Kanadyjczyk szuka towarzyszki podróży dookoła świata. Nie musi płacić za bilety, ale... [HIT SIECI]

Pewien Kanadyjczyk pilnie poszukuje Elizabeth Gallagher. I to nie jakiejś konkretnej Elizabeth Gallagher, ale jakiejkolwiek kobiety o tym imieniu i nazwisku, która posiada kanadyjski paszport. Wpis, który umieścił na portalu Reddit.com 2 listopada osiągnął szczyty popularności, a niejedna Elizabeth już się do niego zgłosiła. O co chodzi?
Rok temu 28-letni Jordan Axani kupił bilety lotnicze do kilku miejsc na świecie dla siebie i swojej dziewczyny. To miała być ich podróż życia. Niestety, w międzyczasie związek się rozpadł i Jordan został sam z biletami na podróż dookoła świata. Postanowił więc znaleźć zamienniczkę na miejsce swojej byłej dziewczyny - Elizabeth Gallagher. Poszukiwania rozpoczął umieszczając ogłoszenie na portalu społecznościowym Reddit.com.

Dlaczego Kanadyjczyk po prostu nie zmienił nazwiska na biletach? Jordan tłumaczy, że skomplikowana procedura w rezultacie może kosztować więcej niż same bilety. Poza tym, jak przyznaje, chciałby, żeby jakaś Elizabeth Gallagher po prostu mogła skorzystać z nieoczekiwanej szansy zjechania świata - on sam nie oczekuje niczego w zamian. Podkreśla, że nie szuka towarzysza podróży, nie oczekuje wakacyjnego romansu, narkotyków, handlu wymiennego albo tego, żeby nowa Elizabeth Gallagher pozowała z nim do selfie przed Jarmarkiem Świątecznym w Pradze. Współpasażerka nie będzie miała także obowiązku spędzania czasu z Jordanem (chyba, że zechce) ani zwracania pieniędzy za bilety.

Elizabeth nie byle jaka

Szczęśliwa wybranka poleci z Jordanem do Nowego Jorku, Mediolanu, Paryża, Pragi, Bangkoku, Delhi i z powrotem do Toronto. Jakie oczekiwania musi spełnić? Jordan wyznaczył następujące kryteria. Elizabeth:

1. ma być zdrowa na umyśle, mądra, zaletą byłoby także, gdyby okazała się osobą interesującą.

2. ma marzyć od dawna o podróży, której nie mogła zrealizować ze względu na brak możliwości czy funduszy.

3. ma być gotowa na spontaniczną wyprawę, niesamowite doświadczenie, o którym, być może będzie kiedyś opowiadać swoim wnukom.

4. ma zrobić kiedyś coś podobnego. Jordan wierzy w swojego rodzaju karmę. "Miałem szczęście w życiu i to jest moje podziękowanie dla Wszechświata, że to umożliwił", twierdzi.

Do tej pory zgłosiło się do niego mnóstwo Elizabeth Gallagher, w tym jedna, która twierdzi, że ma tyle lat, że spokojnie mogłaby być jego mamą, ale marzy o takiej podróży od dawna. Kanadyjczyk jeszcze nie podjął decyzji.

Jordan komentuje, że nie spodziewał się takiego odzewu. Wierzy jednak, że w całej historii jest coś niezwykle pozytywnego. Nowa Elizabeth Gallagher na pewno nie zaprzeczy.

Zobaczcie wpis Jordana Axaniego na reddit.com >>

Komentarze (59)
Kanadyjczyk szuka towarzyszki podróży dookoła świata. Nie musi płacić za bilety, ale... [HIT SIECI]
Zaloguj się
 • nessuno

  Oceniono 531 razy 463

  Ufff, całe szczęście,że chłopak z fantazją nie poszukuje jakiejś o nazwisku Krystyna Pawłowicz.

 • swan_ganz

  Oceniono 430 razy 96

  "1. ma być zdrowa na umyśle, mądra, zaletą byłoby także, gdyby okazała się osobą interesującą."

  powodzenia chłopie... Już pierwszy warunek jest nie do spełnienia... :-)

 • Krzysztof Matys

  Oceniono 117 razy 91

  Prowadzę biuro podróży. Każdego roku zostają mi takie bilety (ktoś wykupił wycieczkę i w ostatniej chwili rezygnuje, bilet bezzwrotny i na konkretne nazwisko zostaje). Chyba też będę dawał takie ogłoszenia ;) krzysztofmatys.blog.onet.pl/

 • gadolinn

  Oceniono 88 razy 86

  moze on ma konto w banku w londynie,
  a pieniadze moze podjac tylko on albo Elizabeth Gallagher;

 • benitabialouz

  Oceniono 80 razy 72

  czemu nie miałabym zmienić nazwiska? wszystkie pozostałe kryteria spełniam....

 • weys

  Oceniono 45 razy 39

  dobrze że nie wystawiła go ZDZISŁAWA SOŚNICKA,
  trudniej byłoby znaleźć zastępstwo ;)

 • denne_wszytsko

  Oceniono 32 razy 12

  bzdura. Ja taka jestem. I do tego na pewno nie straszę wyglądem. A właśnie zostałam zbyta argumentem "muszę sobie poradzić sam ze sobą"....kpina. Wspierałam, doradzałam, byłam do bólu wyrozumiała i co mi z tego. Zostałam sama jak palec bo znajomi którzy odeszli przez moje zaangażowanie w to wszystko już nie chcą do mnie wrócić. Prawda jest taka, że mężczyźni cenią tylko zołzy i księżniczki. Jak im się trafi uczciwa i porządna kobieta to jej nie szanują. Tyle w temacie!

 • yargan

  Oceniono 16 razy 10

  Powinna zgłosić się ta oryginalna. Skoro nie oczekuje już żadnych zbliżeń, a nawet obowiązku spędzania czasu razem. Chyba,że jest takim upierdliwcem, że nawet w ten sposób trudno by było z nim wytrzymać.

 • zlosliwy.janek

  Oceniono 20 razy 6

  Kupując bilety z/do Stanów musiał podać numer paszportu, ciekawe, czy nowa pani G. poleci na paszport poprzedniej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX