Pękła szklana platforma nad Tower Bridge. Turysta: "Wyglądało to przerażająco". Dyrektor: "Jesteśmy nadal otwarci"

Zarząd imponującego korytarza z przeszkloną podłogą, z którego można podziwiać jeden z najbardziej rozpoznawanych zabytków Londynu, kilka dni temu zaliczył niemałą wpadkę. W trakcie wydarzenia organizowanego w przeszklonym korytarzu nad Tower Bridge, z tacy kelnerki spadła szklana butelka po piwie, która roztrzaskała szybę, pod którą, jak mogłoby się zdawać, jest już tylko Tamiza.
Otwarcie Tower Bridge Glass Walkway odbyło się 10 listopada. Przeszklona platforma kosztowała Londyn około 1,5 miliona dolarów i jej powstanie było częścią obchodów 120-lecia Tower Bridge. Korytarz ma 11 metrów długości i 1,8 metrów szerokości, podłoga zaś składa się z sześciu warstw, ważących po 500 kilogramów. Platforma "wisi" nad mostem na wysokości 42 metrów i od dnia otwarcia, obok dużego zainteresowania pytaniem, czy spacerujący po moście będą w stanie zajrzeć pod spódnice kobiet na górze, zachwyca zarówno Londyńczyków, jak i turystów spoza miasta.A przynajmniej zachwycała do momentu, kiedy 21 listopada kelnerka upuściła na szybę szklaną butelkę. Uderzenie sprawiło, że cały szklany panel popękał, zamieniając się w masę malutkich potłuczonych fragmentów. Do dalszego zniszczenia przyczyniły się obcasy jednej ze zwiedzających atrakcję kobiet. Ochrona szybko odgrodziła miejsce, a w przeciągu 24 godzin szklana warstwa została wymieniona.

Peter Gordon, turysta, który był świadkiem wydarzenia, umieścił zdjęcie rozbitej szyby na Twitterze.

W rozmowie z Huffington Post powiedział, że wyglądało to przerażająco, ale żadne niebezpieczeństwo nie groziło zwiedzającym.

Podobny incydent zdarzył się wcześniej tego roku w Chicago na przeszklonej platformie Willis Tower Skydeck. Jeden ze szklanych balkonów na 103 piętrze pękł między stopami turysty. Całe szczęście, w obu przypadkach nikt nie ucierpiał.

Tower Bridge Glass Walkway/ Fot. CC BY 2.0/ Bex Walton/ Flickr.com

Chris Earlie, dyrektor Tower Bridge powiedział, że jest mu bardzo przykro z powodu tego zdarzenia. Przyznał też, że zarząd był krótkowzroczny i powinien był zabronić wprowadzania jakichkolwiek szklanych przedmiotów. Eerlie zapewnia, że choć pęknięcie wyglądało strasznie, konstrukcja jest bezpieczna. Podłoga złożona jest z pięciu warstw szkła, którą z wierzchu pokrywa jeszcze warstwa ochronna. W razie jakichkolwiek uszkodzeń ta warstwa może być wymieniona. "Jesteśmy nadal otwarci dla zwiedzających i gdybyśmy mieli najmniejsze wątpliwości, zamknęlibyśmy atrakcję" - dodaje.

Tym, którzy cierpią na lęk wysokości i przy każdym kroku oczami wyobraźni widzą, jak podłoga pęka pod ich stopami, radzimy podziwiać platformę z dołu.

Komentarze (52)
Pękła szklana platforma nad Tower Bridge. Turysta: "Wyglądało to przerażająco". Dyrektor: "Jesteśmy nadal otwarci"
Zaloguj się
 • chateau

  Oceniono 651 razy 637

  "Szklana platforma nad Tower Bridge pękła, gdy spadła na nią butelka piwa. 11 dni po otwarciu"

  Zapamiętajcie, żeby nie trzymać otwartego piwa zbyt długo. Jako przykład możecie podać skalę zniszczeń, jakich potrafi dokonać otwarta od 11 dni butelka.

 • parsom

  Oceniono 307 razy 253

  K..., kolejny "news" z d... wzięty. Pękła warstwa zabezpieczająca przez zarysowaniem, jakiś debil wrzucił to na FB czy innym g..., kolejny debil postanowił o tym "napisać", a jeszcze kolejny zamieścił to na głównej.
  Ale oczywiście cenię dobre dziennikarstwo.

 • zbanowany_ponownie

  Oceniono 96 razy 94

  art jest sprzed tygodnia, cenię dobre dziennikarstwo, standard gazeciany itd. to wszystko jasne.

  Natomiast ja nie rozumiem dlaczego przerażeniem napawa autora możliwość zaglądnięcia pod spódnice kobiet spacerujących szklaną platformą, a nie przeraża taka sama możliwość w przypadku mężczyzn w spódnicach ...

  dyskryminacja ze względu na płeć w gie wu ... łał ...

 • joymachine

  Oceniono 83 razy 65

  Zabronią butelek. Komuś spadnie aparat i zrobi to samo. Zabronią wnoszenia aparatów. Ktoś się potknie i stanie się to samo. Będzie zakaz wchodzenia turystom do korytarza. I od tego momentu będzie już bezpiecznie i wszyscy będą zadowoleni :)

 • bmxrider

  Oceniono 36 razy 34

  "Tak wygląda szklana platforma nad Tower Bridge"
  Niestety tak to wygląda nagranie nóg na green screenie i timelaps z mostu wklejony ....

 • lisa2

  Oceniono 59 razy 27

  A mówiłam... Mówiłam, pisałam, namawiałam. Nie pijcie piwa, bo piwo jest niebezpieczne, pijcie wódkę, polską wódkę, tą normalną - z czerwoną kartką (ta z niebieską jest słabsza i zbliżona do piwa - i tej nie pijcie).

  Pamiętajcie !!! Piwo szkodzi zdrowiu i grozi utratą życia lub kalectwem. Wódka pita z umiarem (kieliszek co godzinę) to samo zdrowie, żadnych dżinów (zgroza jeśli tonikiem), żadnego ale... przepraszam Ale, jeśli już to Porter z plastiku. Ostatnio można dostać (zgodnie z ustawą o ochronie... prze. przepraszam... o przeciwdzia... przeciwdziałaniu a-l-k-o-h-o-l-i-z-m-o-w-i (brrr... jakie brzydkie słowo) ) takie piwa (przywożone z Białorusi czy Ukrainy) w torebkach foliowych, świetne - ale daleko im do naszej swojskiej wódeczki z czerwoną kartką.

  Nie dość, że niosła go trzeźwa pani (he, he, kelnerka i trzeźwa ;) ), to wlazła jeszcze nad most - no wiadomo, że straciła równowagę i nie doniosła - pewnie teraz musi się tłumaczyć ze swojego stanu.

  No cóż, jak ją zwolnią to może wreszcie jakaś Polka dostanie jej miejsce. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Mój stary mówi : "Baba z wozu, koniom lżej." Mój kochany stary, dziś ma wreszcie dobry humor i dał mi tylko dwa razy w pysk, to mogę sobie trochę popisać na Forum, bo w miarę dobrze widzę (nie zahaczył mnie w oczy, a palce się już zrosły). Ale i tak z niego dobry człowiek, dba o mnie. Nigdy by mnie nie puścił na taką wysokość z pełną butelką piwa. Kochany Misio, dba o mnie, bym się nie przedźwigała.

  No ale nic to, dobrze że u nas, na Pałacu Kultury i Nauki nie ma takiego tarasu przeszklonego, bo bym sprawdziła jak się lata.

  Na zdrowie !

 • sirseb

  Oceniono 25 razy 23

  "No to firma Ziegler zaplaci nam odszkodowanie!"
  :)

 • osmiol

  Oceniono 23 razy 19

  Szklanką po łapkach panu dyrektorowi tej szklanej pułapki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX