Nowe połączenia LOT - do Kairu i Damaszku

PLL LOT uruchamia dwa nowe połączenia - do Kairu i Damaszku. Bezpośrednie rejsy z Warszawy do Kairu i Damaszku uzupełnią bliskowschodnią siatkę LOT-u, konsekwentnie rozwijaną od początku 2010 roku.
Z Warszawy do Kairu

Egipt jest jednym z ulubionych kierunków wyjazdów turystycznych Polaków. Od wczoraj bilety dostępne są w sprzedaży, a ich ceny zaczynają się od 1167 zł. Pierwsi pasażerowie polecą bezpośrednio z Warszawy do Kairu już 27 października. Nowe połączenie powstało w odpowiedzi na duże zainteresowanie pasażerów lotami na Bliski Wschód. Egipt cieszy się niesłabnącą popularnością jako miejsce turystycznych wyjazdów. Polacy coraz częściej organizują je samodzielnie, bez pomocy biur podróży. Nowy kierunek LOT-u powstał zarówno z myślą o turystach wybierających się do Egiptu, jak i o podróżnych z Bliskiego Wschodu udających się do Europy. Podróż na trasie między Warszawą a Kairem potrwa 3 godziny i 50 minut oraz będzie możliwa trzy razy w tygodniu. Wyloty z Warszawy do Kairu odbywać się będą w poniedziałki środy i soboty o godz. 22:30, a z Kairu do Warszawy we wtorki, czwartki i niedziele o godz. 4:10. Rejsy realizowane będą samolotami Boeing 737-400.

Z Warszawy do Damaszku

Od 2 listopada samoloty LOT trzy razy w tygodniu będą też latać na trasie Warszawa-Damaszek. Podróż do stolicy Syrii zajmie 3 godziny i 40 minut. Nowe połączenie będzie obsługiwane z wykorzystaniem samolotów Embraer 175. Loty z Warszawy do Damaszku odbywać się będą w wtorki, czwartki i niedzielę, a z Damaszku do Warszawy w poniedziałki, środki, piątki.

Damaszek jest najstarszym nieprzerwanie zamieszkałym miastem na świecie, którego historia sięga aż 5000 roku p.n.e. Jest również jednym z kulturalnych i religijnych centrów orientu. Obecnie jest to stolica oraz największe miasto Syrii, kraju położonego na wybrzeżu Morza Śródziemnego pomiędzy Libanem i Turcją. Leży w południowo-zachodniej części kraju, w oazie nad rzeką Barada u podnóża gór Antyliban, na skraju Pustyni Syryjskiej. Jest to największy ośrodek przemysłowy i naukowy w Syrii, jedno z czterech świętych miast islamu i znaczący ośrodek handlowy.