Zaproszenie na tajską imprezę w Krakowie

W programie m.in. pokazy slajdów, prezentacja masażu i degustacja potraw.
Stowarzyszenie Antropologiczne "Archipelagi Kultury" zaprasza na spotkanie Złoty Trójkąt.

Środa 28 lutego, g. 19.30

Kraków. B-side ul. Estery 16 (przy Placu Nowym)W programie spotkania:

Pokaz slajdów Tadeusza Stańko, podróżnika, socjologa, antropologa kultury, który cztery lata spędził na Dalekim Wschodzie.

Prezentacja klasycznego tajskiego masażu w wykonaniu masażystek z Bangkoku, zatrudnionych w krakowskim Centrum Terapii Chaiyo

Degustacja potraw z restauracji "Horai" - jedynej w Krakowie restauracji z kuchnią tajską .ZŁOTY TRÓJKĄT - nazwa trudno dostępnego obszaru w pobliżu granic Birmy (Myanmaru), Laosu i Tajlandii, znanego z upraw roślin narkotycznych. Do grupy krajów Złotego Trójkąta bywa także zaliczana Kambodża . Kraje tego regionu cechują się wspaniałymi świątyniami buddyjskimi, oryginalną sztuką oraz nieznanymi europejczykom tradycjami. Wiele plemion górskich do dzisiaj zachowuje prastare wierzenia animistyczne oraz kult przodków.Tradycyjny masaż tajski to jeden z głównych składników tamtejszej Medycyny Królewskiej. Jego podstawową techniką jest rytmiczne naciskanie kluczowych puntów na ciele - meridianów, zwanych w Tajlandii "Sen", które są odpowiedzialne za prawidłowy przepływ energii w organizmie. Ów rodzaj akupresury połączony jest z elementami Hatha Jogi - masażysta układa ciało osoby masowanej w odpowiednich pozycjach.Wyśmienita kuchnia tajska od lat robi światową karierę. W Polsce jednak jak dotąd dania kuchni tajskiej są bardzo mało znane. Kuchnia regionu obfituje w dania z zawartością mleka kokosowego, zielonego i żołtego curry oraz trawy cytrynowej. Wśród potraw popularne są dania z ryżu, owoce morza, makaronu, kurczaka i tofu. Smaki kuchni tajskiej są dla Polaków niecodzienne oraz bardzo intensywne...Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.Partnerzy:

B-side club

Kraków, ul. Estery 16

www.b-side.pl"Chaiyo" Centrum Terapii

Kraków, ul. Dietla 103/2

tel 012 42 26 549

www.tajskimasaz.plRestaureacja Horai

Kraków, Plac Wolnica 9

tel. (48) (12) 43 00 358

www.horairestaurant.plOrganizator

Stowarzyszenie Antropologiczne "Archipelagi Kultury"

marcelkwasniak@tlen.pl, tel 607311960