Letnie Trzy Żywioły

Zbliża się letnia odsłona Festiwalu Podróżników ?Trzy Żywioły?. Od 3 do 5 września w twierdzy w Srebrnej Górze spotkają się podróżnicy z Polski i zagranicy, by opowiedzieć o swoich wyprawach
Katarzyna Gembalik i Mikołaj Książek zabiorą nas w podróż po Syberii rosyjskim motocyklem na trzech kołach i przerobionym na kabriolet moskwiczem. Claudia Cardenas i Dominik Bac opowiedzą o niedostępnych górach Kolumbii. Monika Filipiuk-Obałek i Marcin Obałek zdadzą relację z podróży dookoła świata konno. Barbara Meder opowie o 13 miesiącach spędzonych na Czarnym Lądzie. Piotr Strzeżysz przedstawi jeden z etapów wyprawy rowerowej śladami Kazimierza Nowaka (Sudan). Spotkaniom towarzyszyć będzie promocja książek: "Babcia w Afryce" Barbary Meder oraz "Goniąc marzenia, czyli podróż poślubna dookoła świata" Moniki i Michała Przybyszów. W nocy z piątku na sobotę zaplanowano "Off", czyli projekcje filmów nadesłanych przez podróżników, a z soboty na niedzielę - nagradzanych na światowych festiwalach dokumentów o świecie, cywilizacjach i ginących kulturach. Publiczność wybierze najlepsze z nich, przyznając autorom nagrodę Czwarty Żywioł. W licznych konkursach będzie można wygrać m.in. przewodniki, voucher wartości 1000 zł na wyprawę z Klubem Podróży "Horyzonty" i bilet lotniczy w dowolne miejsce. Ponadto w programie: ognisko, zwiedzanie twierdzy i wycieczki po okolicy.

Trzy Żywioły odbywają się dwa razy w roku: w marcu w Krakowie (po raz siódmy) i we wrześniu w Srebrnej Górze (po raz trzeci). Festiwal wymyślili podróżnicy Marek Tomalik i Piotr Trybalski.

http://3zywioly.pl