"Polska jest piękna" vs. "Nie wierzcie w to, jest brzydko jak diabli!". Film promujący Polskę bije w sieci rekordy popularności i... dzieli internautów

Trzy tygodnie na YouTube. Ponad 100 000 odsłon, ponad 1000 polubień. Film "Poland is beautiful" stworzony przez Agencję Reklamową Bogaczewicz z Rzeszowa bije na YouTube rekordy popularności. Ale nie wszyscy uwierzyli w sielskie widoki "made in Poland".


Reklama, ale nie komercja

"Film nie jest projektem komercyjnym, wykonaliśmy go przy okazji naszych realizacji w różnych częściach kraju" - piszą twórcy filmu, Agencja Reklamowa Bogaczewicz z Rzeszowa, która na swoim koncie ma głównie filmy promocyjne dla branży turystycznej.

Czteroipółminutowy klip pokazuje subiektywny wybór pięknych miejsc w Polsce widzianych z lotu ptaka. Do tego dołożono sielankową muzykę. Film powstał dzięki wykorzystaniu oktokoptera, zdalnie sterowanego latającego śmigłowca i wysokiej klasy kamer (np. Epic Red One).

Łączy i dzieli

Mimo tak dużej popularności film podzielił oglądających. Pośród pozytywnych komentarzy powtarzają się słowa "piękny" i "rewelacyjny". "Yeah, I am proud of being polish :)" ("Jestem dumny z bycia Polakiem!") - napisał jeden z użytkowników YouTube. Natomiast internauci, którym film nie przypadł do gustu, przede wszystkim zarzucają jego twórcom stronniczość i nieadekwatny wybór zaprezentowanych w klipie miejsc. Pojawiają się również komentarze skrajnie negatywne: "DO NOT get fooled by the movie. Poland is ugly as hell" ("Nie dajcie się ogłupić temu filmowi. Polska jest brzydka jak diabli").

Patriotyzm lokalny

Sami twórcy odpowiadają: "Dlatego że pochodzimy z Podkarpacia, siłą rzeczy w filmie znajduje się najwięcej materiałów z tego regionu".

Jakie miejsca możemy zobaczyć filmie?

Bieszczady - Jezioro Solińskie (woj. podkarpackie)

Słowiński Park Narodowy (woj. pomorskie)

Gdańsk - Stare Miasto (woj. pomorskie)

Białka Tatrzańska (woj. małopolskie)

Hotel Bania (woj. małopolskie) Terma Białka (woj. małopolskie)

Wyciąg Kotlenica (woj. małopolskie)

Przełom Wisłoka - Rymanów (woj. podkarpackie)

Zalew Krasnobród (województwo lubelskie)

Rzeszów (woj. podkarpackie)

Bieszczady Połonina Wetlińska (woj. podkarpackie)

Agencja Bogaczewicz zapowiada już stworzenie kolejnego filmu promującego Polskę. Nowy klip ma prezentować miejsca wybrane przez internautów.

Podoba wam się klip "Poland is beautiful"? Jakie miejsca chcielibyście zobaczyć w kolejnym?

Co myślisz o filmiku "Poland is beautiful"?
Komentarze (346)
"Polska jest piękna" vs. "Nie wierzcie w to, jest brzydko jak diabli!". Film promujący Polskę bije w sieci rekordy popularności i... dzieli internautów
Zaloguj się
 • tidus9

  Oceniono 910 razy 742

  Jak można za przeproszeniem sr... do własnego gniazda? To się w głowie nie mieści jak ktoś pod materiałem promującym Polskę może powiedzieć, że materiał jest kłamliwy bo w jego opinii Polska jest brzydka?

  Byłem w wielu miejscach na świecie i wszędzie są miejsca ładne i te brzydsze. Lizbonę, którą tak często się promuje zapamiętałem jako miasto brudu, syfu i smrodu... tylko z genialnym systemem drogowym (zmiana ilości pasów w zależności od pory dnia). Nie podróżuję z przewodnikiem w ręku więc zazwyczaj widzę więcej, widzę jakie miasto naprawdę jest.

  Materiał na duży PLUS

 • puszka-3

  Oceniono 811 razy 697

  Film bardzo dobry ,chociaż nie pokazuje całego uroku Polski.
  A tym co się nie podoba ,to cóż malkontentów nigdy nie zabraknie.

 • sandwich1

  Oceniono 451 razy 387

  Czy naprawdę musimy promować quadowców, niszczących ten piękny kraj?

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 334 razy 292

  Ten hotel i baseny można śmiało wyrzucić. Montaż poprawić, ujednolicić muzykę i sensowniej poukładać prezentowane rejony, ale nie jest źle. Film miły dla oka. Zdecydowanie lepszy niż te gnioty kręcone przez POT i poszczególne województwa.

 • gregin

  Oceniono 384 razy 166

  Piękny kraj, a gdzie leży? Bo w tym, w którym żyję, to na każdym budynku jest ohydna reklama.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX