Na ten raport czekaliśmy 2 lata. Oto 10 krajów, w których ludziom żyje się najlepiej wg Światowego Raportu Szczęścia. Na którym miejscu jest Polska?

Zobaczcie, w których krajach ludziom żyje się najlepiej.

W zleconym przez ONZ Światowym Raporcie Szczęścia (World Happiness Report) Polska zajmuje miejsce 60., zaraz za Białorusią i przed Malezją. Wynik raportu oparty jest na badaniach przeprowadzonych przez Instytut Gallupa wśród 158 krajów. Do oceny brano pod uwagę ogólny dobrobyt mieszkańców, warunki życia, zatrudnienie, jakość opieki socjalnej, swobodę dokonywania wyborów życiowych, hojność mieszkańców i skalę korupcji (w okresie ostatnich 3 lat). Czy szczęście da się policzyć? Ankietowani określali swój poziom szczęścia na skali od 1 do 10, a najszczęśliwszy kraj osiągnął na niej 7,587. Poprzedni raport wydany był w 2013 lat - od tamtej pory Polska spadła z 51. miejsca na 60.

Komentarze (36)
Na ten raport czekaliśmy 2 lata. Oto 10 krajów, w których ludziom żyje się najlepiej wg Światowego Raportu Szczęścia. Na którym miejscu jest Polska?
Zaloguj się
 • sawa3711

  Oceniono 59 razy 59

  10. Australia
  9. Nowa Zelandia
  8. Szwecja
  7. Holandia
  6. Finlandia
  5. Kanada
  4. Norwegia
  3. Dania
  2. Islandia
  1. Szwajcaria
  nie ma za co :-)

 • swistak336

  Oceniono 75 razy 53

  Mi się żyje obiektywnie dobrze, a jestem nieszczęśliwy. Może dlatego, że jestem Polakiem, może ten nowoczesny, dostatni, w miarę bezpieczny świat jest zbyt nowoczesny i powoduje depresje?
  No i co z tym zrobić, że mi żyje się dobrze, a czuje źle.

 • polski_obywatel

  Oceniono 33 razy 21

  Katolickiego kraju nie ma w tej dziesiątce? To można być szczęśliwym bez KK ? Dziwne.

 • uthark

  Oceniono 21 razy 5

  Proszę zwrócić uwagę na zdjęcie z Australii: ulica tętni życiem, chociaż nie można tam wjechać samochodem lub jest to mocno utrudnione. Może właśnie dlatego tętni życiem...

 • hiszpan25

  Oceniono 9 razy 1

  "W zleconym przez ONZ Światowym Raporcie Szczęścia (World Happiness Report) Polska zajmuje miejsce 60., zaraz za Białorusią" - to moze tlumaczyc dlaczego tylu ludzi juz wyjechalo z tej zielonej wyspy i dlaczego tylu kolejnych powaznie o tym mysli...

 • micant45

  Oceniono 8 razy -2

  Co to znaczy darmowa opieka medyczna czy darmowa edukacja policealna? Lekarze leczą za darmo, a nauczyciele za darmo uczą?

 • wacek1444

  Oceniono 44 razy -4

  Drogi administratorze, co odpierd---sz z tymi licznikami na plus i na minus. Liczą jak się tobie podoba.
  I to jest na kilkunastu artykułach, szczególnie jak tobie nie pasuje albo nie jest po myśli partyjnej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX