Boże Narodzenie w Honolulu? Ucieczka do ciepłych krajów: gdzie pod koniec roku cieszyć się słońcem za rozsądną cenę? [KAYAK.PL]

Synoptycy zapowiadają szybką i mroźną zimę. Z myślą o tych, którzy chcieliby chociaż na chwilę uciec przed chłodnymi miesiącami, KAYAK.pl, kompleksowa porównywarka ofert turystycznych na świecie, przygotowała kilka propozycji wyjazdowych na koniec roku.
Październik. Gruzja, a może Bermudy?

Październik to idealna pora na zwiedzanie Gruzji. Temperatury są już trochę niższe, ale nadal często przekraczają 20 stopni. Również wtedy zaczynają się zbiory owoców oraz rusza sezon produkcji wina. Według wyszukiwań porównywarki KAYAK.pl , kupując bilet na lot realizowany przez jednego z przewoźników niskokosztowych (z wylotem 19 października i powrotem 26 października), trzeba liczyć się z wydatkiem ok. 650 zł.  

Tym, którym marzy się dłuższy i trochę bardziej egzotyczny wypoczynek, polecamy podróż na Bermudy. Październik to ostatni moment na ciepły i bezdeszczowy pobyt pod koniec sezonu turystycznego. Na wyspach odbywa się wtedy wiele imprez, ale uwaga - ceny atrakcji i towarów nadal utrzymują się na dość wysokim poziomie. Przykładowa cena za przeloty w dwie strony (z przesiadkami) dla jednej osoby to minimum 3341 zł (wylot 17 października, powrót 27 października).

Listopad. W Miami zawsze ciepło

Indie/ Fot.Shutterstock

Ci, którzy marzą o podróży do Indii, nie powinni się wahać, tylko rezerwować bilety na listopad. Właśnie wtedy zaczyna się najlepszy okres na podróże w tym kierunku. Deszcze o tej porze roku są rzadkością, a temperatury nie są tak męczące. Przygotowania do wyjazdu trzeba jednak zacząć odpowiednio wcześniej ze względu na obowiązek wyrobienia wizy. KAYAK.pl poleca loty do Mumbaju (min. 1815 zł za lot w dwie strony w dniach 13-19 listopada).

Miami/Fot. CC BY-SA 2.0/ joiseyshowaa/ Flickr.com

Tym, którzy chcą mieć gwarancję idealnej, letniej pogody, proponujemy ucieczkę na Florydę, najbardziej słoneczny i ciepły stan w USA. Nie można jednak dać zwieść się pozorom - sezon huraganowy oficjalnie kończy się dopiero 30 listopada. Wizyta w Miami może być również doskonałą okazją do zakupowego szaleństwa. Pamiętać trzeba jednak o tym, że ceny w sklepach podane są bez podatku od sprzedaży (7% w przypadku większości towarów i usług). Ceny za bilet w dwie strony do Miami zaczynają się od 2460 zł (np. z wylotem 14 listopada i powrotem 25 listopada).

Boże Narodzenie w Honolulu/ Fot. CC BY 2.0/ Kyle Nishioka/ Flickr.com

Grudzień. Boże Narodzenie w Honolulu

Grudniowa, chłodna aura oraz świąteczne zamieszanie - dla niektórych to wystarczające argumenty do zaplanowania wakacji właśnie w tym czasie. Na tych, którzy marzą o spędzeniu Bożego Narodzenia w zupełnie innych niż zwykle okolicznościach, czeka miła niespodzianka. Bilety do Dubaju można znaleźć już za 1666 zł (wylot 19 grudnia, powrót 10 dni później).

Tym, którzy co roku obiecują sobie święta pod palmami, proponujemy wyjazd na Hawaje. Dlaczego właśnie tam? Mówi się bowiem, że na wyspach są tylko dwie pory roku - lato i... Boże Narodzenie. Na miejscu można uczestniczyć we wszystkich tradycyjnych, świątecznych atrakcjach, takich jak uroczyste włączenie światełek czy kiermasze. A wszystko to w zdecydowanie przyjemniejszych temperaturach. Bilet w dwie strony dla jednej osoby z lądowaniem w Honolulu to koszt ok. 3151 zł (pobyt od 8 do 28 grudnia).

Komentarze (4)
Boże Narodzenie w Honolulu? Ucieczka do ciepłych krajów: gdzie pod koniec roku cieszyć się słońcem za rozsądną cenę? [KAYAK.PL]
Zaloguj się
  • malodobry_gda

    Oceniono 1 raz 1

    Przed wyjazdem wizy do Indii już nie są konieczne. Wydają na granicy.

  • lanou

    Oceniono 4 razy 0

    3000 zł rozsądna cena? Sam przelot? Cholerka... Planowałem na cały urlop nie wydać więcej niż 2400...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX