średnia wartość rezerwacji w portalu wynosi ok. 2250 zł na osobę. Zwiększyły się bowiem wymagania wczasowiczów, którzy coraz chętniej korzystają z hoteli o wyższej klasie - 4* i 5*, opcji wyżywienia zawierającej wszystko w cenie oraz dojazdu samolotem. Coraz częściej również Polacy wybierają aktywne formy wypoczynku. Urlop spędzają nie tylko na leżaku, pod parasolem, ale także nurkując, uprawiając windsurfing, zwiedzając.

Duża grupa naszych klientów wybiera wycieczki objazdowe tzw. 7+7, czyli 7 dni zwiedzania i 7 dni wypoczynku. Obok wycieczek fakultatywnych wykupywanych na miejscu, jest to najpopularniejsza metoda na zwiedzanie. Oferta będąca doskonałym połączenie wczasów wypoczynkowych i wycieczki objazdowej jest dostępna u większości organizatorów wakacji - zachęca Mariusz Tomczak.

Polacy turystycznymi tradycjonalistami

Polscy turyści wracają do miejsc, które już kiedyś odwiedzili, lubią wypoczywać tam, gdzie jeżdżą ich znajomi. Na wakacje najchętniej wybierają się w towarzystwie bliskiej osoby, rodziny lub większej grupy przyjaciół. Nie potwierdza się natomiast obiegowa opinia jakoby single coraz częściej spędzali urlopy samotnie.

Travelasystent.pl zanotował w tym roku znikomą sprzedaż wycieczek dla singli. Polacy są zatem w większości turystycznymi tradycjonalistami. Zmieniły się tylko ich wakacyjne destynacje: zamiast wczasów nad Bałtykiem wybierają odpoczynek na Bliskim Wschodzie - potwierdza Mariusz Tomczak.