Mamy nadzieję, że nie jesteś jednym z nich. 10 najbardziej denerwujących typów turysty

Miejscowi uwielbiają wyśmiewać się z turystów: nieporadnych,zdezorientowanych, poruszających się stadnie. A już naprawdę nie cierpią tych, którzy się panoszą, jakby byli u siebie, krzyczą, piją, bałaganią...Zanim wyruszysz na kolejną wycieczkę, zobacz jak się NIE zachowywać i czego NIE robić, żeby uniknąć kpiących spojrzeń miejscowych.

"Bez gaf w obcym kraju". Przeczytaj książkę >>

Oto 10 typów turysty, których miejscowi nie lubią najbardziej.

Komentarze (43)
Mamy nadzieję, że nie jesteś jednym z nich. 10 najbardziej denerwujących typów turysty
Zaloguj się
 • bofhus

  Oceniono 316 razy 310

  Twórce tego dziwadła pogieło. Tylko jeden przykłąd jest trochę trafiony - pijany turysta, pod warunkiem, że rozrabia, drze ryja albo jest namolny. Pozostałe przypadki to nic nie wadzące nikomu zachowania. Koszulka zła? Lepiej dresik z kapturem? Wtedy się upodobni do tubylców? Że robi głupie fotki? A kto ich nie robi (patrz selfie) i co one niby komuś przeszkadzają? Że stoi z mapą i się rozgląda nieporadnie? Kultura podpowiada, że wtedy najlepiej zagadnąć i pomóc, czasami może być to bardzo ciekawy pomysł na spędzenie czasu, zamiast siedzieć w knajpie czy lansować się w galerii handlowej. Kolorowy parasol przewodnika grupy? Wolelibyście takich, który wrzeszczą co chwilę "Grupa Itaka proszę za mną" ? Turysta to zwykle obiekt miły i pożądany, zwłaszcza tam, gdzie jest co zwiedzać.

 • jazurek

  Oceniono 177 razy 171

  Z miesiąca na miesiąc, z dnia na dzień, artykuły w GW są coraz durniejsze. To już prawie "Fakt".

 • eudocimus

  Oceniono 102 razy 96

  Co za obłuda. Cyt. Nasze miasto wcale ciebie nie <3. Taaaa, ale kto sprzedaje turystom takie koszulki? Kupili u siebie czy na wyjeździe. Może miasto wcale nie kocha takich turystów ale żyje z nich.

 • Rafal Pruszyn-ski

  Oceniono 83 razy 81

  Ten tekst jest tak idiotyczny ze nikt sie pod nim nie podpisal. Bo chyba wstyd sie przyznac ze jest sie takim skonczonym idiota.

 • egoistka1982

  Oceniono 75 razy 73

  1. Co złego w kupowaniu koszulek z miejscami, które się odwiedziło? Co w tym denerwującego, że turysta coś kupuje?
  2. Co złego w robieniu sobie tysięcy głupich zdjęć? Każdy robi sobie takie zdjęcia jakie potem lubi oglądać w swoim albumie.
  3. Parasol, jak sama nazwa wskazuje służy do ochrony przed słońcem. Ktoś kto sporo jeździ po Azji nie widzi nic dziwnego w turyście / przewodniku zasłaniającym się od słońca parasolem...to może tylko dziwić kogoś kto co roku jedzie na wakacje nad polski Bałtyk lub do babci na sadzenie kalafiora. Taki przewodnik dzień w dzień popyla z grupami i naprawdę często parasol to nie tylko znak dla grupy ale najnormalniejsza w świecie ochrona przed ciągłym słońcem.
  4. Ok, zatrzymywanie się w przejściach wkurza, ale nie tylko turyści tak robią.
  5. Ok, pijany turysta...rzeczywiście czasami ludziom się wydaje, że poza domem mogą wszystko.
  6. Wygląd... nie lubię osobiście jednego stylu ubierania się - na dziada. Często spotykane na kierunkach azjatyckich... czy jadać gdzieś z plecakiem naprawdę trzeba od razu wylglądać jak oberwany dziad?
  7. Amerykański turysta, niemiecki turysta, chiński turysta, polski turysta...do każdego można przypiąć łatkę. Jak ktoś nie lubi ludzi, to w każdym znajdzie coś denerwującego.
  8. Robienie zdjęć tabletem... czemu denerwujące? Dla mnie tylko zabawne :-) Każdy sobie robi zdjęcia czym chce i jak chce, jego sprawa!
  Pozostałych nie komentuję.
  Artykuł z doopy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX