Jak kupić tani bilet lotniczy? 10 zasad [INFOGRAFIKA]

Podpowiadamy, jak kupować, żeby nie przepłacać. Wyszukiwanie tanich biletów lotniczych to wbrew pozorom wcale nie jakaś straszna tajemnica. Stosuj się do poniższych zasad i lataj tanio!
1. Nie na ostatnią chwilę

Bilety lotnicze zwykle drożeją wprost proporcjonalnie do zbliżającego się terminu lotu. staraj się kupić bilet z jak największym wyprzedzeniem.

2. W dwie strony

Kupując bilet w jedną stronę, kupuj od razu również bilet powrotny w tych samych liniach lotniczych.

3. "Sunday Rule"

To zasada mówiąca o tym, że jeśli pobyt w miejscu docelowym uwzględnia noc z soboty na niedzielę, cena jest zwykle niższa.

4. Dłuższy pobyt

Korzystne ceny dotyczą również pobytów kilkudniowych, jeśli więc możesz zaplanować swój wyjazd w taki sposób, zaoszczędzisz.

5. Ten sam przewoźnik

Bilety w obie strony kupuj w tych samych liniach lotniczych. Kupienie tylko jednego biletu u przewoźnika i zmiana na powrót podwyższy koszty.

6. Leć bezpośrednio

Owszem, przesiadki mogą oznaczać oszczędność, ale ta sama trasa bezpośrednio w dobrej ofercie cenowej może okazać się znacznie lepsza.

7. Kupuj od razu po rezerwacji

Nie zwlekaj z wykupem rezerwacji, bo cena jest gwarantowana zwykle dopiero po uregulowaniu należności.

8. Korzystaj z promocji

Sprawdzaj oferty promocyjne, nawet jeśli jesteś ich wrogiem w sklepach na co dzień - w branży lotniczej naprawdę oznaczają ogromne oszczędności na cenie biletu.

9. Karty lojalnościowe

Jeśli korzystasz z usług danego przewoźnika często, zainteresuj się kartami lojalnościowymi - dają wiele profitów.

10. Bądź elastyczny

Sprawdzaj okoliczne daty (+/- 1, 2, 3 dni) preferowanego terminu podróży - ceny dzień po dniu mogą się znacząco od siebie różnić.

Źródło: Pansamolocik.plŹródło: Pansamolocik.pl

Komentarze (33)
Jak kupić tani bilet lotniczy? 10 zasad [INFOGRAFIKA]
Zaloguj się
 • bakluk

  Oceniono 94 razy 88

  Przepraszam bardzo ale autor artykułu chyba nigdy nie wyszukiwał najtańszych lotów. Kilka z tych "przykazań" podwyższa ceny przelotów.

 • jorn

  Oceniono 72 razy 62

  Oj widać, że autor samolotu od środka raczej nie oglądał.
  2. Bzdura. Tak było 10 lat temu i dawniej. Obecnie w tanich liniach cena biletu w dwie strony zwykle jest sumą cen dwóch biletów pojedynczych. U tradycyjnych przewoźników nie ma reguły.
  3. Ta reguła obowiązuje (z coraz częstszymi wyjątkami) na trasach obleganych głównie przez podróżników biznesowych. Na kierunkach z przewagą turystów w weekendy jest często drożej.
  4. No pobyt dłuższy czy kilkudniowy? A w tanich liniach zwykle nie ma znaczenia długość pobytu, bo ceny poszczególnych lotów są niezależne od siebie.
  5. Bzdura. Tak jest, gdy się kupuje bilety bezpośrednio u przewodnika. Internetowe wyszukiwarki przy odpowiednim manipulowaniu filtrami potrafią znaleźć ciekawe oferty łączone.
  6. Bzdura. Loty bezpośrednie są często najdroższe.

 • zydgejmasoncyklista

  Oceniono 47 razy 45

  Po tym artykule, kiedy latam samolotami od 20 lat, a ostatnie 10 wyjątkowo dużo, moje życie już nigdy nie będzie takie same. Doprawdy, jak niewiele wysiłku potrzeba, żeby zapełnić pustą stronę w sieci. Szkoda, że ten artykuł nie jest płatny.

 • hinokiwood

  Oceniono 21 razy 21

  co za głupoty. czy Pan Samolocik sprzedaje bilety lotnicze i liczy, że wzrosną mu obroty jak ogłupi ludzi?

 • magdeto

  Oceniono 20 razy 20

  Czasem bilet kupiony w ostatniej chwili jest tanszy. Kilka razy zdarzylo mi sie to z Wizzairem i Ryanairem. Nie ze radze czekac do ostatniej chwili ale czasem kiedy jest taka potrzeba mozna byc mile zaskoczonym :-)

 • untochables

  Oceniono 19 razy 19

  To rady dla osób, któe może zaczynają przygodę z tanim podróżowaniem ale nie doświadczonych myśliwych dobrych okazji - w zasadzie mógłbym wypunktować każdy wers tego tekstu ale tylko jeden:

  5. Ten sam przewoźnik

  Bilety w obie strony kupuj w tych samych liniach lotniczych. Kupienie tylko jednego biletu u przewoźnika i zmiana na powrót podwyższy koszty

  w przydpadku tanich lini lotniczych to się nie sprawdza - proszę sprawdzić np: Tel Aviv na Wizz - z Katowic - bilety kupowane na całe koło i osobno - coraz częściej opłąca się kupić na osobnych rezerwacjach

  jeśli ktoś mieszka między Balicami a Pyrzowicami - może kombinować loty do tych samych miast Wizz i Ryanair - ( np wylot Wizz a powrót Ryan)

 • hinokiwood

  Oceniono 12 razy 12

  Co za głupoty! Czy Pan Samolocik sprzedaje bilety lotnicze i liczy na wzrost obrotów jak ogłupi ludzi?

 • gaz-wegaz

  Oceniono 30 razy 10

  Każdy, kto chociaż trochę zajmuje się kupowaniem biletów online wie, że te porady w znacznej mierze są złe.
  Co konkretnie jest do kitu nie napiszę, bo takich odpowiedzi udzielam jedynie za pieniądze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX