Poproszę muszlę zupy

Amatorzy wykwintnej kuchni nie koniecznie muszą jechać aż do Taipei - w kraju znajdą mnóstwo doskonały restauracji. Nie znajdą jednak miejsca takiego jak "Toilet Bowl" - bardzo możliwe, że najbardziej oryginalnej restauracji na świecie

Pomysł na wystrój jest prosty - wszystko sprowadza się do wszelkich możliwych inkarnacji sedesów, muszli klozetowych, papieru toaletowego, pisuarów i innych akcesoriów toaletowych. Pomysł wydaje się ryzykowny, ale chętnych na posiłek w takim otoczeniu nie brakuje.

Wielu osobom pomysł może wydawać się nieco niesmaczny. Toilet Bowl nie narzeka jednak na brak klientów. W porze obiadu i podczas weekendu przed wejściem do restauracji ustawiają się kolejki gości czekających na miejsce przy jednej z... umywalek. Cierpliwi mogą w końcu zasiąść wygodnie na sedesie i zamówić obiad. 

W

Naczynia, w których podane zostanie jedzenie budzą skrajne emocje. Nie każdemu podoba się pomysł jedzenia zupy z muszli klozetowej lub ryżu z pisuaru. Ale to właśnie zastawa przyciąga tłumy nastolatków, którzy z radością bawią się tak podanym jedzeniem. 

Talerze w kształcie pisuarów

Taipei

Managerowie Toilet Bowl opowiadają, że inspiracją do stworzenia restauracji była japońska kreskówka, w której pojawił się statek kosmiczny w kształcie toalety. Ich zdaniem popularność restauracji jest dowodem na to, że klienci potrzebują nowych, oryginalnych lokali.

 

Jak tam dotrzeć?

 

Toilet Bowl
Taipei Metro, Stacja: Hsinpu , Wyjście: 1