Trendy w wyszukiwarkach lotów według Skyscanner

Serwis z porównywarką lotów Skyscanner podsumował wyniki wyszukiwań lotów przez swoich użytkowników i przedstawił 10 najpopularniejszych kierunków turystycznych na lato 2010. Jakie miasta przyciągną tego lata najwięcej turystów?
Niesłabnącym powodzeniem wśród użytkowników cieszą się loty do Londynu i Paryża, a także do Rzymu, Lizbony i Barcelony. W porównaniu do ubiegłego roku wzrosło zainteresowanie Rzymem (o jedno miejsce w zestawieniu), a spadło zainteresowanie Dublinem (o 4 miejsca) oraz Barceloną i Madrytem (oba miasta spadły w zestawieniu o dwa miejsca).

Nowym i niespodziewanym miastem w zestawieniu jest Nowy Jork, który nie pojawiał się do tej pory w miesięcznych zestawieniach, prezentowanych przez serwis. Pozostałe dwa nowe kierunki, popularne tego lata, to Alicante i Malaga.

Coraz częściej latamy do Nowego Jorku

Skąd w zestawieniu tak duża popularność Nowego Jorku? Hanna Fleszar z polskiego oddziału Skyscanner tłumaczy ten trend z "przystępnymi cenami biletów lotniczych, których cena zaczyna się już od około 2300 zł tam i z powrotem, jak również z chęcią przeżycia przygody, jaką zawsze wzbudza w ludziach to ekscytujące miasto. Ameryka zawsze pociągała Europejczyków, a Nowy Jork jest tyglem świata, w którym mieszają się kultury i narodowości z każdego jego zakątka. Każdy, choć raz w życiu, chce być w Nowym Jorku, a dzisiaj już nie musimy się zadłużać, by kupić bilet".

Kto już planuje wakacyjny wyjazd, powinien zacząć szukać dogodnych połączeń - najlepsze ceny można uzyskać na loty kupowane z 2-3-miesięcznym wyprzedzeniem.

A oto zestawienie 10 najpopularniejszych kierunków lotów na lato 2010*:

1. Londyn (0)

2. Paryż (0)

3. Rzym (+1)

4. Lizbona (+4)

5. Barcelona (-2)

6. Nowy Jork (NOWY)

7. Alicante (NOWY)

8. Madryt (-2)

9. Dublin (-4)

10. Malaga (NOWY)

*Zestawienie obejmuje najczęściej wyszukiwane kierunki lotów między 1 czerwca a 31 sierpnia 2010 r., w nawiasach podano różnicę w stosunku do zestawienia z 2009 r.

10 najpopularniejszych kierunków lotów na lato 2009

1. Londyn

2. Paryż

3. Barcelona

4. Rzym

5. Dublin

6. Madryt

7. Mediolan

8. Lizbona

9. Berlin

10. Girona