Najbardziej pożądane kierunki na majowe wyjazdy Polaków [RAPORT SKYSCANNER]

Hiszpania na celowniku. Analiza Skyscanner.pl pokazuje wymarzone cele wycieczek na majowy wypoczynek.
Najpopularniejsza wyszukiwarka podróży w Europie, Skyscanner, przeanalizowała dane dotyczące zapytań Polaków o bilety lotnicze w maju 2013 i 2014 r. Większość z nas chciałaby w tym czasie odwiedzić południe Europy.

ZOBACZ 10 KRAJÓW, KTÓRE POLACY NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZILIBY W MAJU >>

Wymarzone kierunki Polaków na majowy weekend niemal nie zmieniły się w stosunku do ubiegłego roku. Lista 10 krajów, które najbardziej chcemy odwiedzić, zawiera te same państwa, jednak w 2014 r. na popularności zyskały Stany Zjednoczone (wzrost zapytań o bilety lotnicze o 53% w porównaniu z 2013 r.) oraz Grecja (wzrost o 30%). Swoją pozycję na wspomnianej liście umocniła również Wielka Brytania (20% wzrost). Tuż za pierwszą dziesiątką znalazła się Polska, co może świadczyć o rosnącej popularności transportu lotniczego wewnątrz kraju.

Wymarzone miasta na majówkę

Wśród najpopularniejszych miast największy wzrost zainteresowania zanotował Nowy Jork (aż 57% w porównaniu do 2013 r.), w czym z pewnością pomogły nowe, atrakcyjne cenowo połączenia z lotniskiem JFK, które zaczęły oferować linie lotnicze Norwegian z Gdańska i Krakowa. Na drugim miejscu pod względem wzrostu zainteresowania uplasowała się Lizbona (33%), do której w listopadzie 2013 r. zaczęła latać linia Ryanair. Niesłabnącym zainteresowaniem Polaków cieszy się również stolica Wielkiej Brytanii (32% wzrost).

ZOBACZ 10 MIAST, KTÓRE POLACY NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZILIBY W MAJU >>

W maju nie licz na najtańsze loty. Jak sobie radzić?

Radzi Magdalena Greloff, Marketing Manager Skyscanner: - Ponieważ w majowy weekend coraz więcej Polaków myśli o wyjeździe za granicę, trudniej w tym okresie o wyjątkowo korzystne oferty lotów. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi Skyscanner.pl, wyszukiwarka podróży, która dzięki ogromnej bazie lotów i braku dodatkowych opłat, pozwala znaleźć najlepsze okazje cenowe. Nawet, jeśli szukamy biletów na ostatnią chwilę i na najpopularniejszych trasach nie ma już żadnych promocji, wyszukiwarka Skyscanner dzięki opcji "Wszędzie" pozwala na znalezienie wszystkich możliwych połączeń w zadanym budżecie i czasie, dzięki czemu może zainspirować nietuzinkową podróż.

Komentarze (7)
Najbardziej pożądane kierunki na majowe wyjazdy Polaków [RAPORT SKYSCANNER]
Zaloguj się
 • ollendorff

  Oceniono 25 razy 7

  Lizbona to drugi Paryż, to idealne miejsca dla artystów, humanistów i marzycieli. To na pewno nie jest kurort dla plastikowych pań, zadufanych w sobie handlarzy, komercyjnych dziennikarzy, przemysłowców i innych przekupniów. Tacy ludzie tam na pewno nie są mile widziani, po prostu tam nie pasują, mało tego ich obecność może nawet drażnić. Zostawcie te miejsce nam - artystom. Macie do dyspozycji cały świat, mnóstwo miejsc dla snobów. Jedzie np. zabawić się do Monte Carlo, do Londynu, Zurychu itp, Lizbonę zostawcie w spokoju.

 • mark234

  Oceniono 4 razy 2

  Własna sofa przed telewizorem dobra książka lub film wtedy odpoczywam a nie w tłumie w pędzie

 • krzgie

  0

  Zapraszamy do Lizbony! To miasto naprawdę jest wyjątkowe - inne, niż pozostałe europejskie stolice. Strome uliczki, pyszne jedzenie, przyjaźni ludzie + pogoda, wczoraj w Lizbonie były 24C. Przekonajcie się samo. Zapraszamy! www.InfoLizbona.pl - praktyczny przewodnik po Lizbonie i Portugalii

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX