"Antarktyczne podróże" pod koniec marca w kinach!

W dniach 26-28 marca 2010 roku w wybranych kinach w Polsce (m.in. w warszawskiej Lunie) odbędzie się Przegląd filmów o tematyce polarnej "Antarktyczne podróże". Organizatorem wydarzenia są: 360 stopni i Marek Kamiński, wydarzeniu patronuje Kolumber.pl
Legendarna wyprawa 28 śmiałków pod wodzą sir Ernesta Shackletona w przededniu I wojny światowej jest motywem przewodnim tegorocznego Przeglądu organizowanego przy współudziale Marka Kamińskiego, podróżnika, pierwszego człowieka na ziemi, który w jednym roku dotarł samotnie na oba bieguny ziemi. W marcu Marek Kamiński kończy zimową edycję projektu "Ekspedycja Wisła" - samotnego przepłynięcia królowej polskich rzek Wisły, o czym opowie w trakcie Przeglądu.

Program marcowej imprezy złożony jest z 11 filmów przybliżających sylwetki wielkich podróżników: sir Ernesta Shackletona, Roberta Falcona Scotta, Ronalda Amundsena oraz polskiej załogi s/y Stary - najmłodszej załogi na świecie, która pokonała najtrudniejszy, arktyczny szlak morski świata: Przejście Północno - Zachodnie.

Szczegółowy program Przeglądu będzie dostępny na stronie internetowej www.360stopni.org

Przeglądowi towarzyszą wydania pakietu książka + DVD: książka Alfreda Lansinga "Antarktyczna podróż sir Ernesta Shackletona" z przypisami Dominika Baca, kapitana s/y Stary oraz DVD z filmami (dwupłytowe wydanie): "Antarktyczna podróż sir Ernesta Shackletona" George'a Butlera, odrestaurowana wersja "Południa" Franka Hurley'a z muzyką ekipy snowboardowej mepTV, "Mela i Kamiński. Razem na biegun" z muzyką ekipy mepT.

A my zachęcamy Was do śledzenia serwisu Kolumber.pl. bo tam już niebawem konkurs, w którym będzie można wygrać promocyjne zestawy książki z filmem "Antarktyczna podróż sir Ernesta Shackletona" oraz zaproszenia na Przegląd do warszawskiego kina Luna.

Wszystkim życzymy powodzenia!

Redakcja