Tanie loty: z jakim wyprzedzeniem i w jakie dni najlepiej kupować bilety lotnicze?

Do dalekich krajów - nawet z kilkumiesięcznych wyprzedzeniem, do Europy - dwa miesiące przed lotem warto zacząć się rozglądać. Wyszukiwarka KAYAK.pl radzi, z jakim wyprzedzeniem i w jakie dni najlepiej kupować bilety lotnicze.
Kluczową rolę podczas polowania na okazyjne ceny biletów lotniczych odgrywa znalezienie ich w odpowiednim momencie. Z analizy milionów wyszukiwań lotów przeprowadzonej przez KAYAK.pl wynika, że najłatwiej zaoszczędzić rezerwując loty z dużym wyprzedzeniem. To właśnie dzięki cierpliwemu planowaniu można znaleźć najkorzystniejsze ceny. Podróżującym do dalekich krajów wyszukiwarka turystyczna KAYAK.pl doradza rezerwowanie lotów nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Najlepsze dni tygodnia na kupowanie biletów to według KAYAK-a środa i poniedziałek.

Loty do Ameryki Północnej i Azji z pięciomiesięcznym wyprzedzeniem

Zainteresowani podróżami do Ameryki Północnej lub Azji, powinni rozpocząć poszukiwania biletów już na pięć miesięcy przed planowanym wylotem. W przypadku Europy można pozwolić sobie na trochę więcej spontaniczności, ale warto zacząć rozglądać się za połączeniami już na dwa miesiące przed podróżą.

W jakie dni tygodnia najlepiej latać?

Oprócz wyprzedzenia, z jakim należy rezerwować loty, KAYAK.pl sprawdził również, w jakie dni tygodnia ceny biletów są najkorzystniejsze. By znaleźć ciekawą promocję, warto szukać lotów wtedy, kiedy inni nie mogą podróżować, czyli w środku tygodnia. Najlepszym dniem na wylot do Azji czy Afryki jest środa, a na powrót - poniedziałek lub czwartek. Zwiedzanie Ameryki Północnej najlepiej natomiast rozpocząć w piątek, a zakończyć we wtorek.

Cel podróżyWylotPrzylot
Ameryka Północnapiątekwtorek
Ameryka Środkowaczwartekśroda
Afrykaśrodaczwartek
Azjaśrodaponiedziałek
Karaibyśrodaniedziela
Europapiątekponiedziałek
Ameryka Południowaśrodaponiedziałek
Weekendowe bilety lotnicze tańsze na terenie Europy

Nieco inaczej prezentują się wyniki porównania biletów lotniczych w Europie. Z danych KAYAK.pl wynika, że najlepsze ceny lotów można znaleźć planując podróż od piątku do poniedziałku.

Podróżowanie w niepopularnych termianch

"Na trasach długodystansowych podróżni, którzy mogą sobie pozwolić na elastyczne przesuwanie terminów, powinni planować loty poza dniami, które są najczęściej wybierane przez pasażerów", podpowiada Jan Valentin, Dyrektor Generalny KAYAK w Europie. "Warto więc pamiętać, że podróżujący w interesach, rezerwują loty najczęściej na początku tygodnia i próbują wrócić jeszcze przed piątkiem. Natomiast osoby wyjeżdżające na urlop, starają się wylatywać w sobotę lub w niedzielę, by w ten sposób zaoszczędzić jak najwięcej dni urlopu", dodaje Valentin.

Uwagi

Podstawą wyników są wyszukiwania lotów powrotnych dokonane z Polski na www.kayak.pl od listopada 2013 do lutego 2015, w terminach od 11 listopada 2013 do lutego 2015.

Komentarze (6)
Tanie loty: z jakim wyprzedzeniem i w jakie dni najlepiej kupować bilety lotnicze?
Zaloguj się
 • mr.powers

  Oceniono 35 razy 35

  Taaaaa...a pieczywo najlepiej kupowac po 6 wieczorem, wtedy przeceniaja o 30-50%...;)

 • kakaowe-oko-1

  Oceniono 12 razy 10

  A w Kauflandzie po 20-tej wszystkie owoce i warzywa 50% taniej!!!

 • singielka_1976

  Oceniono 11 razy 9

  Dziwne, że o Australii i Oceanii ani słowa....

 • an1005

  Oceniono 6 razy 4

  Alem sie obsmiala z tego co wyszukal mi Kayak. $ x drozej niz mam zarezerwowane na zwykle linie.
  Nie napisze dokad bo musze najpierw wykupic te rezerwacje

 • Oceniono 2 razy 2

  Co do godzin to się nie do końca zgodzę - promocje są lepsze i gorsze. Czasem możemy znaleźć loty do Londynu za 88 zł w dwie strony a czasem na Kubę za 699 zł w dwie strony. Osobiście sprawdzam je na travelmaker.pl/ i w sumie mogę godnie polecić tę stronę.

 • podroznik999

  0

  Jak chcecie tanio latać to trzeba odwiedzać serwisy jak

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX