Holandia dojazd

Do Holandii możemy dostać się już w dwie godziny dzięki połączeniom lotniczym. Jednak decydując się na takie rozwiązanie, musimy zazwyczaj liczyć się z wysokimi cenami biletów. Chyba, że uda nam się trafić na atrakcyjną ofertę którejś z tanich linii lotniczych. Oprócz tego możemy zainteresować się także połączeniami kolejowymi i autokarowymi. Minusem tego typu transportu jest jednak znacznie dłuższy czas podróży.

Holandia dojazd: samoloty

Jeśli planujemy wyjazd do Holandii z dużym wyprzedzeniem czasowym, warto zainteresować się ofertami tanich linii lotniczych. Czasami za bilet w jedną stronę możemy zapłacić jedynie 60 zł. Niestety, w przypadku Holandii, promocje są dosyć rzadkie i zwykle nie obejmują połączeń z największymi miastami.

Standardowe ceny lotnicze wahają się od 400 do 800 zł za bilet w jedną stronę. Jeśli czas podróży nie jest dla nas istotny, lepiej wówczas zainteresować się tańszymi środkami transportu, takimi jak pociągi, czy autokary.

 

 

Holandia dojazd: pociągi

W ofercie polskich kolei trudno znaleźć bezpośrednie połączenia z miastami holenderskimi. Wiele osób decyduje się jednak na podróż z przesiadkami. Przykładowo, z licznych polskich stacji dostaniemy się łatwo do Berlina. Z kolei stamtąd istnieje wiele połączeń z miejscowościami holenderskimi.

Decydując się na podróż pociągiem, musimy liczyć się z dosyć długim czasem podróży. Najszybsze połączenie z Warszawy do Amsterdamu trwa 13 godzin (przesiadka w Berlinie).

Dużą popularnością cieszy się trasa Warszawa-Kolonia-Amsterdam ze względu na stosunkowo niski koszt podróży. Bilet w jedną stronę kosztuje jedynie 50 euro. Jednak ze względu na duże zainteresowanie trzeba je rezerwować już z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

 

Holandia dojazd: autokary

Podróż z Warszawy do Amsterdamu autokarem trwa aż 18 godzin. Obecnie istnieją także połączenia do miast holenderskich z Krakowa, Katowic, Wrocławia, Bydgoszczy, a w ostatnich latach także z mniejszych miejscowości.

Dobrze jest taką podróż zaplanować wcześniej, aby móc śledzić oferty promocyjne przewoźników. Czasami możemy dostać się do dużych miast holenderskich nawet za kilkadziesiąt złotych. Standardowo bilet w jedną stronę kosztuje zwykle od 150 do 250 zł.

 

Holandia dojazd: podróż samochodem

Holandia należy do strefy Schengen, podobnie jak sąsiadujące z nią Belgia i Niemcy. Jadąc samochodem do tego kraju, nie będziemy więc przechodzić kontroli paszportowych.

Mimo że ten sposób dojazdu daje nam sporo niezależności, nie jest polecany w przypadku podróży do miast holenderskich. Są one zazwyczaj pełne turystów i trudno jest znaleźć dogodne miejsca parkingowe.