7 milionów ludzi w jednym mieście [HONGKONG]

W blokach w Hongkongu mieszka 7 milionów ludzi. Zobacz je na wyjątkowych zdjęciach Michaela Wolfa.

Hongkong jest specjalnym regionem administracyjnym na wschodnim wybrzeżu Chin. Dawniej kolonia brytyjska, dziś centrum biznesowe i turystyczne. Nazwa oznacza dosłownie „Pachnący port”. Hongkong to obecnie największy obszar miejskim na świecie - 75 km2 zamieszkuje 7 milionów ludzi. Hongkong zajmuje półwysep Koulun i liczne przybrzeżne wyspy - największe z nich to Lantau, Hongkong i Lamma. Cały okręg liczy 234 wyspy. Hongkong stanowi swego rodzaju pomost gospodarczy i kulturowy łączący świat zachodni z komunistycznymi Chinami. Miasto jest siedzibą wielu międzynarodowych organizacji, banków i firm. Ze względu na ograniczoną ilość gruntów architektura Hongkongu charakteryzuje się wielkimi drapaczami chmur, jednymi z najwyższych i najbardziej rozpoznawalnych na świecie. To nie tylko siedziby firm i instytucji, ale również obiekty mieszkalne dla kilku milionów ludzi. Niezwykłe zdjęcia przedstawiające najwyższe mieszkalne budynki Hongkongu wykonał Michael Wolf - niemiecki fotograf, którego prace przedstawione zostały w Davos na wystawie Art Exhibition 2012.

Komentarze (20)
7 milionów ludzi w jednym mieście [HONGKONG]
Zaloguj się
 • Gość: huston_mamy_problem

  Oceniono 76 razy 72

  nie chciał bym tam wracać do domu po pijanemu.....myśle że mógłbym błąkać się po takim bloku pare tygodni zanim znalazł bym swój lokal

 • Gość: Blaz

  Oceniono 20 razy 20

  Oj coś podejrzewam, że autor zdjęć skupił się raczej na najbardziej rozpoznawalnych najwyższych budynkach jak tych z osiedla mieszkaniowego w Lam Tin, a nie na najwyższych. Jest ich zresztą niewiele i przeważnie liczą 60-70 pięter. Na zdjęciach są raczej stare apartamentowce, z lat 80 i 90-tych ub. wieku. Obecnie buduje się w innym stylu.
  A tych najwyższych, jak w Tung Chung nie ma na zdjęciach.

  Blaz
  go2hk.pl

 • Gość: czytelnik

  Oceniono 19 razy 19

  Nie "największy obszar miejski na świecie" - bo ani 75km2 ani 7 mln mieszkańców nie czyni go "największym". Natomiast 7mln mieszkańców na 75km2 czyni go NAJGĘŚCIEJ zaludnionym obszarem miejskim na świecie.

 • Gość: NOE52

  Oceniono 21 razy 15

  Mam ochotę palnąć sobie w łeb na samą myśl o czymś takim.
  TO HORROR !! tak mieszkać. W domu wariatów jest przytulniej.

 • Gość: ramblas1

  Oceniono 20 razy 10

  I to ma byc bogate miasto?? Wygląda koszmarnie, gorzej niż slums.

 • Gość: rymka5

  Oceniono 18 razy 10

  Jak getto:(

 • Gość: lady

  Oceniono 22 razy 10

  tak to wyglada.Bylam w grudniu w HK i te budowle przygnebiaja

 • Gość: theorema

  Oceniono 11 razy 7

  widziałam już dawno takie zdjęcia w magazynie Voyage. Tam jeszcze było boisko na dachu jednego z tych niższych bloków. Otoczone szczelnie tymi wyższymi. Jakies dzieci grały w piłkę. Znajomy mówił, że w Korei Południowej tez sa takie osiedla. Koszmar. Do tego prowadzi narzekanie na zbyt mały przyrost naturalny i nawoływanie do większego rozmnażania się naszego gatunku. Lepiej od razu sie rzucić z tego uroczego balkoniku zawieszonego gaciami na 40-tym piętrze.

 • Gość: zenek

  Oceniono 10 razy 4

  urocze miejsce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX